Aktualności dla "filmy o Kazimierzu"

Chcesz zagrać filmie? Masz okazję. Pod koniec października w Kazimierzu realizowane będą zdjęcia do filmu Jana Jakuba Kolskiego „Serce, serduszko i wyprawa na koniec świata”. Poszukiwani statyści.

„Spotkałam się gdzieś z tezą, że żyjemy w zwariowanych czasach, bo lot w kosmos odbywa się coraz szybciej, a jazda do pracy coraz wolniej. Tej zwariowanej rzeczywistości towarzyszy osobliwy diabeł — „diabeł Iwan”*, czyli Internet. I o nim teraz rozprawka.” Przed Państwem kolejny fragment książki Ewy Pisuli Dąbrowskiej „Dwa brzegi ponad tęczą”.

 

Mamy jesień. Lato dawno już za nami, chociaż od czasu do czasu przypomina o sobie ciepłą słoneczną pogodą – taką jak w ostatni weekend. Kazimierz jesienny – to już jednak całkiem inna – według wielu najpiękniejsza – bajka. Dla tych, którzy wolą Kazimierz latem, mamy niespodziankę.

Niedawno w sieci pojawiła się seria filmów „Geografia Europy” zrealizowana przez francuską ekipę filmową w 1920 roku. Wśród nich jest film „Kazimierz Dolny 1920” – prawdopodobnie najstarszy znany dotąd dokument filmowy o naszym Miasteczku!

Pokaż stopkę