Archiwum - grudzień 2018

Razem możemy więcej!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dla większości z nas to magiczny czas spędzony w domu, w gronie najbliższych. Niestety nie dla wszystkich.

Jeżeli jeszcze szukasz miejsca na sylwestra, zobacz oferty kazimierskich hoteli, pensjonatów i innych obiektów noclegowych. W końcu powitanie Nowego Roku w najbardziej romantycznym z polskich miast to wyjątkowe przeżycie!

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza w sobotę 15 grudnia o godz. 13:00 na wernisaż wystawy „Na wyciągnięcie ręki... Malarstwo, rzeźba, rysunek". To swoiste podsumowanie pięciu edycji Międzynarodowego Pleneru Artystycznego im. Anny Górskiej.

Ciekawe spotkanie poświęcone pamięci Stanisława Szukalskiego miało miejsce w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki. Z wykładem na temat życia i twórczości Stacha z Warty wystąpił Tadeusz Strzępek z Fundacji Zielony Kazimierz.

IV Święto Piernika w Kazimierzu to były dwa dni wypełnione zapachem piernikowego ciasta, lukru i jedyną w swoim rodzaju, świąteczną muzyką.

Coraz bliżej święta

Cała zielona, pachnąca lasem i świętami stanęła na rynku tuż przed Mikołajem. Piątkowy targ już odbywał się pod jej świerkowymi gałązkami. Choinka na rynku to niechybny znak, że święta tuż tuż.

Potrzebna pomoc

Każdy z nas może się włączyć w akcję pomocową dla rodziny z terenu gminy Kazimierz, która straciła cały dobytek w pożarze. Jak tego dokonać? Możliwości jest kilka.

Ile zarobi burmistrz?

Ile powinien zarabiać nowy burmistrz Kazimierza Dolnego? Kazimierscy radni dyskutowali o tym długo podczas ostatniej sesji, robili wyliczenia i proponowali różne kwoty. Na czym stanęło? Jakie wynagrodzenie dla burmistrza ustalono?

Trzeci Księzyc zaprasza na koncert „Bardowie naszych czasów - Dylan, Kaczmarski, Nohavica" w wykonaniu duetu Jarząbek-Jurkiewicz.

Za nami już druga sesja Rady Miasta w Kazimierzu Dolnym. Jednym z punktów obrad było powołanie składów osobowych komisji stałych Rady Miejskiej. Komu powierzono przewodnictwo?

Weekend zbliża się wielkimi krokami! Jeśli jeszcze nie masz planów, przyjedź do Kazimierza. Z naszego najnowszego zestawienia wydarzeń dowiesz się, jak zaplanować swój wolny czas.

Trwa już druga sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. Zapraszamy do oglądania transmisji.

Coraz popularniejsze staje się spędzanie świąt poza domem. Zapraszamy więc do Kazimierza Dolnego – u nas zawsze panuje wspaniała atmosfera, a Boże Narodzenie jest wyjątkowe. Przyczyniają się do tego również wyjątkowe oferty kazimierskich hotelarzy, które prezentujemy niżej.

Po ponad dwudziestu latach aktor Daniel Olbrychski zdecydował się na rozstanie z swoim domem w Mięćmierzu. Działka została wystawiona na sprzedaż.

Święto Piernika 2018

W najbliższy weekend Kazimierz zapachnie piernikiem. W Piekarni Sarzyński rozpocznie się IV Święto Piernika.

Archiwum