Aktualności dla "festiwal filmowy w kazimierzu"

Nie można sobie wymarzyć piękniejszej scenerii na koncert. Na platformie widokowej przy Wiatraku w Mięćmierzu z wystąpił kwartet smyczkowy. A wszystko w ramach 9. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Niesfilmowani

„Niesfilmowani” to cykl spotkań literackich z pisarkami i pisarzami, których dorobek nie był dotychczas przedmiotem filmowych adaptacji. Spotkania odbywają się w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Telewizja Polska, co roku produkuje nowe audycje, filmy, dokumenty. Jednak sporym zainteresowaniem cieszą się także stare produkcje. Stąd pomysł na rewitalizację produkcji filmowych TVP, o której dyskutowano podczas festiwalu Dwa Brzegi.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi to nie tylko projekcje filmowe. To również spotkania z twórcami, wystawy malarstwa i fotografii, koncerty, prezentacje i wykłady. Program spotkań i wydarzeń artystycznych tegorocznego festiwalu pęka w szwach. Zobaczcie sami.

Rozpoczął się 9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Przed nami cały tydzień spotkań, koncertów, projekcji filmowych i wykładów.

W mieście, gdzie nie ma kina, rozpoczynamy coroczne święto X Muzy. Ponad setka projekcji filmowych, kilkadziesiąt spotkań z artystami, kilkanaście koncertów. Dwa Brzegi startują po raz dziewiąty!

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbywa się corocznie w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą oraz w... Mięćmierzu. Jakie wydarzenia festiwalowe zaplanowano w tej niewielkiej miejscowości? Program poniżej.

Choć pewne filmy się nie starzeją, same nośniki niestety tak. Z pomocą przychodzi jednak proces cyfrowej restauracji. W tym roku na Dwóch Brzegach w odświeżonych wersjach zobaczymy m.in. „Mojego Nikifora”, „Proszę słonia” i serial „Dekalog”.

Dwa Brzegi: Premiery

Dziewiąta edycja, dziewięć premier. W tym roku na Dwóch Brzegach nie zabraknie filmów niepokazywanych wcześniej w Polsce.

Już w najbliższą sobotę rozpoczyna się 9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jak co roku, do plenerowego salonu w Kazimierzu Dolnym przy Nadwiślańskiej 9 zaprasza Empik. Widzowie i goście festiwalu będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z wyjątkowymi gośćmi, a także skorzystać ze starannie dobranej oferty filmów, książek i płyt. Kazimierskie święto filmu potrwa do 9 sierpnia.

Pięć filmów z konkursu głównego 68. festiwalu w Cannes, w tym zdobywcę Złotej Palmy, będzie można zobaczyć na Dwóch Brzegach. Projekcjom najważniejszych tytułów będą towarzyszyć również pokazy filmów z innych sekcji francuskiego festiwalu.

Najnowszy film Petera Greenawaya o legendzie światowego kina, „Eisenstein w Guanajuato”, będzie można zobaczyć w Kazimierzu Dolnym premierowo. Na seans publiczność osobiście zaprosi Elmer Bäck, odtwórca tytułowej roli.

Projekt „Kino za Rogiem” realizowany w ramach tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będzie miał ciąg dalszy. Co to oznacza? W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki będzie działało „kino”! Najbliższy seans już w sobotę, 16 sierpnia…

„Mocna kawa wcale nie jest taka zła” Aleksandra Pietrzaka to film, który wygrał tegoroczny Niezależny Konkurs Filmów Krótkometrażowych organizowany w ramach Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

W plenerowym Empiku codziennie odbywają się spotkania z ciekawymi gośćmi. Dziś do Kazimierza Dolnego zawitała Małgorzata Potocka, która promuje swoją książkę pt. „Obywatel i Małgorzata”.

Jedną z głównych sekcji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jest retrospektywa aktorska „I Bóg stworzył aktora…”.  Gościem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu jest Andrzej Chyra.

Lekcje kina odbywające się w ramach Festiwalu Dwa Brzegi to wyjątkowe spotkania z wybitnymi twórcami. Jedną z nich poprowadził nagrodzony Oscarem scenograf - Allan Starski.

Polonez zarezerwowany tylko dla pasjonatów i melomanów? Nic bardziej mylnego. Marcin Masecki udowodnił, że można z powodzeniem połączyć tradycyjne melodie z współczesnymi trendami, otrzymując dzięki temu niezwykle interesującą nową jakość.

Pierwszy dzień Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zakończył magiczny koncert na scenie pod gołym niebem. Na kazimierskim Rynku pod batutą Adama Klocka wystąpiła Młoda Polska Filharmonia.

To już piaty „Kanał sztuki”, a więc jakiś jubileusz, pierwszy, bardzo skromny.

Pokaż stopkę