Dwa Brzegi: Gala Otwarcia

Skomentuj (2)

10. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpocznie się już 30 lipca. Poniżej prezentujemy szczegóły Gali Otwarcia.

Dwa Brzegi zainaugurujemy tegorocznym zwycięzcą Festiwalu Filmowego w Cannes: „Ja, Daniel Blake” Kena Loacha. To zabawne i poruszające dzieło jednego z najważniejszych reżyserów europejskiego kina, które przyniosło mu drugą statuetkę Złotej Palmy. Film opowiada historię zmagań chorego mężczyzny z biurokracją systemu opieki społecznej.


„Fuocoammare. Ogień na morzu”, nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na Berlinale – najnowszy film twórcy dokumentu społecznego Gianfranca Rosiego („Rzymska aureola”, „Pokój 164. Spowiedź mordercy”) – również pojawi się na Dwóch Brzegach. Widzowie zobaczą go tego samego wieczoru.


„Ogień na morzu” był realizowany przez kilka lat na Lampedusie, malutkiej wyspie między Afryką i Europą, terytorialnie przynależącej do Włoch. W ciągu roku dobija do niej ponad 150 tysięcy uchodźców z Afryki, szukających schronienia przed wojną i głodem. 54-letni reżyser zamieszkał na wyspie, aby poznać tamtejsze realia. Film przestawia obraz świata, w którym obok codziennego, normalnego życia mieszkańców wyspy, znalazło się także miejsce dla przybyszów z zewnątrz.


30 lipca zainaugurujemy także sekcję „Muzyka moja miłość” filmem Carlosa Saury „Argentyna, Argentyna”. Widzowie na własne uszy usłyszą jak tradycyjne ludowe melodie mieszają się z popularną muzyką, a artyści zastanawiają się, jaka jest przyszłość tej sztuki.


Na zamknięcie festiwalu pokażemy z kolei „Służącą” Park Chan-wooka. To adaptacja bestsellerowej powieści Sarah Waters „Złodziejka” w reżyserii twórcy nagrodzonego Grand Prix festiwalu w Cannes „Old Boya”.


Gala Otwarcia Festiwalu Dwa Brzegi 30 lipca w Kazimierzu Dolnym. Szczegółowy program dostępny od 20 lipca.

 


Źródło: Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Edi
    Totalna bzdura pijany odwołał festiwal ponad miesiąc temu.
    • Tadek
      Ale jak wytrzeźwiał, to przywołał z powrotem nazad! :)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę