Muzycznie przy Wiatraku

Skomentuj (3)

zobacz więcej (20)

Nie można sobie wymarzyć piękniejszej scenerii na koncert. Na platformie widokowej przy Wiatraku w Mięćmierzu z wystąpił kwartet smyczkowy. A wszystko w ramach 9. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Mięćmierz podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi gości wielu artystów. W różnych miejscach. Jest Galeria na Płocie, kino w Stodole oraz platforma widokowa przy Wiatraku.

W piątkowe popołudnie, siódmego dnia festiwalu w Mięćmierzu odbył się koncert kwartetu smyczkowego. Przed publicznością na platformie z widokiem na Wisłę przy Wiatraku wystąpili: Mercedes Borguńska – skrzypce, Zuzanna Stradowska – wiolonczela oraz Gustaw Bafeltowski – wiolonczela.

Mercedes Borguńska to bardzo zdolna skrzypaczka, solistka, kameralistka i nauczycielka. Z zamiłowania malarka. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich. Studiowała na UMFC w Warszawie, AM w Poznaniu oraz w Codarts w Rotterdamie.

Zuzanna Stradowska to studentka UMFC w Warszawie. Laureatka konkursów wiolonczelowych i kameralnych. Brała udział w międzynarodowym festiwalu muzyki współczesnej Contrasts we Lwowie, wykonując trio Pawła Mykietyna.

Gustaw Bafeltowski ma jedynie 13 lat. Uczeń OSM II st. im. Zenona Brzewskiego. W roku szkolnym 2014/2015 – podopieczny Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Stypendysta miasta Stołecznego Warszawy, programu skierowanego do uzdolnionej młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

W programie koncertu pojawiły się utwory takich muzyków jak: J.S. Bach, L. Bocherini, N. Paganini, Z. Kodala.

W przepięknej scenerii, z dala od tłumów i miejskiej głośności, w zasłuchaniu w cudowne brzmienia przeminęło piątkowe popołudnie…

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Redakcja
  Ta oferta jest w naszym serwisie nieaktywna.
 • pensjonat w Kazimierzu
  Zwiedziony informacjami dostępnymi na stronie internetowej obiektu polecałem niejednokrotnie swoim gościom odwiedzenie tego miejsca.
  Od gości wiem też, że nie czeka tam na nich NIC.
  Nieczynna kawiarenka Pod Skrzydłami, nie ma zapowiadanych degustacji win.
  Jeśli nie jest czynne proszę o korektę treści.Dla uczciwości wobec potencjalnych i byłych gości.
 • asdsds
  Publika zainteresowana i bardzo liczna.

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę