Dwa Brzegi: Gala Otwarcia

Skomentuj (2)

10. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpocznie się już 30 lipca. Poniżej prezentujemy szczegóły Gali Otwarcia.

Dwa Brzegi zainaugurujemy tegorocznym zwycięzcą Festiwalu Filmowego w Cannes: „Ja, Daniel Blake” Kena Loacha. To zabawne i poruszające dzieło jednego z najważniejszych reżyserów europejskiego kina, które przyniosło mu drugą statuetkę Złotej Palmy. Film opowiada historię zmagań chorego mężczyzny z biurokracją systemu opieki społecznej.


„Fuocoammare. Ogień na morzu”, nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na Berlinale – najnowszy film twórcy dokumentu społecznego Gianfranca Rosiego („Rzymska aureola”, „Pokój 164. Spowiedź mordercy”) – również pojawi się na Dwóch Brzegach. Widzowie zobaczą go tego samego wieczoru.


„Ogień na morzu” był realizowany przez kilka lat na Lampedusie, malutkiej wyspie między Afryką i Europą, terytorialnie przynależącej do Włoch. W ciągu roku dobija do niej ponad 150 tysięcy uchodźców z Afryki, szukających schronienia przed wojną i głodem. 54-letni reżyser zamieszkał na wyspie, aby poznać tamtejsze realia. Film przestawia obraz świata, w którym obok codziennego, normalnego życia mieszkańców wyspy, znalazło się także miejsce dla przybyszów z zewnątrz.


30 lipca zainaugurujemy także sekcję „Muzyka moja miłość” filmem Carlosa Saury „Argentyna, Argentyna”. Widzowie na własne uszy usłyszą jak tradycyjne ludowe melodie mieszają się z popularną muzyką, a artyści zastanawiają się, jaka jest przyszłość tej sztuki.


Na zamknięcie festiwalu pokażemy z kolei „Służącą” Park Chan-wooka. To adaptacja bestsellerowej powieści Sarah Waters „Złodziejka” w reżyserii twórcy nagrodzonego Grand Prix festiwalu w Cannes „Old Boya”.


Gala Otwarcia Festiwalu Dwa Brzegi 30 lipca w Kazimierzu Dolnym. Szczegółowy program dostępny od 20 lipca.

 


Źródło: Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Edi
    Totalna bzdura pijany odwołał festiwal ponad miesiąc temu.
    • Tadek
      Ale jak wytrzeźwiał, to przywołał z powrotem nazad! :)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę