Aktualności dla "filmy o Kazimierzu"

W Kazimierzu realizowany jest właśnie serial poświęcony Agnieszce Osieckiej. W telewizji zobaczymy go już wiosną przyszłego roku.

Znasz przedstawiciela ginącego zawodu, kolekcjonera lub kogoś, kto wykonuje swoje hobby lub pracę z pasją? Zgłoś go do udziału w projekcie. W najbliższy weekend w Kazimierzu pojawi się grupa filmowców z internetowego kanału YouTube – PasjonaciTv.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o lubelskich parkach krajobrazowych autorstwa Bożeny i Jana Walencików. W czasie ponadpółgodzinnego obrazu jest także mowa o Kazimierskim Parku Krajobrazowym i o Kazimierzu.

W Kazimierzu realizowano ramówkę do nowego serialu Polsatu "Recepta na miłość".

Kazimierz od lat uważany jest za jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Polsce. Nic więc dziwnego, że scenarzyści wybierają właśnie Miasteczko do zdjęć plenerowych. Tym razem kazimierski Rynek zobaczymy w „M jak miłość”, już jesienią.

Po raz kolejny w Kazimierzu gości ekipa filmowców odpowiedzialnych za serial „Recepta na miłość”. Gdzie tym razem padają ujęcia? Jakich aktorów możemy spotkać, spacerując po Miasteczku?

Są w Polsce miejsca, w których fikcja miesza się z rzeczywistością i nic nie jest takim, jakim się wydaje. Odwiedza je aktor Rafał Zawierucha, który wyrusza szklakiem okolic, w których kręcono najbardziej znane polskie filmy i seriale. Dociera tam, gdzie tworzyła się historia polskiego kina i gdzie kino tworzyło historię – czytamy na stronie programu „Polska filmowa” w Canal+.

Na razie koniec

Ostatni dzień zdjęciowy dobiegł końca i ekipa filmowa opuszcza nasze Miasteczko…. lecz nie na długo. Cała akcja serialu realizowanego na razie pod tytułem „Recepta na miłość” będzie się dziać w Kazimierzu, więc zostało jeszcze wiele dni zdjęciowych. 

W Kazimierzu padł pierwszy klaps na planie nowego serialu. Pomimo niesprzyjającej pogody prace ruszyły pełną parą. Poznaliśmy też kilka nowych szczegółów na temat produkcji.

Kazimierski urok i malowniczość niejeden raz sprawiły, że zawitały do nas ekipy filmowe. Nie tak dawno temu na Rynku kręcone były sceny do „Volty”, najnowszego obrazu Juliusza Machulskiego, a już w tę środę w Miasteczku rozpoczynają się zdjęcia do nowego serialu. Filmowcy poszukują statystów.

Pipa fu. Pa pi

Tego filmu nie można nie znać. Jest jak „Dwa księżyce” Marii Kuncewiczowej – odbiciem artystycznego ducha Kazimierza, który wciąż inspiruje artystów. Jest jak „Rejs” – kopalnią cytatów – czytelnych jednak tylko dla wtajemniczonych w Kazimierz.

Ten film jest legendą

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na film "Abudibi, Abudabi" w reżyserii Cezarego Garbowicza i Tomasza Szczykutowicza. Projekcja towarzyszy jubileuszowej wystawie pt. "XV lat Kazimierskiej Konfraterni Sztuki", prezentowanej w Galerii Wystaw Czasowych MNKD do końca października.

Kazimierz został wybrany jako bohater pilotażowego odcinka serialu podróżniczego, w którym rolę przewodników odgrywają członkowie kabaretu OT.TO.

W poniedziałek Kazimierz stanie się planem filmowym nowej komedii kryminalnej Juliusza Machulskiego pt. „Volta”. Ekipa poszukuje osób chętnych do roli statystów.

Tłumy przyszły zobaczyć „Misjonarską przypowieść” – film Leszka Wiśniewskiego z ojcem Bonifacym – Stanisławem Kotrysem w roli głównej.  Ci, którym nie udało dostać się na pierwszy seans, po spotkaniu z bohaterem filmu i jego autorem, mogli obejrzeć film podczas kolejnego pokazu.

„Misjonarska przypowieść” to tytuł filmowej opowieści o ojcu Bonifacym, franciszkaninie z kazimierskiego Klasztoru Reformatów i zarazem misjonarzu. Projekcja filmu odbędzie się 23 kwietnia w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.

W mroźnych plenerach Kazimierza Dolnego toczy się akcja wideoklipu do piosenki Skubasa „Brzask”, który stanowi trzecią odsłonę muzycznego projektu Dilmah „W rytmie natury”. Czy poznajecie te miejsca?

Klaps! I akcja!

Do końca października w Kazimierzu trwają zdjęcia do filmu Jana Jakuba Kolskiego „Serce, serduszko, czyli wyprawa na koniec świata”. To okazja, by podejrzeć od kuchni pracę filmowców.

Urząd Miasta informuje, że w dniach 25 - 30 października w związku z realizacją zdjęć do filmu „Serce, serduszko…” Jana Jakuba Kolskiego w Kazimierzu wystąpią pewne utrudnienia w ruchu.

W Bieszczadach rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Jana Jakuba Kolskiego, pt.: "Serce, Serduszko i wyprawa na koniec świata". Do Kazimierza filmowcy zawitają pod koniec października.

Pokaż stopkę