60+Kultura

Skomentuj (1)

„Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą” - to hasło wspólnej akcji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Pełnomocnika Premiera ds. Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu. „60+Kultura” zagości także w Kazimierzu Dolnym. Jakie atrakcje czekają tu na seniorów?

„60+Kultura” to akcja mająca na celu wzmożenie aktywności polskich seniorów, w szczególności tej kulturalnej. Zaś „Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą”, to hasło wspólnej akcji Bogdana Zdrojewskiego – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Bartosza Arłukowicza- Pełnomocnika Premiera ds. Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu.

Na czym ta akcja ma polegać? Jest to bardzo proste. A mianowicie, w najbliższy weekend 24 - 25 września osoby, które ukończyły 60. rok życia, mogą liczyć na bezpłatne lub też zniżkowe bilety wstępu do muzeów, kin czy teatrów. Bowiem specjalnie na tę okazję przygotowane zostały różnorodne warsztaty, projekcje filmów oraz wykłady. Jak czytamy na stronie MKiDN, do akcji „60+ Kultura ” przyłączyło się 100 instytucji kulturalnych na terenie całego kraju oraz sieć Multikino.

Do ministerialnego programu przyłączyło się także Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Muzeum w ramach akcji zaprasza wszystkie osoby powyżej 60. roku życia do bezpłatnego zwiedzania nadwiślańskich oddziałów w Kazimierzu Dolnym, Janowcu i Żmijowiskach.

Dodatkowo, w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów, Kamienicy Celejowskiej oraz Muzeum Sztuki Złotniczej pracownicy oprowadzać będą zainteresowanych po ekspozycjach stałych i czasowych.

- Weekend z seniorem to także ostatnia szansa na zobaczenie interaktywnej wystawy poświęconej okolicznościom ewakuacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych z Warszawy do Kazimierza w 1939 r. – czytamy w zaproszeniu Muzeum Nadwiślańskiego. - Wystawa pt. "Ewakuacja. MSZ w Domu Kuncewiczów – wrzesień 1939" w bardzo sugestywny sposób oddaje atmosferę pierwszych dni II wojny światowej.

- W Kamienicy Celejowskiej pokazywana jest z kolei wystawa prac warszawskiego architekta Henryka Dąbrowskiego (1927-2006), który wpłynął na dzisiejszy kształt Kazimierza, uczestnicząc w powojennej odbudowie i rekonstrukcji tutejszych zabytków – zachęcają organizatorzy.

Poniżej godziny pracy poszczególnych oddziałów muzeum:

Kazimierz Dolny:
- Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów (ul. Małachowskiego 19), godz. 10-17
- Kamienica Celejowska (ul. Senatorska 11), godz. 10-17
- Muzeum Przyrodnicze (ul. Puławska 54), godz. 09-16
- Muzeum Sztuki Złotniczej (ul. Zamkowa 2), godz. 10-17

Janowiec:
- Muzeum Zamek w Janowcu (ul. Lubelska 20), godz. 10-17

Żmijowiska:
- Grodzisko Żmijowiska (Gmina Wilków), czynne od rana do zmroku

 

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę