Pojazdy militarne w Kazimierzu

Skomentuj (1)

Stare, ale i te bardziej współczesne pojazdy wojskowe oglądać będziemy mogli na kazimierskim Rynku przez cały długi majowy weekend w ramach „Spotkania z historią”.

Opancerzony wóz zwiadowczy w barwach 6 Pułku Pancernego, pancerny wóz dowódcy z 15 Pułku Ułanów Poznańskich czy półgąsienicowy transporter opancerzony z baterią 4 najcięższych karabinów maszynowych oraz bardziej współczesne samochody wojskowe, w tym defendery, muty, gelendy, gazy 67 i 69, santany, motor K-750 i wiele innych, pojawią się na kazimierskim Rynku w długi majowy weekend.

Prezentacja samochodów trwać będzie przez trzy dni: od 1 do 3 maja. Auta podziwiać będziemy mogli od godziny 10.00 (piątek, sobota) i 11.00 (niedziela). Dodatkową atrakcją będzie występ Anny Przybysz, która zaprezentuje utwory z repertuaru Hanki Ordonówny. W sobotni wieczór artystka pojawi się na kazimierskim Rynku. 

„Spotkanie z historią” można nazwać już imprezą cykliczną, gdyż odbywa się ona w Kazimierzu Dolnym po raz drugi.

Organizatorami wydarzenia są: Wilys Club Polska, Fundacja Niepodległości oraz Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki.

Szczegółowy program imprezy:

Piątek, 1 maja

Godz.10.00 -
prezentacja samochodów Fundacji Niepodległości z Lublina oraz Willys Club Polska:
- Willys Ford GPW "Jeep"
- Daimler "Dingo" opancerzony wóz zwiadowczy w barwach 6 Pułku Pancernego "Dzieci Lwowskich z Polskiej Brygady Pancernej
- White "Scout Car" - pancerny wóz dowódcy z 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- M3 Half Track półgąsienicowy transporter opancerzony z bateria 4 najcięższych karabinów maszynowych w barwach 1 Dyw. Pancernej gen. Stanisława Maczka
- Willys'
- Dodge WC 52,54
- inne

Sobota, 2 maja

Godz. 10.00 -
oficjalne otwarcie spotkania przez pana Krzysztofa Wawra, zastępcę burmistrza Kazimierza Dolnego.

Godz. 10.00 – 18.00 -
prezentacja wyżej wymienionych pojazdów, jak również bardziej współczesnych samochodów wojskowych, w tym defendery, muty, gelendy, gazy 67 i 69, santany, motor K-750

Godz. 18.00 -
występ Anny Przybysz w repertuarze Hanki Ordonówny

Niedziela, 3 maja


Godz. 11.00 -
dalsza prezentacja wyżej wymienionych pojazdów oraz samochodów marki BRUSH z 1911 roku.

Godz. 13.00 -
zamknięcie spotkania wraz z zaproszeniem na przyszły rok.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę