Dwa Brzegi: „Eisenstein w Guanajuato” P. Greenawaya premierowo na Dwóch Brzegach

zobacz więcej (6)

Najnowszy film Petera Greenawaya o legendzie światowego kina, „Eisenstein w Guanajuato”, będzie można zobaczyć w Kazimierzu Dolnym premierowo. Na seans publiczność osobiście zaprosi Elmer Bäck, odtwórca tytułowej roli.

Bohater i reżyser nie do przegapienia. Są przynajmniej dwa powody, dla których każdy miłośnik X muzy powinien zobaczyć „Eisensteina w Guanajuato”. Po pierwsze, to produkcja o słynnym rosyjskim reżyserze, którego wkład w rozwój kina jest wręcz nieoceniony. Po drugie, za obraz odpowiada Peter Greenaway, jeden z najbardziej wyrazistych i kontrowersyjnych twórców filmowych ostatnich lat.

 

Historia „Eisensteina w Guanajuato” zaczyna się od przyjazdu tytułowego reżysera Ameryki Środkowej w 1931 roku. To tam autor „Pancernika Potiomkina” planuje nakręcić „Niech żyje Meksyk!”. Ekscentryczny i nadpobudliwy artysta zakochuje się w nowej kulturze i tamtejszemu podejściu do ciała i seksualności. Patrząc z dystansu na swoją ojczyznę reżyser zmienia także nastawienie do stalinowskiego reżimu.

 

Gościem Dwóch Brzegów będzie Elmer Bäck, który w filmie wciela się w tytułową postać Siergieja Eisensteina. Fiński aktor w Kazimierzu Dolnym opowie o swojej roli i zaprosi zgromadzoną w Energetycznym Kinie PGE publiczność na pierwszy w Polsce seans filmu.

 

Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!

 

Źródło: Dwa Brzegi

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę