Kazimierz z Kabaretem Otto

Skomentuj (1)

Kazimierz został wybrany jako bohater pilotażowego odcinka serialu podróżniczego, w którym rolę przewodników odgrywają członkowie kabaretu OT.TO.

Członków kabaretu OT.TO z gitarą spotykamy, gdy wychodzą z Synagogi na Mały Rynek. Przysiadają na schodkach przy Jatkach i snują opowieść o Miasteczku.


- Ja jako mieszkaniec Warszawy zawsze lubiłem pokazywać moje miasto znajomym, którzy go jeszcze nie znali – mówi Andrzej Tomanek – od strony śmiesznej, dziwnej, ciekawej. Co jest zabawnego w Kazimierzu? Tu jest przede wszystkim rewelacyjna atmosfera, jest pięknie: jest dużo wody, są wąwozy, są zabytki, są widoki, są piękne okolice – i uśmiech pojawia się na twarzach ludzi.

- Można o Kazimierzu opowiadać na wesoło – mówi Wiesław Tupaczewski. – Jest tu dużo sprzecznych informacji, które się wzajemnie wykluczają. Przykładem może być chociażby Synagoga: jest informacja, że powstała w XVIII w. i jest legenda, że Kazimierz Wielki podarował Synagogę Esterce, czyli w wielu XIV, bo wtedy żył Kazimierz Wielki, który podobno nawet kamień węgielny sprowadził z Jezrozolimy na jej budowę!

Członkowie kabaretu OT.TO mają więc niełatwe zadanie, by opowiedzieć o Miasteczku. Na szczęście jest ich trzech, a jak wiadomo – w grupie raźniej.

- Chodzi o wywołanie pewnej interakcji między prowadzącymi – wyjaśnia reżyser filmu Piotr Biedrzycki. – W momencie, kiedy jest trzech prowadzących, każdy inaczej reaguje: jeden coś wie, drugi jest ciekawy, dopiero się dowiaduje, a trzeci – kapryśny. Każdy z nich jest inny, ma inny charakter. Każdy ma inną wiedzę na temat prezentowanych obiektów, ale w rozmowach to się dopełnia i powstaje całość.

Filmowcy chcą pokazać Kazimierz w naprawdę szerokim ujęciu. Nie tylko Rynek czy Mały Rynek, ale także miejsca w sąsiedztwie: bulwar nad Wisłą, kamieniołomy, wąwozy, Albrechtówkę z punktem widokowym.

- Kazimierz Dolny jest na tyle pięknym, urokliwym, niepowtarzalnym miejscem, które jest warte pokazania swoich walorów turystycznych i wypoczynkowych – mówi Piotr Biedrzycki o wyborze Kazimierza na miejsce realizacji pierwszego odcinka planowanego cyklu filmów podróżniczych. – Kazimierz jest piękny! I nigdy Kazimierza dosyć!
Program o Kazimierzu ma być wstępem do filmów podróżniczych poświęconych jednak nie Polsce, ale … Azji.

- Docelowo mają być to programy ze świata, głównie Azja Południowo – Wschodnia, dlatego że są to tereny nieograne przez polskich producentów: Kambodża, Nepal, Laos, Sri Lanka, Butan, Wietnam, Indie – mówi Piotr Biedrzycki, który już ma na swoim koncie realizację 17 – odcinkowego cyklu „77 słoni – Indie”.


Cykl ten, o ile zyska aprobatę, będzie realizowany dla Telewizji Polskiej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę