Co nas czeka w długi weekend

Tradycyjnie w Kazimierzu długi weekend majowy oznacza otwarcie sezonu turystycznego. Atrakcji przygotowano moc, a tych, którzy lubią ciszę – zapraszają urokliwe miejsca spacerowe – wąwozy, pola, okolice – naprawdę malownicze o każdej porze roku.

1 maja


Godz. 10.00 – "Spotkanie z historią”
- zlot samochodów militarnych z II wojny światowej – Rynek


Zlot samochodów militarnych z II wojny światowej - V edycja
Miejsce: Rynek
Organizator: Willis Club Polska, Piotr Kozłowski, Fundacje propagujące PSZ w czasie II Wojny Światowej, KOKPiT

godz. 10.00 - Spotkania z Archeologią 2015 część pierwsza
- Muzeum Nadwiślańskie Oddział Grodzisko Żmijowiska

Przez trzy dni – od 1 do 3 maja (piątek – niedziela) – w przygrodowej osadzie zjawią się Iza i Karol Żołędziowscy, którzy wraz ze swoimi kolegami specjalizującymi się w archeologii doświadczalnej, wcielą się w pruskich rzemieślników ze schyłku wczesnego średniowiecza. * Prezentować będą kilka dziedzin ówczesnej kultury materialnej: obróbkę metali kolorowych – odlewnictwo, drobne kowalstwo, tkactwo, w tym także wyrób przęślików i ciężarków tkackich, farbiarstwo, skórnictwo, obróbkę drewna, a także unikalną umiejętność wyplatania „łapci” z łyka. Przez cały weekend, w godzinach od 10.00 – do 16.00 w Grodzisku Żmijowiska będzie też można spotkać archeologów z Muzeum Nadwiślańskiego, którzy udzielą niezbędnych informacji.

Godz. 12.00 - Wystawa malarstwa Marka Andały
– Galeria Brama ul. Krakowska 36 B

Wystawa malarstwa Marka Andały w Galerii Brama ul.Krakowska 36 B Kazimierzu Dolnym. Wernisaż 1 maja o godzinie 12.00.

godz. 16.30 - Teatr w Stodole przedstawia: Baśń o rycerzu bez konia w wykonaniu grupy teatralnej Muchomor z Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika"
- Zagrodowa Osada w Uściążu k/Kazimierza

Tekst: Marta Guśniowska, reżyseria: Grażyna Idzik - Dominiak, muzyka: Zbigniew Jonak. Wstęp: dobrowolna cegiełka na dojazd dla aktorów.

Godz. 17.00 - "Pokaż, co masz" - wystawa
– Zamek

Wystawa "Pokaż, co masz" czynna: piątek godz. 17:00-17:00 * sobota godz. 10:00-17:00 * niedziela - godz. 10:00-17:00 * Organizator: grupa artystyczna złożona z absolwentów Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym * Miejsce: Dziedziniec Zamkowy w Kazimierzu Dolnym

godz. 18.00 - Koncert Old Klezmer Trio
- Dawna Synagoga ,,Beitenu'' ul. Lubelska

Koncert Old Klezmer Trio * World famous jewish songs * Bilet 30 zł.

godz. 20.00 - Kazimierskie Wieczory Biegowe: Kazik biegnie w Polskę! - Rynek / Studnia

W niedzielę 3 maja o godzinie 10.00 z kazimierskiego Rynku spod Studni w swoją biegową odyseję wyruszy nasz Kazik Piskorek! A w piątek 1 maja Jarek Bartoszek zaprasza na wspólne bieganie z Kazikiem na Kazimierskich Wieczorach Biegowych! To będzie jeden z ostatnich treningów Kazika przed Biegiem dookoła Polski! Przyjedźcie do Kazimierza i przekażmy Kazikowi naszą biegową energię, która przyda mu się w najbliższych 45 dniach! Zbiórka o 20.00 na Rynku pod Studnią. Po 5 minutowej rozgrzewce, którą oczywiście poprowadzi Kazik, wyruszamy po raz ostatni na "zimową trasę" Kazimierskich Wieczorów Biegowych! A do pokonania będzie standardowo od 1km do 10km! Pamiętajmy o odblaskach!

godz. 20.00 - Nocne zwiedzanie Kazimierza -
Rynek

Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym.
W programie: Spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd ekobusikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu. Zbiórka na Rynku pod Studnią.

Godz. 20.30 - Kino Letnie w Starej Łaźni: "Człowiek z żelaza"
reż. Andrzej Wajda - Restauracja stara Łaźnia ul. Senatorska


Kino plenerowe. Wstęp wolny.


2 maja

Godz. 9.30 – Rajd Flagi: Puławy – Kazimierz Dolny –
Start sprzed Urzędu Miasta w Puławach godz. 10.00

Organizator: PO RP powiatu puławskiego

Godz. 10.00 - oficjalne otwarcie Spotkania z historią
– Rynek

Do godz. 18.00 - prezentacja historycznych pojazdów militarnych, jak również bardziej współczesnych samochodów wojskowych, w tym defendery, muty, gelendy, gazy 67 i 69, santany, motor K-750

godz. 11.30 - Ogólnopolski Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc – Hotel *** Zajazd Piastowski

2 maja w Kazimierzu Dolnym na terenie Hotelu „Zajazd Piastowski” będziemy gościć czołówkę polskiego wyciskania, zawitają do nas min. Mistrz i rekordzista świata Dominik Skrzyński, Marcin Goleń - reprezentant Polski, dwukrotny Mistrz Polski w trójboju siłowym, a puławską sztangę reprezentować będą zawodnicy KS Wisła Puławy w tym rekordzista Świata juniorów w wyciskaniu sztangi leżąc Michał Janusz. Zapraszamy również na piknik połączony ze wspólnym grillowaniem (piwo, napoje i dania z grilla), który będzie odbywał się w trakcie zawodów, wstęp wolny dla publiczności. W trakcie zawodów przewidziano również możliwość sprawdzenia się w wyciskaniu dla publiczności.

Godz. 12.00 - Kino za Rogiem: Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę reż. B. Aljinovic – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę (2014)
rodzaj: Animowany produkcja: Niemcy * reżyseria: Boris Aljinovic, Harald Siepermann * scenariusz: Douglas Welbat, Harald Siepermann, Sven Unterwaldt Jr., Daniel Welbat * muzyka: Stephan Gade, Daniel Welbat * dystrybutor: Kino Świat * kat. wiek.:7 * czas trwania:1 godz. 27 min.

Godz. 16.00 - Kino za Rogiem: "Baby są jakieś inne" reż. Marek Koterski Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

Baby są jakieś inne (2010) * rodzaj:Fabularny gatunek:Komedia * produkcja:Polska * reżyseria:Marek Koterski * scenariusz: Marek Koterski * zdjęcia: Jerzy Zieliński * muzyka: Fryderyk Chopin * dystrybutor: Kino Świat * kat. wiek.:16 czas * trwania:1 godz. 30 min. * bilet: 8 zł

Godz. 17.00 - Spotkanie autorskie Bohdana Zadury – Muzeum Nadwiślańskie Oddział Dom Kuncewiczów

Spotkanie autorskie Bohdana Zadury - pisarza, tłumacza, redaktora naczelnego twórczości oraz 2. w historii kierownika Muzeum w Kazimierzu Dolnym, które obecnie nosi nazwę Nadwiślańskiego, organizowane z okazji 70. urodzin pisarza i 10. rocznicy powstania Domu Kuncewiczów jako oddziału tej placówki muzealnej.

Godz. 18.00 – Spotkanie z historią: występ Anny Przybysz w repertuarze Hanki Ordonówny
- Rynek

Godz. 19.19 – Koncert Yegora Zabelova
– Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa zaprasza na niesamowity show jednego artysty. Energia wulkanu połączona z wirtuozerią, której jeszcze w Kazimierzu nie było... Grający z Lao Che i Kiniorem. Yegor Zabelov w Korzeniu!

godz. 20.00 - Nocne zwiedzanie Kazimierza - Rynek
Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym!
Co w programie: Spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd ekobusikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu. Zbiórka na Rynku pod Studnią.

Godz. 20.30 - Kino Letnie w Starej Łaźni: "Sztuka kochania" reż. Jacek Bromski – Restauracja stara Łaźnia
Kino plenerowe. Wstęp wolny.

Godz. 21.00 - Tomek Bielecki i Przyjaciele - Kawiarnia Rynkowa: Koncert bluesowy

Koncert odbędzie się w Ogródku Kawiarni Rynkowa. Wstęp wolny.


3 maja

Godz. 10.00 - Bieg Trzeźwości dookoła Polski 2015
- Rynek

Start z Rynku: godzina 10.00. Spotkanie z biegaczem Kazimierzem Piskorkiem ok. godz. 9.30.

Godz. 10.30 – uroczystości trzeciomajowe
– Fara

Godz. 15.00 - Pokaz Sprawności Działań Strażackich - OSP Kazimierz Dolny - Rynek

Godz. 18.00 - Kino za Rogiem: Ida
reż. Paweł Pawlikowski –  Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

Ida – polsko-duński czarno-biały dramat psychologiczny z 2013 roku w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Scenariusz: Paweł Pawlikowski, Rebeka Lenkiewicz. Obsypany nagrodami, m.in.
Oscary 2015 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny
BAFTA 2015 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny
Orły 2015 w kategoriach: najlepszy film Paweł Pawlikowski, najlepsza główna rola kobieca Agata Kulesza, najlepsza reżyseria Paweł Pawlikowski, najlepszy montaż Jarosław Kamiński, Złote Lwy 2015.

Przez cały weekend trwać będą:

 V Pleneriada Uczelni Artystycznych 
- Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki ul. Lubelska

Akwarela - aquarell - acquerello - międzynarodowa wystawa akwareli
– Muzeum Nadwiślańskie gmach główny w Rynku

Wystawa „Leon Barszczewski - badacz przyrody Azji Środkowej XIX wieku”
– Muzeum Nadwiślańskie Oddział Przyrodniczy ul. Puławska

Wernisaż wystawy akwareli Włodzimierza Karczmarzyka
-  Kamienica Celejowska ul. Senatorska

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę