Dwa Brzegi: „Eisenstein w Guanajuato” P. Greenawaya premierowo na Dwóch Brzegach

zobacz więcej (6)

Najnowszy film Petera Greenawaya o legendzie światowego kina, „Eisenstein w Guanajuato”, będzie można zobaczyć w Kazimierzu Dolnym premierowo. Na seans publiczność osobiście zaprosi Elmer Bäck, odtwórca tytułowej roli.

Bohater i reżyser nie do przegapienia. Są przynajmniej dwa powody, dla których każdy miłośnik X muzy powinien zobaczyć „Eisensteina w Guanajuato”. Po pierwsze, to produkcja o słynnym rosyjskim reżyserze, którego wkład w rozwój kina jest wręcz nieoceniony. Po drugie, za obraz odpowiada Peter Greenaway, jeden z najbardziej wyrazistych i kontrowersyjnych twórców filmowych ostatnich lat.

 

Historia „Eisensteina w Guanajuato” zaczyna się od przyjazdu tytułowego reżysera Ameryki Środkowej w 1931 roku. To tam autor „Pancernika Potiomkina” planuje nakręcić „Niech żyje Meksyk!”. Ekscentryczny i nadpobudliwy artysta zakochuje się w nowej kulturze i tamtejszemu podejściu do ciała i seksualności. Patrząc z dystansu na swoją ojczyznę reżyser zmienia także nastawienie do stalinowskiego reżimu.

 

Gościem Dwóch Brzegów będzie Elmer Bäck, który w filmie wciela się w tytułową postać Siergieja Eisensteina. Fiński aktor w Kazimierzu Dolnym opowie o swojej roli i zaprosi zgromadzoną w Energetycznym Kinie PGE publiczność na pierwszy w Polsce seans filmu.

 

Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!

 

Źródło: Dwa Brzegi

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę