Aktualności dla "Muzeum Sztuki Złotniczej"

Wisiorek czy obrączka? A może miniaturowy talerz? Przed takimi dylematami między innymi stawali uczestnicy warsztatów złotniczych w Muzeum Sztuki Złotniczej Nadwiślańskiej Nocy Muzeów.

Warsztat złotniczy zakupiony przez Muzeum Nadwiślańskie 14 lat temu doczekał się wreszcie właściwej ekspozycji i oprawy. W Muzeum Sztuki Złotniczej oddziale Muzeum Nadwiślańskiego otwarto właśnie wystawę „Dawny warsztat złotniczy. Historia polskiej biżuterii patriotycznej”.

eXXhibition

„eXXhibition" to swego rodzaju podsumowanie serii prezentacji, które odbyły się w tym roku w różnych europejskich galeriach i muzeach. Wystawa autorstwa Marcina Tymińskiego zostanie otwarta dzisiaj 21 grudnia w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego.

W Oddziale Sztuki Złotniczej Muzeum Nadwiślańskiego otwarto w sobotę pokonkursową wystawę 17. Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej "Prezentacje 2017" zatytułowaną „Srebro i papier”.  Tuż po wręczeniu nagród.

W Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym otwarta została nowa wystawa stała poświęcona polskiej biżuterii współczesnej oraz srebrom stołowym. Wystawę tę warto zobaczyć - może okazać się natchnieniem przy przygotowywaniu świątecznego stołu.

STFZ XXV

Już w najbliższą sobotę, 21 lutego w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się internisaż wystawy pt. „STFZ XXV”. Wystawa poświęcona jest działalności Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, które obchodzi 25-lecie działalności.

Muzeum Nadwiślańskie z okazji jubileuszu 50 lecia swojego istnienia otrzymało piękny prezent. Nowa siedziba wybudowana ze funduszy Województwa Lubelskiego z udziałem środków unijnych została otwarta z początkiem tygodnia.

Już za kilka dni wielkie otwarcie nowej siedziby Muzeum Sztuki Złotniczej, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Inaugurację budynku 9 grudnia uświetni m.in. wernisaż wystawy "Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza nad Wisłą".

Wypalili koperty

Spod Kamienicy Gdańskiej zniknęły zarówno miejsca dla niepełnosprawnych, jak i dla turystycznych zielonych meleksów. Dlaczego?

Powrót do Kazimierza

Otwarcie nowej siedziby Muzeum Sztuki Złotniczej zbliża się wielkimi krokami. Już na początku grudnia będziemy mogli zwiedzić nowy obiekt. Inaugurację budynku uświetni m.in. wernisaż wystawy pt. "Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza nad Wisłą".

Brosze, kolczyki i pierścienie, bransolety, naszyjniki i spinki – 350 srebrnych przedmiotów biżuteryjnych z kolekcji prof. Ireny Huml oglądać możemy na wystawie ”Granice srebrnych przestrzeni" w Muzeum Sztuki Złotniczej.

60+Kultura

„Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą” - to hasło wspólnej akcji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Pełnomocnika Premiera ds. Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu. „60+Kultura” zagości także w Kazimierzu Dolnym. Jakie atrakcje czekają tu na seniorów?

Jubilerski protest

Naturalne materiały – plaster miodu, patyczki, nasiona, przepiórcze jaja, kawa, ziemia, bursztyn, woda, filc, susz owocowy w połączeniu ze srebrem, miedzią czy stalą. 70 prac będących z jednej strony wyrazem umiłowania przyrody, z drugiej – formą jubilerskiego ekoprotestu przeciw jej dewastacji. Polecamy nową wystawę w Muzeum Sztuki Złotniczej.

Kolejny weekend upłynie nam w atmosferze V Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Co jeszcze przed nami na dwóch filmowych brzegach Wisły?

Za oknem pada i pada, ale na weekend synoptycy obiecują poprawę pogody. W sobotę i niedzielę ma być ciepło i prawie bezchmurnie. Zapraszamy więc na spacer po kazimierskich oddziałach Muzeum Nadwiślańskiego. Gdyby deszcz chciał sobie jednak o nas przypomnieć, będziemy pod dachem… ATRAKCJE W WEEKEND.

To jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Kazimierzu. Ze wzgórza rozciąga się widok na Wisłę i jej dolinę, na Janowiec i położony u stóp góry – maleńki Mięćmierz.

W Kazimierzu Dolnym sporo ostatnio remontów, rusztowań i ekip budowlanych. Prace trwają m.in. przy Galerii Letniej, gdzie powstaje nowa siedziba Muzeum Złotnictwa.

W jej pracach dominuje ciepła kolorystyka, a zarazem delikatność i subtelność. Nie skupia się na jednym temacie. Interesuje ją zarówno malarstwo pejzażowe jak i studium postaci –   Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza 1 kwietnia na wernisaż wystawy Katarzyny Małek.

Na weekendowy spacer

Biało i mroźno. Ale słonecznie. Wierzcie albo i nie, ale zimowy Kazimierz w taką pogodę naprawdę zachęca do spacerów. Korzeniowy Dół czy wąwozy wokół Kuncewiczówki wyglądają wcale nie mniej urokliwie niż latem. A może nawet bardziej? Warto to sprawdzić.

Zwiedzanie muzeum, słuchanie odgłosów przyrody czy oglądanie muzealnych magazynów nocą? Czemu nie! Wszyscy zainteresowani będą mieli taką okazję w nocy 17 – 18 maja podczas kazimierskiej Nocy Muzeów.
Pokaż stopkę