Temat na weekend: wystawa w bibliotece

Skomentuj (1)

W jej pracach dominuje ciepła kolorystyka, a zarazem delikatność i subtelność. Nie skupia się na jednym temacie. Interesuje ją zarówno malarstwo pejzażowe jak i studium postaci –   Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza 1 kwietnia na wernisaż wystawy Katarzyny Małek.

Katarzyna Małek urodziła się 13 września 1984 r. w Legionowie. Jest absolwentką studiów magisterskich na Wydziale Teologii – kierunek misjologia - Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Obecnie studiuje malrstwo w kazimierskim Kolegium Sztuk Pięknych.


Wernisaż wystawy Katarzyny Małek odbędzie się 1 kwietnia w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej przy ul. Lubelskiej o godz. 16.00.


Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia w godzinach pracy biblioteki, czyli od poniedziałku do piątku 9.00 - 17.00, a w sobotę od 10.00 - 14.00.

 

Weekend w Kazimierzu

 

Sobota 2 kwietnia


Godz. 20.00U Fryzjera Muzyka Klezmerska - kapela Rzeszów Klezmer BandKnajpa "U FRYZJERA"

 

Zespół Rzeszów Klezmer Band istnieje od 2004 r. Tworzą go studenci klezmerzy – absolwenci rzeszowskich szkół muzycznych. Na swoim koncie ma ponad 200 koncertów w Polsce i zagranicą. Wielokrotnie gościł w Kazimierzu w Knajpie U Fryzjera, ale także podczas Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, Festiwalu Kazimierskie Inspiracje. To tutaj współpracował z legendą tańca żydowskiego Leonem Blankiem. Do  największych osiągnięć zespołu należą: udział w Festiwalu "SZIGET" w Budapeszcie, festiwalu "KLEZFIESTA" w Buenos Aires oraz występy w polskim pawilonie podczas EXPO 2010 w Szanghaju.

- Młodzi i energiczni muzycy, sprawiają, że muzyka w ich wykonaniu przemawia do szerokiego grona publiczności. Ich koncerty s ą żywiołowe, różnorodne, porywające. Muzyka zespołu Rzeszów Klezmer Band momentami porywa do tańca, kusząc zmysłowymi nastrojami, innym razem wzrusza rzewnymi – tak przekonują do swojej muzyki na swojej stronie. I nie są to puste słowa.

 

Przez cały weekend trwać będą:

 

 

Zobacz również:

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę