Kazimierz receptą na miłość

Skomentuj (3)

zobacz więcej (14)

W Kazimierzu realizowano ramówkę do nowego serialu Polsatu "Recepta na miłość".

Od rana uliczkę między Kamienicą Gdańską i Muzeum Nadwiślańskim okupowali filmowcy. Trwała realizacja ramówki do nowego serialu Polsatu „Recepta na miłość”. Aktorzy: Barbara Kurdej – Szatan, Piotr Polk i Mateusz Damięcki pojawili się na planie około pierwszej. Krótki epizod z okolicznościowym zdjęciem pary bohaterów (Barbara Kurdej – Szatan i Mateusz Damięcki) na tle Fary kończy się upadkiem kobiety w ramiona przechodzącego obok przypadkowego mężczyzny (Piotr Polk). Skończy się na ekranie, ale na planie powtarzany był wielokrotnie.

- Mamy dzisiaj zdjęcia do spotu ramówkowego, a konkretnie do pozycji programowej „Recepta na miłość”, która wchodzi do jesiennej ramówki – mówi Daniel Domirski kierownik produkcji. –  Pokazujemy tylko rynek, krótkie ujęcie, bo tych pozycji programowych jest kilka, chyba dziewięć, a mamy tylko minutę, żeby to wszystko pokazać widzom, więc to będzie raptem pięć sekund ujęcia z bohaterami serialu: Basią Kurdej – Szatan, Mateuszem Damięckim i Piotrem Polkiem.

Pogoda nie ułatwiała pracy filmowcom: wakacyjny Kazimierz spowiły chmury, od czasu do czasu pojawiał się krótki, delikatny deszczyk. Dlatego pracy filmowców towarzyszyły ogromne reflektory i ekrany, których zadaniem było ustabilizować oświetlenie.

- Dzięki nim cały plan będzie ładnie doświecony, aktorzy będą ładnie wyglądać, nie będzie cieniowania, sylwetki będą wyraźne – mówi Daniel Domirski. – Oświetlenie dziś jest zmienne z uwagi na chmury: raz jest trochę ciemniej, raz troszeczkę jaśniej. Poza tym wędrujące słońce, zmiana pozycji słońca sprawia, że sylwetka ludzka jest inaczej oświetlona na przestrzeni czasu. A my chcemy zachować tę stałość wizualną, żeby to wszystko wyglądało ładnie. Stąd tyle sprzętu.

W scenie ramówkowej występowali również kazimierscy statyści: miłośnicy letnich rozmów przy kawiarnianych stolikach, przechadzające się nieśpiesznie pary i dzieci na rowerach, hulajnogach i deskorolkach, co wydało się nieco karkołomne, patrząc na nawierzchnię kazimierskiego Rynku… A na dalszym planie pojawiali się zwyczajni przechodnie. Kogo z nich zarejestrowała kamera, okaże się po wakacjach, kiedy na ekranie Polsatu rozpocznie się emisja serialu „Recepta na miłość”.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • fanka
  mialam zaczczyt spac w tym samym hotelu co aktorzy serialu
  • nixk
   oooo jaaaaa i coooo ??? lepszy sen był?
  • fanka
   tak, snila mi sie panorama Katowic pelnych kwiatow i strazakow

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę