Dwa Brzegi: Małe Cannes na Dwóch Brzegach

Pięć filmów z konkursu głównego 68. festiwalu w Cannes, w tym zdobywcę Złotej Palmy, będzie można zobaczyć na Dwóch Brzegach. Projekcjom najważniejszych tytułów będą towarzyszyć również pokazy filmów z innych sekcji francuskiego festiwalu.

Z podejmującym głośny ostatnio temat emigracji „Dheepan” o najwyższy laur w Cannes konkurowało 18 produkcji. Aż cztery  z nich pokażemy w Kazimierzu Dolnym w ramach sekcji „Świat pod namiotem”. Będą to: rozgrywający się w Auschwitz-Birkenau „Syn Szawła”, pokazujący życie rodziny na przestrzeni kilku dekad dramat „Nawet góry przeminą”, portretująca obecną sytuację ekonomiczną „Miara człowieka” i opowieść o odnajdującej sens życia dojrzałej kobiecie zatytułowana „Moja matka”.

 

Podczas finału festiwalu, 8 sierpnia, odbędzie się zaś projekcja wspomnianego zwycięskiego tytułu, filmu „Dheepan” w reżyserii Jacquesa Audiarda.

 

Równie interesujące tytuły nad Wisłę przywozimy z innych sekcji canneńskiego festiwalu. Publiczność Dwóch Brzegów będzie miała okazję zobaczyć „Mustanga” Deniaza Gamze Ergüvena, „Owcę” Yareda Zeleke (polska premiera), „Amy” Asif Kapadii, „Taklub” Brillante Mendozy oraz częściowo polskie produkcje: „Intruza” Magnusa von Horna i „Znam kogoś kto cię szuka” Julii Kowalski. W Kazimierzu Dolnym i Janowcu będziemy dodatkowo gościć reżyserów dwóch ostatnich filmów.

 

Tegoroczną edycję zamknie rewizjonistyczna wersja Biblii w reżyserii Jaco Van Dormaela trafnie zatytułowana „Zupełnie Nowy Testament”.

 

Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!

 

 

Źródło: Dwa Brzegi

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę