Jan Jakub Kolski zawita do Kazimierza

Skomentuj (1)

W Bieszczadach rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Jana Jakuba Kolskiego, pt.: "Serce, Serduszko i wyprawa na koniec świata". Do Kazimierza filmowcy zawitają pod koniec października.

W Rymanowie w Bieszczadach rozpoczęły się zdjęcia do filmu Jana Jakuba Kolskiego „Serce serduszko i wyprawa na koniec świata". To opowieść o wychowance domu dziecka Maszeńce (w tej roli debiutuje jedenastoletnia Marysia Blandzi), która podążając za swoim marzeniem opuszcza dom dziecka w bieszczadzkim miasteczku i wraz z opiekunką Kordulą (Julia Kijowska) wyrusza do Gdańska, by dostać się do wymarzonej szkoły baletowej.

Podróż przez całą Polskę – z Rymanowa, w którym znajduje się dom dziecka, poprzez inne podkarpackie miejscowości do Kazimierza Dolnego nad Wisłą i Puław, Łodzi, Kwidzyna i Gdańska – bocznymi drogami i z wykorzystaniem najróżniejszych środków transportu – od kolejki wąskotorowej po wiślaną barkę – staje się okazją do poznania wielu ciekawych i życzliwych ludzi, którzy pomagają dziewczynce w spełnieniu jej marzenia o karierze tancerki.

W filmie zobaczymy plejadę znanych aktorów: Borys Szyc
zagra wytatuowanego Księdza Pietrygę, którego pasją jest wypychanie martwych zwierząt, Franciszek Pieczka - konstruktora drewnianych lalek starego Droselmajera, Maja Komorowska – zdziwaczałą primabalerinę, Gabriela Muskała – szaloną weterynarz Basieńkę, Wiesław Cichy – Sierżanta Majora podążającego w ślad za uciekinierkami, Marcin Dorociński – Mirka, ojca dziewczynki, który wiele razy obiecywał jej, że przestanie pić, i zawsze zawodził, a teraz próbuje odzyskać jej zaufanie.

Którym z tych artystów towarzyszyć bedą kazimiercy statyści w czasie realizacji zdjęć w Kazimierzu, przekonamy się już pod koniec października, kiedy filmowcy będą realizować tu plenery na Rynku, Albrechtówce i na Wiśle, a także w okolicach Dobrego i Podgórza

Zdjęcia do filmu zakończą się w połowie listopada.


Fot. Z archiwum realizatorów filmu
"Serce, serduszko i wyprawa na koniec świata”

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę