Kazimierz receptą na miłość

Skomentuj (3)

zobacz więcej (14)

W Kazimierzu realizowano ramówkę do nowego serialu Polsatu "Recepta na miłość".

Od rana uliczkę między Kamienicą Gdańską i Muzeum Nadwiślańskim okupowali filmowcy. Trwała realizacja ramówki do nowego serialu Polsatu „Recepta na miłość”. Aktorzy: Barbara Kurdej – Szatan, Piotr Polk i Mateusz Damięcki pojawili się na planie około pierwszej. Krótki epizod z okolicznościowym zdjęciem pary bohaterów (Barbara Kurdej – Szatan i Mateusz Damięcki) na tle Fary kończy się upadkiem kobiety w ramiona przechodzącego obok przypadkowego mężczyzny (Piotr Polk). Skończy się na ekranie, ale na planie powtarzany był wielokrotnie.

- Mamy dzisiaj zdjęcia do spotu ramówkowego, a konkretnie do pozycji programowej „Recepta na miłość”, która wchodzi do jesiennej ramówki – mówi Daniel Domirski kierownik produkcji. –  Pokazujemy tylko rynek, krótkie ujęcie, bo tych pozycji programowych jest kilka, chyba dziewięć, a mamy tylko minutę, żeby to wszystko pokazać widzom, więc to będzie raptem pięć sekund ujęcia z bohaterami serialu: Basią Kurdej – Szatan, Mateuszem Damięckim i Piotrem Polkiem.

Pogoda nie ułatwiała pracy filmowcom: wakacyjny Kazimierz spowiły chmury, od czasu do czasu pojawiał się krótki, delikatny deszczyk. Dlatego pracy filmowców towarzyszyły ogromne reflektory i ekrany, których zadaniem było ustabilizować oświetlenie.

- Dzięki nim cały plan będzie ładnie doświecony, aktorzy będą ładnie wyglądać, nie będzie cieniowania, sylwetki będą wyraźne – mówi Daniel Domirski. – Oświetlenie dziś jest zmienne z uwagi na chmury: raz jest trochę ciemniej, raz troszeczkę jaśniej. Poza tym wędrujące słońce, zmiana pozycji słońca sprawia, że sylwetka ludzka jest inaczej oświetlona na przestrzeni czasu. A my chcemy zachować tę stałość wizualną, żeby to wszystko wyglądało ładnie. Stąd tyle sprzętu.

W scenie ramówkowej występowali również kazimierscy statyści: miłośnicy letnich rozmów przy kawiarnianych stolikach, przechadzające się nieśpiesznie pary i dzieci na rowerach, hulajnogach i deskorolkach, co wydało się nieco karkołomne, patrząc na nawierzchnię kazimierskiego Rynku… A na dalszym planie pojawiali się zwyczajni przechodnie. Kogo z nich zarejestrowała kamera, okaże się po wakacjach, kiedy na ekranie Polsatu rozpocznie się emisja serialu „Recepta na miłość”.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

 • fanka
  mialam zaczczyt spac w tym samym hotelu co aktorzy serialu
  • nixk
   oooo jaaaaa i coooo ??? lepszy sen był?
  • fanka
   tak, snila mi sie panorama Katowic pelnych kwiatow i strazakow

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę