Archiwum - czerwiec 2018

Trwa czerwcowa sesja Rady Miejskiej. Tym razem radni podejmują uchwały między innymi w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi oraz ustalenia wynagrodzenia miesięcznego dla burmistrza.

Rozpoczął się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. W nadwiślańskim Miasteczku po raz 52. rozbrzmiała ludowa muzyka a kazimierski Rynek mieni się tysiącem barw dzięki kolorowym strojom uczestników. Na początek fotoreportaż...

Jak spędzić weekend w Kazimierzu Dolnym? Przygotowaliśmy zestawienie, w którym znajdziesz informacje o zbliżających się wydarzeniach i imprezach.

Trwają obrady połączonych komisji Rady Miejskiej. Radni zapoznają się m.in. z informacją na temat realizacji Usługi Smart City w Kazimierzu Dolnym.

Już za tydzień koncert Romualda Lipki. Wśród publiczności nie zabraknie zwycięzców naszego konkursu!

Już niespełna miesiąc dzieli nas od tegorocznej edycji Festiwalu Kazimiernikejszyn. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? Jacy muzycy wystąpią tym razem na scenie w kamieniołomach?

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w tym roku jak cała nasza ojczyzna świętuje stulecie swojego istnienia. Główne uroczystości odbędą się w 26 października, ale już teraz wszystkie tegoroczne imprezy wpisują się w kalendarz rocznicowy.

Ślub w Kazimierzu

Piękne krajobrazy, zabytkowa architektura, jedyny w swoim rodzaju klimat... Zdecydowanie, Kazimierz Dolny to idealne miejsce na ślub, przyjęcie weselne czy sesję zdjęciową. Bez względu na miejsce zamieszkania czy rodzaj imprezy, da się to zorganizować.

Koncertem „Romuald Lipko – złote przeboje” rozpocznie się w Kazimierzu cykl koncertów „Muzyczny zamek”. To już w następnym tygodniu. Mamy dla Państwa bilety!

Kazimierski rynek w ostatni weekend opanowali ludowi tancerze. Było rytmicznie, kolorowo i wesoło. Festiwal Godel był jak zapowiedź tego, co nas czeka już w najbliższy piątek. Do Kazimierza jak co roku zjadą ludowi muzycy!

Będzie trzeci sezon serialu „W rytmie serca”, którego akcja toczy się m.in. w Kazimierzu Dolnym. Zdjęcia do nowych odcinków właśnie w Miasteczku trwają.

Studio KZMRZ zaprasza na otwarcie wystawy Mariusza Mierzejewskiego. Po otwarciu after party!

Chociaż do Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu i Janowcu pozostał jeszcze ponad miesiąc, już dzisiaj wiadomo, że imprezę otworzy tegoroczny zdobywca Złotej Palmy w Cannes – film „Złodziejaszki” („Shoplifters”) japońskiego reżysera Hirokazu Koreedy.

O kolejne pół roku katowicka prokuratura regionalna przedłużyła wszczęte w 2016 r. śledztwo w sprawie tzw. kazimierskiej willi Kwaśniewskich. Do Rzeczy wieszczy przełom. Dotychczasowe śledztwo zostało umorzone.

Monitoring miejski, inteligentne oświetlenie uliczne, miejskie rowery i pojazdy elektryczne oraz sieci Wi-Fi hot spot to tylko część zadań realizowanych w ramach porozumienia, które miasto Kazimierz Dolny zawarło z T-Mobile. Tym samym Miasteczko stanie się pierwszym w Polsce Smart City.

Trzeci Księżyc i Scena Trzydziestu Krzeseł zaprasza na spotkanie z piosenką francuską.

Jakie atrakcje czekają na turystów podczas zbliżającego się weekendu? Przygotowaliśmy zestawienie imprez i wydarzeń, organizowanych w Kazimierzu Dolnym.

Występy artystyczne dzieci, bitwa na kolory, zabawy, kiermasz oraz wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy jubileuszu 100-lecia oświaty i 50-lecia istnienia budynku Szkoły Podstawowej w Dąbrówce.

Niecałe dwa tygodnie dzieli nas od Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. 52. edycja imprezy rozpocznie się już w czwartek 21 czerwca seminarium folklorystycznym ”Instrumenty muzyczne w polskiej tradycji ludowej. Cymbały i cymbaliści”. Uroczyste otwarcie festiwalu w piątek 22 czerwca o godzinie 11.00. Program jest już znany.

Jednym z tematów omawianych podczas majowego wspólnego posiedzenia wszystkich komisji Rady Miejskiej była organizacja ruchu drogowego w mieście.

II Rajd Murki

II Rajd Murki był okazją do przypomnienia postaci Marii Kozickiej ps. Murka, która 46 lat temu zmarła, ratując życie innych.

Przez Kazimierz przepłynął Rejs Solidarności Pokoleń. To kolejna inicjatywa zorganizowana z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jak zaplanować czas w nadchodzący weekend? Pomoże w tym nasze cotygodniowe zestawienie imprez i wydarzeń w Kazimierzu Dolnym.

Warsztaty plastyczne, designu literackiego, wystawy. Przez najbliższe dwa tygodnie w Gminnym Zespole Szkół trwać będzie III Szkolny Festiwal Książki.

Zagospodarowanie kamieniołomu w Kazimierzu Dolnym – taki zapis pojawił się w jednym z projektów uchwał omawianych na ostatnim wspólnym posiedzeniu komisji. Co ten zapis oznacza? Jak ma wyglądać to zagospodarowanie?

 11 milionów złotych dla lubelskich firm działających w branży turystycznej i okołoturystycznej

Żył Polską

70 lat od daty mordu sądowego na rtm. Witoldzie Pileckim Kazimierz uczcił pamięć swojego honorowego obywatela. Uroczystości z udziałem przedstawicieli duchowieństwa, władz samorządowych, organizacji i szkół odbyły się w niedzielę 3 czerwca w farze.

Malowanie twarzy, wojna na kolory, warsztaty, pokazy oraz koncerty... Wszystkie te atrakcje znalazły się w programie Dziadowskiego Dnia Dziecka. Krótko podsumowując: działo się! Dla Franka!

Archiwum