Dwa Brzegi: Empik na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Skomentuj (1)

Już w najbliższą sobotę rozpoczyna się 9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jak co roku, do plenerowego salonu w Kazimierzu Dolnym przy Nadwiślańskiej 9 zaprasza Empik. Widzowie i goście festiwalu będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z wyjątkowymi gośćmi, a także skorzystać ze starannie dobranej oferty filmów, książek i płyt. Kazimierskie święto filmu potrwa do 9 sierpnia.

Tym razem gośćmi Empiku będą: gwiazdy kina, literatury oraz muzyki, a wśród nich: Jerzy Stuhr, Stan Borys, Olaf Lubaszenko, Andrzej Piaseczny, Włodek Pawlik, Ewa Ewart, Mariusz Czubaj, Szymon Hołownia, Andrzej Saramonowicz, Monika Jaruzelska, Jerzy Kisielewski, Paulina Młynarska, Szymon Majewski, Katarzyn Miller, Piotr Zychowicz, Anna Herbich oraz muzyczny duet - Miuosh i Jimek.


Przedstawiamy szczegółowy harmonogram spotkań:


EWA EWART
1 sierpnia, godz. 14:00

Ewa Ewart, wybitna dokumentalistka i laureatka wielu prestiżowych nagród, odsłoni kulisy powstawania jej niezwykłych filmów. Ryzykując życiem, wielokrotnie docierała do najbardziej niebezpiecznych zakątków świata i spotykała się z ludźmi, do których nikt nie miał dostępu. Zawsze była tam, gdzie zmieniał się bieg historii. Podczas spotkania w Empiku będzie promować swoją najnowszą książkę „Widziałam”.

 

Szymon Majewski
1 sierpnia, godz. 16:00

Szymon Majewski, dziennikarz, showman, prezenter radiowy i satyryk, w zbiorze felietonów „Życie w pożyciu” przedstawia relacje damsko-męskie. Jako harcerz (na którego słowie można przecież polegać jak na Zawiszy) przysięgę małżeńską potraktował poważnie, a w felietonach spisał wnioski z codziennego życia w związku. W ciepły i ironiczny sposób opowiedział o chwilach radości i codziennych problemach pary będącej ze sobą na dobre i na złe.

 

MARIUSZ CZUBAJ
1 sierpnia, godz. 18:00

Mariusz Czubaj wraca z nowym kryminałem. Bohater „Piątego Beatlesa” – Rudolf Heinz, profiler po traumatycznych przejściach i miłośnik bluesa, mierzy się z zagadkowym morderstwem. Okoliczności wydają się nietypowe: na miejscu zbrodni pozostawiono okładkę albumu Beatlesów „Abbey Road”. Gdy Heinz rusza tropem mordercy, nie przypuszcza, jaki obrót przybierze sprawa, która zajmie mu prawie dwa lata i okaże się ostatnią w jego karierze profilera.

 

SZYMON HOŁOWNIA
2 sierpnia, godz. 14:00

W książce „Jak robić dobrze” Szymon Hołownia podaje autorski przepis na „przyrządzenie” dobra. To fascynująca opowieść o Czarnym Lądzie i jego mieszkańcach, o ich kreatywności i jednocześnie niemocy. Osobisty dziennik został napisany podczas podróży po Afryce – kontynencie, na którym wykuwa się przyszłość świata i gdzie najostrzej rysuje się dziś granica między dobrem a złem.

 

STAN BORYS
2 sierpnia, godz. 16:00

Stan Borys to jedna z największych postaci w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Artysta jest nie tylko kompozytorem oraz wokalistą, ale również aktorem i poetą. Na swoim koncie ma kilkanaście nagród. Książka „Daleko donikąd” jest zbiorem wierszy, który powstał z miłości artysty do poezji. Jak podkreśla sam autor, poezja jest dla niego skrzydłami, które unoszą go ponad poziom przeciętności. To właśnie o niej opowie podczas spotkania.

 

ANDRZEJ PIASECZNY
3 sierpnia, godz. 16:00

Na płycie „Kalejdoskop” Andrzej Piaseczny proponuje autorskie interpretacje utworów nie tylko znanych, ale wręcz uwielbianych. Każdy może dodawać do ich brzemienia swoje osobiste sentymenty, skojarzenia i wzruszenia. Bo jak się nie wzruszać przy „Do kołyski” Dżemu, „Zanim zrozumiesz” Varius Manx czy „Liście” zespołu Hey? Na krążek trafiły także jego własne piosenki, w tym pierwszy hit „Ja (moja twarz)” jeszcze z czasów Mafii.

 

ANDRZEJ SARAMONOWICZ
3 sierpnia, godz. 18:00

„Chłopcy” to pikantna literacka komedia obyczajowa, pełna sarkazmu, ciętych ripost i celnych obserwacji społecznych. W lekkiej formie Saramonowicz przemyca treści niebłahe. Pokazuje, do czego prowadzi pogoń za sytym życiem pełnym sukcesów zawodowych, w którym dorosłość to wiecznie odnawialna niskooprocentowana karta kredytowa.

 

JERZY STUHR
4 sierpnia, godz. 16:00

Jeden człowiek i wiele tematów. Najnowszy film Jerzego Stuhra „Obywatel”, który właśnie został wydany na DVD, to kolejny etap dyskusji o Polsce i Polakach. Toczy się ona również na kartach książki „Obywatel Stuhr”, gdzie słynny aktor i reżyser oraz scenarzysta opowiedział o trudnej sztuce łączenia pracy z życiem prywatnym. Jest jeszcze wspomnienie ojcowskie, z czasu dzieciństwa własnych pociech. Wtedy powstawały opowieści zebrane dziś w książeczce „Kto tam zerka na Kacperka?”

 

OLAF LUBASZENKO
4 sierpnia, godz. 18:00

Olaf Lubaszenko wraca do swoich największych sukcesów życiowych i zawodowych, a jednocześnie rozlicza się z porażek. Opowiada o trudnej walce z depresją, otyłością i alkoholizmem, wspomina dawne miłości i nawiązuje do nie zawsze łatwych relacji z ojcem. Jego książka „Chłopaki niech płaczą” to panorama polskiego kina ostatnich lat oraz barwne towarzyskie anegdoty przeplatane wnikliwymi życiowymi i filmowymi obserwacjami.

 

MIUOSH I JIMEK
5 sierpnia, godz. 16:00

Hip-hop w wydaniu symfonicznym? Raper Miuosh i Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia udowodnili, że to możliwe. Niepowtarzalny koncert w Katowicach i rekord oglądalności na YouTube. Rewelacyjne aranżacje Radzimira Dębskiego komponującego pod pseudonimem Jimek. To ten sam artysta, którego remiks pokonał 3000 innych utworów i trafił na płytę Beyonce. Polska muzyka na światowym poziomie.

 

WŁODEK PAWLIK
5 sierpnia, godz. 18:00

Jak mówi Włodek Pawlik, płyta „America” powstała z silnej wewnętrznej potrzeby, aby podsumować długą i różnorodną muzyczną wędrówkę artysty. Oprócz typowo jazzowych kompozycji, na płycie usłyszymy przełożone na język tria jazzowego motywy muzyczne z filmów „Wrony” Doroty Kędzierzawskiej czy „Rewers” Borysa Lankosza. Znalazły się na niej także pierwsze w karierze muzyka transkrypcje jazzowe muzyki Chopina i Paderewskiego.

 

MONIKA JARUZELSKA
6 sierpnia, godz. 16:00

„Oddech” jest kontynuacją bestsellerów ostatnich lat „Towarzyszki Panienki” oraz „Rodziny”. To najbardziej poruszająca i intymna część całej trylogii. Monika Jaruzelska nie boi się w niej dotykać tematów tabu, co zachęca czytelników do zmierzenia się także z własnymi historiami rodzinnymi. Jak w poprzednich książkach przyjemność czytania gwarantuje specyficzne poczucie humoru autorki oraz dystans do siebie.

 

JERZY KISIELEWSKI
6 sierpnia, godz. 18:00

Książka „Pierwsza woda po Kisielu. Historie rodzinne” napisana przez syna słynnego „Kisiela” opowiada o niezwykłym domu rodzinnym, przez który przewinęły się największe polskie osobowości i dziwacy środowisk warszawskich i krakowskich. Przepełniona jest anegdotami, ponieważ w domu rodzinnym autora żart ceniony był najbardziej.

 

PAULINA MŁYNARSKA
7 sierpnia, godz. 16:00

„Na błędach! Poradnik-odradnik” to opowieść o trudnej sztuce błądzenia. Znana dziennikarka i aktorka telewizyjna pisze o codziennych łzach i śmiechu, pułapkach macierzyństwa, samotności i tęsknocie silnej kobiety za silnym mężczyzną, ale także udanych i nieudanych podróżach, o wyplątywaniu się z toksycznych związków i... o miłości, która pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie.

 

KATARZYNA MILLER
7 sierpnia, godz. 18:00

„Nie bój się życia”, najnowszy zbiór felietonów psycholożki i psychoterapeutki Katarzyny Miller, to książka dla wszystkich. Wszyscy mamy jakieś obawy, a nawet wyrzuty sumienia, że nie jesteśmy tacy, jakimi być „powinniśmy”. Opowiadając o doświadczeniach własnych, swoich pacjentów, przyjaciół i znajomych, autorka zachęca do pracy nad sobą i pomaga radzić sobie z lękami. Przekonuje, że najistotniejsze w życiu to nie bać się codzienności. Po prostu - nie bać się życia!

 

PIOTR ZYCHOWICZ
8 sierpnia, godz. 14:00

W trakcie wojny 1920 roku Wojsko Polskie dwukrotnie mogło zdobyć Moskwę i obalić reżim bolszewików. Wystarczyło tylko zawrzeć przymierze z rosyjskim obozem kontrrewolucji. Najpierw z generałem Antonem Denikinem, potem z generałem Piotrem Wranglem – dowodzi Piotr Zychowicz w swojej najnowszej książce. „Pakt Piłsudski-Lenin” to kolejna książka autora „Paktu Ribbentrop-Beck” i „Obłędu ’44”.

 

ANNA HERBICH
8 sierpnia, godz. 16:00

Stefanię kryminaliści z łagru przegrali w karty dwa razy – przeżyła dzięki przyjaciółce. Natalia stanęła w obronie bitej kobiety – za karę miała umrzeć w lodowatym karcerze. Alinę deportowano jako jedyną z całej rodziny – trafiła do łagru dla dzieci, miała dziesięć lat. „Dziewczyny z Syberii” to kolejny, po „Dziewczynach z Powstania”, zbiór zebranych przez Annę Herbich przejmujących opowieści o Polkach uwikłanych w historię.

 

Salon Empik na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będzie czynny w dniach od 1 do 8 sierpnia, w godzinach od 9.30-20.00.

 

Źróło: Dwa Brzegi

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę