Gala zamknięcia 11. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Skomentuj (3)

zobacz więcej (13)

Zakończył się 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, ale filmowcy niby z Kazimierzem się pożegnali podczas gali zamknięcia, ale ... tak nie do końca.

Dobiegł końca 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Projekcję filmu zamknięcia „Niemiłość w reżyserii A. Zwiagincewa poprzedziła gala zamknięcia, podczas której wręczono nagrody w Międzynarodowym Konkursie Filmów Krótkometrażowych.

Jury – tym razem złożone z profesjonalistów w składzie: Anna Zamecka – dokumentalistka, Marcin Koszałka – autor zdjęć, reżyser i scenarzysta i przewodniczący Maciej Dejczer – reżyser i scenarzysta – przyznało łącznie 5 nagród.

Wyróżnienia otrzymali aktorzy: Oliwer Kozłowski za rolę w filmie „Baraż” w reż. Tomasza Gąssowskiego za stworzenie emocjonalnej więzi z ojcem oraz Gabriela Muskała za inteligentne zbudowanie postaci niosącej tajemnicę w filmie „Czarnowidzka” w reż. Joanny Satanowskiej.

III miejsce otrzymała Joanna Bruszewska – autorka filmu „Czarnoksiężnik z Krainy US” za szaloną i wyrafinowaną wizję poszukiwania świata. II miejsce jury przyznało filmowi „Piwo i Calippo” w reżyserii austriackiego reżysera Paula Blobergera za lekkość połączenia dramatu i komedii w filmie drogi.
Główną nagrodę zdobył film „NDR” w reżyserii Grzegorza Dębowskiego.

- Oceniając filmy braliśmy pod uwagę to, o czym jest film, jak jest zrobiony, ile ma filmowości w filmie i czy jest wiarygodny, czy nie – powiedział przewodniczący jury Maciej Dejczer, wręczając główną nagrodę Grzegorzowi Dębowskiemu za podjęcie ryzyka wykreowania relacji międzyludzkiej w świecie ekstremalnych wyborów i umiejętne zatarcie między dokumentem a fabułą.

Tegoroczna 11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zakończyła się sukcesem. Festiwal odwiedziło ponad 45 tysięcy widzów. Padł kolejny rekord frekwencji!

Nic więc dziwnego, że filmowcy, żegnając się z Kazimierzem, tak naprawdę wcale się nie żegnają. Burmistrzowi oddano pustą szkatułę – bez kluczy do miasta.

- Panie Burmistrzu, zgubiliśmy klucze do miasta. Trzeba wymienić zamki: zamek w Kazimierzu i zamek w Janowcu! – powiedziała Grażyna Torbicka podczas gali zamknięcia, nawiązując do rysunku satyrycznego Henryka Sawki, który powstał w oparciu o wydarzenia z gali otwarcia festiwalu. – Jak zamki zostaną wymienione, to klucze się znajdą. W przyszłym roku, dobrze?

Burmistrz w odpowiedzi zaprosił wszystkich na 12. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi za rok.

- Możecie przybyć nawet liczniej nie w tym roku – zapraszał Andrzej Pisula burmistrz Kazimierza Dolnego.

W podobnym tonie o przyszłości festiwalu wypowiadał się wicemarszałek Zarządu Województwa Lubelskiego Grzegorz Kapusta.

- Festiwal Dwa Brzegi jest wspaniałą, wypromowaną marką, która jest rozpoznawalna na terenie całego kraju. Już dzisiaj deklaruję, że następny festiwal nie może się odbyć bez obecności i wsparcia Zarządu Województwa Lubelskiego. Czynimy to z ogromną przyjemnością już od 11 lat – powiedział wicemarszałek Grzegorz Kapusta, zapraszając jednocześnie wszystkich do Kazimierza i innych pięknych miejsc na Lubelszczyźnie.

Klucze do Kazimierza zostały w rękach filmowców, dźwięcząc u pasa producenta festiwalu Zbigniewa Dobrosza. To dobra wróżba dla Dwóch Brzegów i dla Kazimierza.

Do zobaczenia za rok!
Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (3)

 • pijany znad Grodarza
  odpowiedz
  Gala miła, ale film FATALNY. MIałem wrażenie, że jestem na filmie instruktażowym : " poszukiwanie osoby zaginionej" z dużą dozą golizny.
  • Ignacy
   Nieskromne myśli są po oglądaniu golizny a to już grzech dużego kalibru. Okazywany tutaj "czynny żal" musi być uzupełniony przez konfesjonał.
  • pijany znad Grodarza
   ejże. Grzech ?. Jeżeli już, to grzech popelnil rezyser. Tak piękny obraz zniweczył : bieganiem poszukujacych za poszukiwanym po : domach,.mieszkaniach, laszach, zaroslach, rzece. Po : rozlepianiem plakatow ze zdjeciem poszukiwanego na : przystankach, slupach, tablicach, budynkach. Było to DO ZNUDZENIA.
   ps. a problem był. Różna reakcja rodziców na zaginięcie, kiedy to wcześniej również była inna. Tak. To było " samo życie", ale te POSZUKIWANIA ?.

   Dodam. ze obok mnie siedziała Małgorzta Pieczyńska / aktorka/ w towarzystwie trzech innych, rownież filmowców, osób. Jeden z nich / ten obok mnie/ nie wytrzymal. Wyszedł w trakcie seansu. Zapytana Pani Malgorzata o wrazenia/ po zakończniu seansu/ odpowiedziała : " jestem zawiedziona"

  Anuluj odpowiadanie na komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  Podpisz się, aby dodać komentarz

  Jak chcesz dodać komentarz?

  lub

  lub zarejestruj się

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2017.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2017/2018? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę