Jubilerski protest

zobacz więcej (10)

Naturalne materiały – plaster miodu, patyczki, nasiona, przepiórcze jaja, kawa, ziemia, bursztyn, woda, filc, susz owocowy w połączeniu ze srebrem, miedzią czy stalą. 70 prac będących z jednej strony wyrazem umiłowania przyrody, z drugiej – formą jubilerskiego ekoprotestu przeciw jej dewastacji. Polecamy nową wystawę w Muzeum Sztuki Złotniczej.

Wystawa FTSZ.Eko jest wynikiem współpracy Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym ze Stowarzyszeniem Twórców Form Złotniczych i Galerią Sztuki w Legnicy.

Jest artystyczną odpowiedzią na apel Stowarzyszenia, by wspólnie – w myśl zasady, że wspólny głos jest zawsze mocny – członkowie STFZ przedstawili swój stosunek do przyrody, która nierzadko bywa inspiracją, i protest przeciwko ekodewastacji. Wystawa prezentuje 70 prac czterdziestu artystów złotników. Są one bardzo różne zarówno pod względem treści jak i formy.
 
- Wszystkie te prace niosą w sobie przesłanie. Wiele jest bardzo optymistycznych. Zachwycających się pięknem przyrody i wzbudzających nasz zachwyt. A wiele – wręcz przeciwnie. Jest smutnych, pobudzających do gorzkiej – niestety – refleksji – powiedziała Aniela Ryndziewicz kierownik Muzeum Sztuki Złotniczej, oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym podczas otwarcia wystawy.

Wystawę FTSZ.Eko można oglądać do 26 lutego 2012 r.

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę