9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpoczęty!

zobacz więcej (20)

Rozpoczął się 9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Przed nami cały tydzień spotkań, koncertów, projekcji filmowych i wykładów.

- Planując tegoroczny festiwal, nie mieliśmy wątpliwości co do tego, czy uda nam się zapełnić cały program artystyczny festiwalu – mówi Grażyna Torbicka. – Nie mieliśmy tylko pewności, czy uda nam się po raz kolejny zgromadzić tylu przyjaciół, partnerów, sponsorów, którzy umożliwią nam zrealizowanie tego projektu tak, by widzowie w tak licznym gronie mogli uczestniczyć w kolejnych wydarzeniach festiwalu. Udało się. Dziękuję więc przede wszystkim publiczności za to, że jest. I zaraz na początku naszej uroczystości chciałabym podziękować wszystkim naszym sponsorom i partnerom, dzięki którym możemy ten festiwal realizować.

Podczas uroczystego otwarcia nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz samorządowych, partnerów oraz głównych sponsorów imprezy. Byli też zaproszeni goście, a pośród nich Karol Strasburger oraz Krystyna Morgenstern – żona nieżyjącego już reżysera Janusza Morgensterna.

- Kazimierz jest miastem gościnnym – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Serdecznie wszystkich zawsze witamy. Ale szczególnie witamy w ten sierpniowy weekend, kiedy otwieramy swoje bramy i swoje serca na gości festiwalowych, na sztukę, na film, na to, że jesteśmy razem i wspólnie medytować nad oglądanymi filmami, dyskutować również w kuluarach, poznawać siebie nawzajem, spotykać się z ciekawymi ludźmi. Ja w imieniu własnym, ale również w imieniu władz samorządowych miasta Kazimierza Dolnego serdecznie Państwa witam i życzę miłych wrażeń, przyjemności wielu i zapraszamy już dzisiaj na dziesiątą edycję festiwalu.

O godzinie 17.00 w Kinie Energetycznym PGE uczczono pamięć bohaterów powstania warszawskiego. Uroczystość otwarcia została przerwana, by na chwilę się zatrzymać i przenieść myślami do wydarzeń sprzed 71 lat. Wydarzeń tragicznych, ale jakże ważnych w historii naszego kraju. Z tej okazji zaprezentowano także fragment serialu „Kolumbowie” Janusza Morgensterna a przed zebraną publicznością wystąpił Bilon z utworem „Sierpniowe niebo”.

9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi został rozpoczęty. Przed nami cały tydzień spotkań, koncertów, projekcji filmowych i wykładów.


Program spotkań i wydarzeń


Program filmowy

 

 

 

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę