Dwa Brzegi: Festiwal Dwa Brzegi czas zacząć

Skomentuj (1)

W mieście, gdzie nie ma kina, rozpoczynamy coroczne święto X Muzy. Ponad setka projekcji filmowych, kilkadziesiąt spotkań z artystami, kilkanaście koncertów. Dwa Brzegi startują po raz dziewiąty!

Na otwarcie festiwalu publiczność zobaczy „45 lat” Andrew Haigha. Obraz opowiada historię doświadczonego małżeństwa, którego przyszłość staje pod znakiem zapytania tuż przed świętowaniem kolejnej rocznicy. Za rolę w filmie brytyjskiego reżysera Charlotte Rampling i Tom Courteney zostali w Berlinie nagrodzeni Srebrnymi Niedźwiedziami.

 

Koncertem inauguracyjnym będzie występ zespołu Wojtek Mazolewski Quintet. Grająca nowoczesny jazz formacja pojawi się na scenie wraz z Natalią Przybysz i Misią Furtak. Koncert odbędzie się w niepowtarzalnej scenerii Zamku w Kazimierzu Dolnym, na który Dwa Brzegi powracają po kilku latach nieobecności.

 

Pierwszego dnia festiwalu startują także tegoroczne retrospektywy reżyserkie i aktorskie. Publiczność będzie mogła zobaczyć „Utraconą część Katarzyny Blum” Margarethe von Trotty oraz dwie części trylogii – „Rysopis” i „Walkower” - o młodym pokoleniu autorstwa Jerzego Skolimowskiego. Sekcja „I Bóg stworzył aktora” rozpocznie się za sprawą projekcji teatrów telewizji. Tegorocznego jej bohatera, Adama Woronowicza, będzie można zobaczyć w „Pamiętniku z Powstania Warszawskiego”.

 

Do codziennych wieczornych wizyt w miasteczku festiwalowym zachęcać będą pokazy zremasteryzowanych wersji seriali „Kolumbowie” i „Dekalog”. Każdego dnia będzie można zobaczyć przynajmniej jeden odcinek produkcji Janusza Morgensterna i Krzysztofa Kieślowskiego.

 

Dwa Brzegi jednak to nie tylko Kazimierz Dolny, ale także Janowiec nad Wisła. Po drugiej stronie rzeki projekcje filmowe będą miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury. Zaczynamy od pokazu „Blue Jasmine” Woody’ego Allena z oscarową rolą Cate Blanchett.

 

Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!

 

 

Źródło: Dwa Brzegi

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę