Dwa Brzegi: Małe Cannes na Dwóch Brzegach

Pięć filmów z konkursu głównego 68. festiwalu w Cannes, w tym zdobywcę Złotej Palmy, będzie można zobaczyć na Dwóch Brzegach. Projekcjom najważniejszych tytułów będą towarzyszyć również pokazy filmów z innych sekcji francuskiego festiwalu.

Z podejmującym głośny ostatnio temat emigracji „Dheepan” o najwyższy laur w Cannes konkurowało 18 produkcji. Aż cztery  z nich pokażemy w Kazimierzu Dolnym w ramach sekcji „Świat pod namiotem”. Będą to: rozgrywający się w Auschwitz-Birkenau „Syn Szawła”, pokazujący życie rodziny na przestrzeni kilku dekad dramat „Nawet góry przeminą”, portretująca obecną sytuację ekonomiczną „Miara człowieka” i opowieść o odnajdującej sens życia dojrzałej kobiecie zatytułowana „Moja matka”.

 

Podczas finału festiwalu, 8 sierpnia, odbędzie się zaś projekcja wspomnianego zwycięskiego tytułu, filmu „Dheepan” w reżyserii Jacquesa Audiarda.

 

Równie interesujące tytuły nad Wisłę przywozimy z innych sekcji canneńskiego festiwalu. Publiczność Dwóch Brzegów będzie miała okazję zobaczyć „Mustanga” Deniaza Gamze Ergüvena, „Owcę” Yareda Zeleke (polska premiera), „Amy” Asif Kapadii, „Taklub” Brillante Mendozy oraz częściowo polskie produkcje: „Intruza” Magnusa von Horna i „Znam kogoś kto cię szuka” Julii Kowalski. W Kazimierzu Dolnym i Janowcu będziemy dodatkowo gościć reżyserów dwóch ostatnich filmów.

 

Tegoroczną edycję zamknie rewizjonistyczna wersja Biblii w reżyserii Jaco Van Dormaela trafnie zatytułowana „Zupełnie Nowy Testament”.

 

Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!

 

 

Źródło: Dwa Brzegi

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę