Leon Barszczewski w Muzeum Nadwiślańskim

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza do Oddziału Przyrodniczego na otwarcie wystawy „Leon Barszczewski – badacz przyrody Azji Środkowej XIX wieku”.

Wystawa „Leon Barszczewski – badacz przyrody Azji Środkowej XIX wieku” przybliża postać Leona Barszczewskiego (1849-1910), fotografa, podróżnika, przyrodnika, glacjologa, geologa, badacza krajów Azji Środkowej i odkrywcy starożytnej Samarkandy.

Zaprezentowane zostaną fotografie, na których utrwalona została przyroda, architektura oraz sceny z życia codziennego mieszkańców odległych rejonów Azji, a także pamiątki przywiezione z dalekich z podróży.

Podczas otwarcia wystąpi wnuk bohatera wystawy – Igor Stroicki.

Otwarcie 27 kwietnia o godzinie 12.00 w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego ul. Puławska. Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 30 czerwca.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę