Dwa Brzegi: Premiery

Dziewiąta edycja, dziewięć premier. W tym roku na Dwóch Brzegach nie zabraknie filmów niepokazywanych wcześniej w Polsce.

Festiwal Dwa Brzegi otworzy premierowa projekcja „45 lat” w reżyserii Andrew Haigha. Nagrodzona dwoma Srebrnymi Niedźwiedziami w Berlinie produkcja opowie historię małżeństwa z długim stażem mającego niedługo obchodzić rocznicę ślubu. Na kilka dni przed tym wyjątkowym dniem do małżonków dociera jednak informacja o dawnej miłości mężczyzny, która stawia go w zupełnie nowym świetle. Również pierwszego dnia festiwalu będzie można zobaczyć „Powrót do Itaki”, doceniony w Wenecji film Laurent Cantet o pisarzu, który po latach pobytu w Madrycie wraca do rodzinnej Hawany.

 

W kolejnych dniach pokażemy: „Klub” – film opowiadający o księżach odpokutowujących swoje winy, przedstawiającą realia życia w Etiopii OWCĘ oraz badające początki kosmosu i potencjalną przyszłość ludzkości PLANETARIUM. Będzie także okazja by zobaczyć kulisy pracy słynnego radzieckiego reżysera („Eisenstein w Guanajuato”) i drugie oblicze amerykańskiego snu („Homme less”). Wielbiciele westernów znajdą coś dla siebie w „Eskorcie”, feministycznej wariacji tego gatunku w reżyserii Tommy’ego Lee Jonesa.

 

Na premierę „Porzuconego świata” publiczność zaprosi zaś sama autorka filmu, Margarethe von Trotta. Pokaz będzie częścią tegorocznej retrospektywy niemieckiej reżyserki.

 

9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą!

 

Źródło: Dwa Brzegi

 

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę