Klaps! I akcja!

Skomentuj (6)

zobacz więcej (12)

Do końca października w Kazimierzu trwają zdjęcia do filmu Jana Jakuba Kolskiego „Serce, serduszko, czyli wyprawa na koniec świata”. To okazja, by podejrzeć od kuchni pracę filmowców.

Mglisty piątkowy poranek jesienny w Miasteczku. Na Rynku jak co tydzień stoją sprzedawcy warzyw i owoców, kazimierzacy uzupełniają swoje zapasy do następnego targu. Dziś jednak – chociaż pod studnią tłumy ludzi – dostać się tam nie tak łatwo. Pierwsza warta Ochotniczej Straży Pożarnej zatrzymuje samochody na Nadwiśłańskiej.

- Chwileczkę trzeba zaczekać. Trwają zdjęcia.

Zdjęcia rzeczywiście trwają. Filmowcy zajęli wylot ulicy Lubelskiej, gdzie po kilka razy kręcona jest scena ucieczki młodej kobiety z dziewczynką przed policją. Obie mają na plecach ciężkie na pierwszy rzut oka plecaki, przeszkadzające w biegu. Ale i tak są szybsze od policjanta mimo, że ten ma do dyspozycji policyjną kię. To bohaterowie filmu Jana Jakuba Kolskiego „Serce, serduszko, czyli wyprawa na koniec świata”: wychowawczyni z domu dziecka Kordula (Julia Kijowska), jej podopieczna Maszeńka (Marysia Blandzi), która porzuciła dom dziecka w Bieszczadach i wędruje przez Polskę, by dostać się do szkoły baletowej nad morzem, oraz podążający w ślad za uciekinierkami Sierżant Major (Wiesław Cichy).

Przed kamerami powoli przesuwają się statyści. Miasteczko zda się być bardziej wyludnione niż zwykle. Chociaż tak naprawdę ludzi nie brakuje. Przechodnie stoją w bezpiecznej odległości – z konieczności czy z ciekawości przyglądają się pracy filmowców. Za chwilę ruch będzie odblokowany i będzie można przejść przez teren planu filmowego. I tak co chwilę – wstrzymywane auta, ruch pieszych. Klaps! I akcja!

Piątek 25 października to pierwszy dzień zdjęciowy na kazimierskim planie filmu Jana Jakuba Kolskiego „Serce, serduszko, czyli wyprawa na koniec świata”. Filmowcy w Miasteczku pracować będą do końca miesiąca realizując zdjęcia przy Kościele Farnym, u zbiegu ulic Krzywe Koło i Zamkowej, na ulicy Lubelskiej, Małym Rynku, obok Synagogi, na Dużym Rynku, na ulicy Klasztornej, Albrechtówce, w Korzeniowym Dole oraz na promie między Kazimierzem a Janowcem.

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Gosia

  Widziałam milicjanta ale nie w Kazimierzu. W tych zamierzchłych czasach mieszkałam w innych regionach ale tam to goniło się milicjanta!!
 • Statysta
  Byłem widziałem pojeździłem kilkanaście razy Meleksem z p.Anią
 • pijany znad Grodarza
  @ Gosiu. Wiem, ,ze o wieku kobiet nie wypada, ale odpowiedz: a goniacego milicjanta w Kazimierzu, widziałaś?
 • Tadek
  To radzę wpaść biegiem na komisariat, ukraść z biurka drugie śniadanie i w nogi! :)
 • Gosia
  A ja , że w Kazimierzu można uciekać. Jak długo tu mieszkam to w realiach , żeby policjant kogoś gonił to nie widziałam. A policjantów mamy młodych i sprytnych, to byłoby dopiero ujęcie!
 • Tadek
  No i wreszcie wiem (ze zdjęć), jak wyglądają osoby w różnym wieku! :)

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę