Arka Noego Marthy Mulawy

Synagoga zaprasza na wystawę prac artystycznych Marthy Mulawy zatytułowaną „Arka Noego”. Na swoich batikach artystka sportretowała sylwetki pięknych, często zagrożonych zwierząt oraz ptaków, aby zwrócić uwagę, jak wspaniała, różnorodna i krucha jest natura, która nas otacza.

Wystawa Marthy Mulawy – absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych i stypendystki na Vysoka Skola Umeleckoprumyslova w Pradze oraz l'Ecole des Beaux-Arts w Tuluzie – jest artystycznym głosem w obronie przyrody.

- Arka zbudowana przez Noego to symbol ocalenia. Sportretowałam sylwetki pięknych, często zagrożonych zwierząt oraz ptaków, aby zwrócić uwagę jak wspaniała, różnorodna i krucha jest natura, która nas otacza – mówi Martha Mulawa. – Dbajmy o nią i opiekujmy się, aby ocalała, to nasze powołanie!

Wernisażowi prac Marty Mulawy towarzyszyć będzie muzyka Michała Pileckiego "Mono Mika" oraz Andrzeja Witka, a także taniec Julii i Weroniki Zaitz inspirowany naturą i jej dzikością. Całość wydarzenia oprawi dźwiękowo firma Nautilus specjalizująca się w nieskazitelnym dźwięku.

Martha Mulawa na co dzień maluje oraz zajmuje się kompleksowym projektowaniem produktu o szerokim wachlarzu zastosowań i różnorodnym przeznaczeniu. Wdraża również do użytku limitowane serie przedmiotów łączących w sobie sztukę malarską oraz design. Inspiruje się zwykle naturą, co można dostrzec w większości obrazów i realizacji projektowych. Laureatka wielu konkursów wzorniczych. W projektach artystyczno-malarskich wiąże obraz z muzyką, światłem i tańcem.

Wernisaż 30 lipca godz. 14.00 w synagodze przy ul. Lubelskiej.

Wystawę, która odbywa się w ramach Dwóch Brzegów, oglądać można od 29 lipca do 5 sierpnia.

 

XI Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Program projekcji filmowych

Program wydarzeń towarzyszących

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę