Zapraszamy na Festiwal Dwa Brzegi. To już dziś!

Skomentuj (4)

„Historia powinna mieć początek, rozwinięcie i zakończenie, ale niekoniecznie w tej kolejności”. To słynna fraza, którą wypowiedział jeden z najbardziej oryginalnych i szokujących twórców kina Jean-Luc Godard, bohater filmu otwarcia tegorocznej edycji Dwóch Brzegów.

Zgodnie z tą zasadą my dziś zapraszamy na początek 11. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Osiem dni przepełnionych projekcjami, koncertami, wernisażami i przede wszystkim rozmowami o sztuce i tym samym o życiu. Przygotowaliśmy dla Was pokazy najnowszych filmów fabularnych i dokumentalnych. Bardzo ciekawą retrospektywę dwukrotnego zdobywcy Złotej Palmy Michaela Haneke, filmy z udziałem Andrzeja Seweryna w sekcji „I Bóg stworzył aktora” i teatralna ucztę, jaką będzie monodram „Wokół Szekspira”. Sekcja „Muzyka – moja miłość” pozwoli Wam zachwycić się niezwykłą pieśniarką Chavelą Vargas, stylistyką Tangerine Dream, szaleństwem Rolling Stonesów, czy bogactwem tańca La Jota Carlosa Saury. Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych ma w tym roku nowe oblicze, bo z udziałem profesjonalnego jury: Macieja Dejczera, Anny Zameckiej, Marcina Koszałki. Mamy świetne filmy dokumentalne, które pokazują współczesny świat w całej jego różnorodności. „Lekcje kina” będą okazją do spotkania z tak znakomitymi gośćmi jak: Agnieszka Holland, Andrzej Pągowski, Robert Gliński czy Andrzej Seweryn. „Niesfilmowani” to okazja do rozmów ze współczesnymi polskimi pisarkami i pisarzami.

Świetne koncerty na Rynku i koncert otwarcia, dziś wieczorem na Zamku w Kazimierzu „Młynarski plays Młynarski”, a potem w piątek premiera dokumentu o Wojciechu Młynarskim z udziałem znakomitych gości będą niezapomnianym przeżyciem. Na zamknięcie film Andrieja Zwiagincewa „Niemiłość” gwarantuje, że rozwinięcie tego wszystkiego, czego doświadczycie w czasie tych ośmiu dni festiwalu, nastąpi dopiero po jego zakończeniu, zgodnie z tym, co powinno charakteryzować dobrą historię – dobry festiwal.

Zapraszam w imieniu całego naszego Dwubrzegowego zespołu.


Grażyna Torbicka
Dyrektor Artystyczne Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi


Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU (www.facebook.com/FestiwalDwaBrzegi) i INSTAGRAMIE (www.instagram.com/dwabrzegi). 11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się w dniach 29 VII - 6 VIII w Kazimierzu, Janowcu i Mięćmierzu.

 

XI Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Program projekcji filmowych

Program wydarzeń towarzyszących

 


Źródło: Dwa Brzegi

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • slawek
  łatwo anonimowo komentować
  • Talar
   Wiśta wio łatwo Wam tak powiedzieć.
 • Trzeci Brzeg
  Tv TRWAM będzie w przyszłym roku transmitować Festiwal. TVN już nie będzie. To ich ostatnie wejście już w zasadzie historyczne. Będzie prawdziwy przekaz , bez manipulacji.
  • Prawdziwy Przekaz
   Trzeci Brzegu, nudzi Ci się? Poszukaj piątej klepki!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę