Młoda Polska Filharmonia na Dwóch Brzegach (video)

Skomentuj (5)

zobacz więcej (22)

Pierwszy dzień Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zakończył magiczny koncert na scenie pod gołym niebem. Na kazimierskim Rynku pod batutą Adama Klocka wystąpiła Młoda Polska Filharmonia.

I rozpoczął się tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu organizatorzy przygotowali wyjątkowy koncert, który cieszył się wielkim zainteresowaniem. Wieczorem po godzinie 20.00 kazimierski Rynek zamienił się w wielką salę koncertową, na której wystąpiła Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka.

- Witamy serdecznie wszystkich widzów i słuchaczy, którzy zechcieli przyjść w to piękne miejsce, na kazimierski Rynek i posłuchać naszych młodych muzyków – mówi Rafał Turowski z Radia ZET, który poprowadził sobotni koncert. - Pragnę Państwa zapewnić, że czas, który spędzicie tutaj z nami będziecie wspominać długo.

Młoda Polska Filharmonia w Kazimierzu Dolnym wystąpiła po raz drugi. Muzycy gościli na kazimierskim Rynku dwa lata temu, również podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

- Młoda Polska Filharmonia jest jedyną w Polsce młodzieżową orkiestrą symfoniczną, która jest dotowana z prywatnych pieniędzy – mówi Rafał Turowski. – Grupa istnieje od trzech lat, muzycy zagrali pięć tras koncertowych i wystąpiliśmy przed dwudziestoma tysiącami widzów. W skład orkiestry wchodzą muzycy mający od lat 15 do lat 24. Zostali oni wybrani podczas ogólnopolskich castingów. Ich szefem, dyrektorem artystycznym i dyrygentem jest Adam Klocek.

Podczas koncertu w Kazimierzu mogliśmy usłyszeć muzykę z takich filmów jak: „E.T”, „Gwiezdne Wojny”, „Władca Pierścieni”, „Park Jurajski”, „Dziewiąte wrota”, „Portret Damy”, „Podwójny życie Weroniki”) czy „W.E.”.

 

Foto: Mateusz Stachyra

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Tadek
  Do wyśmiewania mi daleko, ale na czym polega prymitywne nagłośnienie. 30 lat temu używałem Eltronów i Vermony- to było prymitywnie! :)
 • mukla
  Zapewne większośc mnie wyśmieje, ale koncert filharmoników został zepsuty przez modne dzisiaj prymitywne nagłośnienie. Byłoby ich doskonale słychać bez sztucznych decybeli.
 • pijany znad Grodarza
  @Poldek.
  Czy aby na pewno byłeś w Mięćmierzu?
  Popytaj p. Sojkę i niezliczoną masę osób . Czy aby przypadkiem Twoja złość nie wynika z braku miejsca dla Twojego " wypasionego" samochodu ?
 • Poldek
  Koncert Młodej Polskiej Filharmonii ocenię jednym słowem: zacny. Ale to co się stało w Męćmierzu dziś wieczorem to po prostu SKANDAL. Organizatorzy do natychmiastowego zwolnienia. Dawno nie widziałem takiej organizacyjnej BEZNADZIEI. Cenię sobie Pana Sojkę, ale występ w tej drewnianej budzie zakrawa na FARSĘ!!!!!!!!!!!!!!! Na drugi raz zróbcie taki koncert biletowany i sprawa się sama wyjaśni. A jak nie to szczaw rwać i mirabeli jeść bo nawet do pasania krów nie nadajecie się!!!!!!!!!!! Dotyczy to również właściciela tej pseudo galerii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • hehe
  jak koncert filharmonikow to cisza komentatorow, nie dziwiota, wiekszosc nie wie o co sie rozchodzi, a mniejszosc nie wie czy wsrod grajacych sa innych nacji.... hehe

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę