Ten film jest legendą

Skomentuj (10)

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na film "Abudibi, Abudabi" w reżyserii Cezarego Garbowicza i Tomasza Szczykutowicza. Projekcja towarzyszy jubileuszowej wystawie pt. "XV lat Kazimierskiej Konfraterni Sztuki", prezentowanej w Galerii Wystaw Czasowych MNKD do końca października.

Tego filmu nie można nie znać. Jest jak „Dwa księżyce” Marii Kuncewiczowej odbiciem artystycznego ducha Kazimierza, który jest tu nie tylko plenerem, ale i bohaterem.

- W filmie znajdziecie Państwo wszystko, czego oczekujemy od dobrego kina. Wartka akcja, znakomite dialogi, szczypta kryminału, poszukiwanie miłości. Ale to wszystko ma jakość szczególną, kazimierską. Zwykłość zamienia się w magię, każde zdanie nabiera filozoficznej wymowy. Surrealizm i dadaizm – piszą organizatorzy pokazu.

Film jest też świadectwem przemijania. Powstały w 2002 r. dokumentuje miejsca i ludzi, poświadczając następujące tu – mimo  wszystko – zmiany.

Daje też możliwość spotkania z ludźmi, których znaliśmy i pamiętamy, którzy wciąż budują legendę Miasteczka, mimo że niektórych z nich już wśród nas nie ma.

Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie – pisze malarz Bartłomiej Michałowski, jeden z aktorów. – Bo jak stwierdza jeden z bohaterów, każdy tu czegoś lub kogoś szuka.

Premiera filmu miała miejsce w 2002 r. podczas VIII Lata Filmów w Kazimierzu Dolnym.

Projekcja filmu „Abudibi, Abudabi" w reżyserii Cezarego Garbowicza i Tomasza Szczykutowicza odbędzie się w niedzielę 18 września o godz. 15:00 w Gmachu Głównym przy Rynku 19. Po projekcji przewidziane spotkanie z jego reżyserami oraz aktorami, którzy w nim zagrali.

Wstęp na projekcję i spotkanie jest wolny.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • szenke zjadł na Kaziku
  jakiś strasznie niskobudżetowy ale fajny ale nie super fajny
 • ja.
  Świetny film!!!
 • JA.
  ŚWIETNY FILM!!!
 • Anonim
  Oj ludzie, ludzie. Nie macie za grosz dystansu i poczucia humoru. Państwo Artyści nakręcili film "dla jaj" a Wy się doszukujecie jakiegoś wzniosłego przesłania, sensu... Po co? :)
 • ABC
  weź przestań !
 • pppbbb
  To nie jest film dla wszystkich, tak jak zresztą każdy inny film, książka, czy utwór muzyczny itp. Ten film należy do takiego rodzaju sztuki, którą najpierw trzeba poczuć a dopiero potem ewentualnie zrozumieć.
  • ech
   to co takiego poczułeś i co takiego zrozumiałeś ?
 • ixi
  jaka "kolonia artystyczna" takie filmy.infantylne do bólu
 • pijany znad Grodarza
  " - piszą organizatorzy pokazu."
  Mowili rownież o sytuacjach, gdzie zaprzyjaznieni dziennikarze pisali teksty, ktore wprawialy w osłupienie . No dobrze. W zakłopotanie. / tzw. chwalby/ . Teksty lewitowały w kierunku coby Oskara filmowi nadać. Okazało sie , że chodziło o imię psa,
  Moim zdaniem. Fajny pomysł , bo poszukiwanie bogini, ZAWSZE jest fascynujące, a przy OKAZJI UKAZANIE zmian, jakie zaszły w Kazimierzu po 14 latach, mogą naprawdę zachwycić.
  Oczywiście jest to film o malarzach Kazimierza , ale jego wartość ma wymiar o wiele szerszy, dlatego też propozycja / żądanie/jedneJ z paŃ z widowni : panowie. Kręćcie dalej.
  ps. Panie Burmistrzu.
  powtórzę: " Kręćcie dalej".
  Ja dodam.
  To byłaby prawdziwa promocja królewskiego miasteczka. Jestem z Panią.
 • Alojzy
  Uwaga, to strasznie niedorzeczny obraz. Kompletnie bez sensu. Usiłowałem dwa razy dotrwać do końca. Pretensjonalne i nieśmieszne

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę