Młoda Polska Filharmonia na Dwóch Brzegach (video)

Skomentuj (5)

zobacz więcej (22)

Pierwszy dzień Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zakończył magiczny koncert na scenie pod gołym niebem. Na kazimierskim Rynku pod batutą Adama Klocka wystąpiła Młoda Polska Filharmonia.

I rozpoczął się tegoroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu organizatorzy przygotowali wyjątkowy koncert, który cieszył się wielkim zainteresowaniem. Wieczorem po godzinie 20.00 kazimierski Rynek zamienił się w wielką salę koncertową, na której wystąpiła Młoda Polska Filharmonia pod dyrekcją Adama Klocka.

- Witamy serdecznie wszystkich widzów i słuchaczy, którzy zechcieli przyjść w to piękne miejsce, na kazimierski Rynek i posłuchać naszych młodych muzyków – mówi Rafał Turowski z Radia ZET, który poprowadził sobotni koncert. - Pragnę Państwa zapewnić, że czas, który spędzicie tutaj z nami będziecie wspominać długo.

Młoda Polska Filharmonia w Kazimierzu Dolnym wystąpiła po raz drugi. Muzycy gościli na kazimierskim Rynku dwa lata temu, również podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

- Młoda Polska Filharmonia jest jedyną w Polsce młodzieżową orkiestrą symfoniczną, która jest dotowana z prywatnych pieniędzy – mówi Rafał Turowski. – Grupa istnieje od trzech lat, muzycy zagrali pięć tras koncertowych i wystąpiliśmy przed dwudziestoma tysiącami widzów. W skład orkiestry wchodzą muzycy mający od lat 15 do lat 24. Zostali oni wybrani podczas ogólnopolskich castingów. Ich szefem, dyrektorem artystycznym i dyrygentem jest Adam Klocek.

Podczas koncertu w Kazimierzu mogliśmy usłyszeć muzykę z takich filmów jak: „E.T”, „Gwiezdne Wojny”, „Władca Pierścieni”, „Park Jurajski”, „Dziewiąte wrota”, „Portret Damy”, „Podwójny życie Weroniki”) czy „W.E.”.

 

Foto: Mateusz Stachyra

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Tadek
  Do wyśmiewania mi daleko, ale na czym polega prymitywne nagłośnienie. 30 lat temu używałem Eltronów i Vermony- to było prymitywnie! :)
 • mukla
  Zapewne większośc mnie wyśmieje, ale koncert filharmoników został zepsuty przez modne dzisiaj prymitywne nagłośnienie. Byłoby ich doskonale słychać bez sztucznych decybeli.
 • pijany znad Grodarza
  @Poldek.
  Czy aby na pewno byłeś w Mięćmierzu?
  Popytaj p. Sojkę i niezliczoną masę osób . Czy aby przypadkiem Twoja złość nie wynika z braku miejsca dla Twojego " wypasionego" samochodu ?
 • Poldek
  Koncert Młodej Polskiej Filharmonii ocenię jednym słowem: zacny. Ale to co się stało w Męćmierzu dziś wieczorem to po prostu SKANDAL. Organizatorzy do natychmiastowego zwolnienia. Dawno nie widziałem takiej organizacyjnej BEZNADZIEI. Cenię sobie Pana Sojkę, ale występ w tej drewnianej budzie zakrawa na FARSĘ!!!!!!!!!!!!!!! Na drugi raz zróbcie taki koncert biletowany i sprawa się sama wyjaśni. A jak nie to szczaw rwać i mirabeli jeść bo nawet do pasania krów nie nadajecie się!!!!!!!!!!! Dotyczy to również właściciela tej pseudo galerii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • hehe
  jak koncert filharmonikow to cisza komentatorow, nie dziwiota, wiekszosc nie wie o co sie rozchodzi, a mniejszosc nie wie czy wsrod grajacych sa innych nacji.... hehe

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę