9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpoczęty!

zobacz więcej (20)

Rozpoczął się 9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Przed nami cały tydzień spotkań, koncertów, projekcji filmowych i wykładów.

- Planując tegoroczny festiwal, nie mieliśmy wątpliwości co do tego, czy uda nam się zapełnić cały program artystyczny festiwalu – mówi Grażyna Torbicka. – Nie mieliśmy tylko pewności, czy uda nam się po raz kolejny zgromadzić tylu przyjaciół, partnerów, sponsorów, którzy umożliwią nam zrealizowanie tego projektu tak, by widzowie w tak licznym gronie mogli uczestniczyć w kolejnych wydarzeniach festiwalu. Udało się. Dziękuję więc przede wszystkim publiczności za to, że jest. I zaraz na początku naszej uroczystości chciałabym podziękować wszystkim naszym sponsorom i partnerom, dzięki którym możemy ten festiwal realizować.

Podczas uroczystego otwarcia nie mogło zabraknąć przedstawicieli władz samorządowych, partnerów oraz głównych sponsorów imprezy. Byli też zaproszeni goście, a pośród nich Karol Strasburger oraz Krystyna Morgenstern – żona nieżyjącego już reżysera Janusza Morgensterna.

- Kazimierz jest miastem gościnnym – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Serdecznie wszystkich zawsze witamy. Ale szczególnie witamy w ten sierpniowy weekend, kiedy otwieramy swoje bramy i swoje serca na gości festiwalowych, na sztukę, na film, na to, że jesteśmy razem i wspólnie medytować nad oglądanymi filmami, dyskutować również w kuluarach, poznawać siebie nawzajem, spotykać się z ciekawymi ludźmi. Ja w imieniu własnym, ale również w imieniu władz samorządowych miasta Kazimierza Dolnego serdecznie Państwa witam i życzę miłych wrażeń, przyjemności wielu i zapraszamy już dzisiaj na dziesiątą edycję festiwalu.

O godzinie 17.00 w Kinie Energetycznym PGE uczczono pamięć bohaterów powstania warszawskiego. Uroczystość otwarcia została przerwana, by na chwilę się zatrzymać i przenieść myślami do wydarzeń sprzed 71 lat. Wydarzeń tragicznych, ale jakże ważnych w historii naszego kraju. Z tej okazji zaprezentowano także fragment serialu „Kolumbowie” Janusza Morgensterna a przed zebraną publicznością wystąpił Bilon z utworem „Sierpniowe niebo”.

9. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi został rozpoczęty. Przed nami cały tydzień spotkań, koncertów, projekcji filmowych i wykładów.


Program spotkań i wydarzeń


Program filmowy

 

 

 

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę