Kino za Rogiem w KOKPiT

Projekt „Kino za Rogiem” realizowany w ramach tegorocznego Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będzie miał ciąg dalszy. Co to oznacza? W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki będzie działało „kino”! Najbliższy seans już w sobotę, 16 sierpnia…

Ósmy Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi już za nami. I choć z nadwiślańskiego Miasteczka zniknęły wielkie namioty pełniące rolę kin, pozostało „Kino za rogiem” – projekt realizowany w ramach tegorocznego festiwalu. Miejsce, które w czasie festiwalu odwiedziło około tysiąca osób. Nic więc dziwnego, że zdecydowano o tym, by w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki nadal można było oglądać projekcje filmowe.

 

- Na razie podpisaliśmy umowę na taką formułę kina i w doskonałej jakości do końca września, by sprawdzić, jakie będzie zainteresowanie kinem i publicznym odtwarzaniem filmów w KOKPiT – mówi dyrektor Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki w Kazimierzu Dolnym, Mariusz Płoszaj-Mazurek. - Planujemy kilkanaście projekcji w miesiącu. W tym oferta filmowa dla dzieci. Oczywiście o konkretnych planach i programie będziemy jeszcze informować.

 

W tym momencie wiadomo jedynie tyle, że odpłatność za udział w seansie filmowym będzie wynosiła 5 zł od osoby. Pierwszy pilotażowy seans, już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia o godz. 16.00. Zaprezentowany zostanie film pt. „O północy w Paryżu”.

 

Może więc kilka słów na temat filmu…? Reżyserią i scenariuszem zajął się Woody Allen, film powstał w 2011 roku. Gatunek: komedia, fantasy, komedia romantyczna. Czas trwania: 100 min.

 

Jak piszą realizatorzy, film "O północy w Paryżu" opowiada o losach niedawno zaręczonej pary: Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson), którzy przybywają do Paryża, by zaplanować swój ślub. W mieście romansu wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard). Światowa premiera filmu miała miejsce 11 maja 2011 roku, podczas 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie film był wyświetlany poza Konkursem Głównym, na otwarcie tegoż festiwalu.

 

Zapraszamy do „Kina za Rogiem” – Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, ul. Lubelska 12.

 

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę