Aktualności dla "festiwal filmowy w kazimierzu"

Bilety na Dwa Brzegi

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi tuż tuż. Właśnie rozpoczyna się sprzedaż biletów. W tym celu na stronie www.dwabrzegi.pl otwarto e-sklep.

Już w tym miesiącu 30 lipca zapraszamy Państwa do Kazimierza Dolnego na jubileuszowy V Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Co usłyszymy pod gwiazdami nad Wisłą? O tym poniżej.

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zbliża się coraz większymi krokami. Powoli wszystko dopinane jest na przysłowiowy „ostatni guzik”, zarówno przez Urząd Miasta, jak i Stowarzyszenie Dwa Brzegi.

Oto plakat tegorocznej piątej już edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. W tym roku symbolem imprezy będzie kobieta. Muza, westalka i kurtyzana?

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi czeka na filmy fabularne, dokumentalne, animowane i eksperymentalne. Zobaczymy je w Kazimierzu w ramach sekcji „Świat pod namiotem”, „Na krótką metę” oraz jako propozycje Niezależnego Konkursu Filmów Krótkometrażowych.
Termin zgłoszeń mija 27 maja.

Farny (video)

Kazimierska Fara podczas wczorajszego koncertu „Farny”, z którym wystąpili gwiazda nowojorskiej Metropolitan Opera i wielu innych światowych scen muzycznych Małgorzata Walewska i wirtuoz organów Robert Grudzień, była wypełniona po brzegi. Oklaskom nie było końca.

W sobotę, 31 lipca rozpocznie się IV Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. A w związku z tym, w Kazimierzu Dolnym będzie mnóstwo atrakcji. Projekcje filmowe, koncerty i spotkania z wybitnymi twórcami. Nie możecie tego przegapić.

Dwa Brzegi po raz kolejny przekraczają granice geograficzne. Podczas tegorocznej edycji zapraszają sympatyków kina do świata japońskiej mangi. Na Festiwalu polska premiera i jedyna okazja, aby zobaczyć film Miyoko w reżyserii Tsuboty Yoshifumiego. W Europie obraz był do tej pory był prezentowany tylko na Festiwalu w Rotterdamie.

Dwa Brzegi tuż tuż

Trwa montaż hal kinowych IV Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Początek imprezy już 31 lica.

Wciąż jest możliwość zgłaszania swoich filmów na czwartą edycję Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI. Z powodu dużego zainteresowania Dział Programowy postanowił przedłużyć termin przyjmowania filmów fabularnych, animowanych i eksperymentalnych do 10 czerwca. Co zaskoczy miłośników kina na Dwóch Brzegach? O tym - poniżej.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w tym roku rozpocznie się już pod koniec lipca i przez 9 dni w Kazimierzu nad Wisłą gościć będzie fanów polskiego i światowego kina. Co nas czeka podczas czwartej odsłony festiwalu?

Tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi dobiegł końca. Czy był udany? Czy spełnił oczekiwania tych, którzy zdecydowali się w nim uczestniczyć? Zobaczcie sami i podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

Ponad 120 tys. kinomanów pojawiło się nad Wisłą w czasie trzeciej edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Za najciekawszy - z prawie 200 zaprezentowanych tu filmów - publiczność uznała „Będzie głośno" w reżyserii Davisa Guggenheima. Jaki był tegoroczny festiwal? Mówi o tym dyrektor artystyczny Dwóch Brzegów – Grażyna Torbicka.

Grażyna Torbicka - dziennikarka, prezenterka telewizyjna i konferansjerka, autorka programu "Kocham Kino" w TVP2. Ikona festiwali filmowych w Kazimierzu nad Wisłą - towarzyszy im niemalże od samego początku. W tym roku dyrektor artystyczny Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi". Udzieliła wywiadu specjalnie dla internautów naszego Portalu.
Grażyna Torbicka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, autorka programu "Kocham Kino" w TVP2, towarzyszy kazimierskiemu festiwalowi filmowemu niemalże od początku jego istnienia. Udzieliła wywiadu specjalnie dla internautów naszego Portalu.
Pokaż stopkę