STFZ XXV

zobacz więcej (8)

Już w najbliższą sobotę, 21 lutego w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się internisaż wystawy pt. „STFZ XXV”. Wystawa poświęcona jest działalności Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, które obchodzi 25-lecie działalności.

W styczniu w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym odbył się wernisaż wystawy inaugurującej obchody 25-lecia działalności Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Jak mówią organizatorzy, wystawa ta prezentuje dokonania członków Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych – zarówno jego założycieli, jak i artystów obecnie w stowarzyszeniu zrzeszonych. Warto dodać, że sam pomysł założenia STFZ powstał jesienią 1990 roku, a jego formalne zatwierdzenie miało miejsce rok później.

- Na wystawie zaprezentowano 100 plansz ze zdjęciami najbardziej charakterystycznych prac autorskich członków STFZ – czytamy w zaproszeniu na wystawę. – Oprócz tego podziwiać możemy ponad 200 interesujących przykładów biżuterii i obiektów złotniczych ze zbiorów STFZ, w skład których wchodzą prace prezentowane wcześniej na tak znaczących wystawach, jak "STFZ EKO", "STFZ. Z Archiwum XX", "Gramy 925", "Przeźroczystość" czy "Nasz bursztyn". Część pokazywanej biżuterii pochodzi z darów artystów, którzy są nowymi członkami organizacji i stanowią najmłodsze pokolenie polskich złotników.

Interesuje Państwa współczesna sztuka złotnicza? Jeśli tak, zarezerwujcie sobie sobotnie popołudnie. 21 lutego o godz. 16.00, w Galerii Wystaw Czasowych, mieszczącej się w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego przy kazimierskim Rynku odbędzie się internisaż wystawy czasowej pt. "STFZ XXV".

- W trakcie spotkania przybliżymy naszym gościom 25-letnią historię Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych oraz zaprezentujemy jego osiągnięcia na polu organizacyjnym i artystycznym – mówi Seweryn Kuter, specjalista ds. promocji i rzecznik prasowy Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. – Będzie także okazja do poznania najwybitniejszych polskich złotników i porozmawiania o ich trudnym i wymagającym zawodzie.

Warto wspomnieć także o tym, że wystawę wzbogaca multimedialna prezentacja zawodu współczesnego artysty złotnika i jego warsztatu. Oprócz tego obejrzeć będzie można na niej filmy i fotorelacje dokumentujące wspólne działania STFZ i Muzeum Nadwiślańskiego. Odwiedzający wystawę będą mieli okazję, by zobaczyć m.in. relacje z cieszącej się dużą popularnością Nocy Złotników, która odbyła się w ramach Nocy Muzeów 2014 oraz edukacyjnych warsztatów złotniczych dla młodzieży.

Wystawę można oglądać do 4 kwietnia w godzinach pracy muzeum, czyli codziennie w godzinach od 10.00 do 16.00.


Fot. Z archiwum Muzeum Sztuki Złotniczej
w Kazimierzu Dolnym

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę