Temat na weekend: wystawa w bibliotece

Skomentuj (1)

W jej pracach dominuje ciepła kolorystyka, a zarazem delikatność i subtelność. Nie skupia się na jednym temacie. Interesuje ją zarówno malarstwo pejzażowe jak i studium postaci –   Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza 1 kwietnia na wernisaż wystawy Katarzyny Małek.

Katarzyna Małek urodziła się 13 września 1984 r. w Legionowie. Jest absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Teologii – kierunek misjologia - Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obecnie studiuje malrstwo w kazimierskim Kolegium Sztuk Pięknych.


Wernisaż wystawy Katarzyny Małek odbędzie się 1 kwietnia w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Lubelskiej o godz. 16.00.


Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia w godzinach pracy biblioteki, czyli od poniedziałku do piątku 9.00 - 17.00, a w sobotę od 10.00 - 14.00.

 

Weekend w Kazimierzu

 

Sobota 2 kwietnia


Godz. 20.00U Fryzjera Muzyka Klezmerska - kapela Rzeszów Klezmer BandKnajpa "U FRYZJERA"

 

Zespół Rzeszów Klezmer Band istnieje od 2004 r. Tworzą go studenci klezmerzy – absolwenci rzeszowskich szkół muzycznych. Na swoim koncie ma ponad 200 koncertów w Polsce i zagranicą. Wielokrotnie gościł w Kazimierzu w Knajpie U Fryzjera, ale także podczas Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, Festiwalu Kazimierskie Inspiracje. To tutaj współpracował z legendą tańca żydowskiego Leonem Blankiem. Do  największych osiągnięć zespołu należą: udział w Festiwalu "SZIGET" w Budapeszcie, festiwalu "KLEZFIESTA" w Buenos Aires oraz występy w polskim pawilonie podczas EXPO 2010 w Szanghaju.

- Młodzi i energiczni muzycy, sprawiają, że muzyka w ich wykonaniu przemawia do szerokiego grona publiczności. Ich koncerty s ą żywiołowe, różnorodne, porywające. Muzyka zespołu Rzeszów Klezmer Band momentami porywa do tańca, kusząc zmysłowymi nastrojami, innym razem wzrusza rzewnymi – tak przekonują do swojej muzyki na swojej stronie. I nie są to puste słowa.

 

Przez cały weekend trwać będą:

 

 

Zobacz również:

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę