Dwa Brzegi: Premiery

Dziewiąta edycja, dziewięć premier. W tym roku na Dwóch Brzegach nie zabraknie filmów niepokazywanych wcześniej w Polsce.

Festiwal Dwa Brzegi otworzy premierowa projekcja „45 lat” w reżyserii Andrew Haigha. Nagrodzona dwoma Srebrnymi Niedźwiedziami w Berlinie produkcja opowie historię małżeństwa z długim stażem mającego niedługo obchodzić rocznicę ślubu. Na kilka dni przed tym wyjątkowym dniem do małżonków dociera jednak informacja o dawnej miłości mężczyzny, która stawia go w zupełnie nowym świetle. Również pierwszego dnia festiwalu będzie można zobaczyć „Powrót do Itaki”, doceniony w Wenecji film Laurent Cantet o pisarzu, który po latach pobytu w Madrycie wraca do rodzinnej Hawany.

 

W kolejnych dniach pokażemy: „Klub” – film opowiadający o księżach odpokutowujących swoje winy, przedstawiającą realia życia w Etiopii OWCĘ oraz badające początki kosmosu i potencjalną przyszłość ludzkości PLANETARIUM. Będzie także okazja by zobaczyć kulisy pracy słynnego radzieckiego reżysera („Eisenstein w Guanajuato”) i drugie oblicze amerykańskiego snu („Homme less”). Wielbiciele westernów znajdą coś dla siebie w „Eskorcie”, feministycznej wariacji tego gatunku w reżyserii Tommy’ego Lee Jonesa.

 

Na premierę „Porzuconego świata” publiczność zaprosi zaś sama autorka filmu, Margarethe von Trotta. Pokaz będzie częścią tegorocznej retrospektywy niemieckiej reżyserki.

 

9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 1 do 9 sierpnia. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą!

 

Źródło: Dwa Brzegi

 

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę