Co nas czeka w długi weekend

Tradycyjnie w Kazimierzu długi weekend majowy oznacza otwarcie sezonu turystycznego. Atrakcji przygotowano moc, a tych, którzy lubią ciszę – zapraszają urokliwe miejsca spacerowe – wąwozy, pola, okolice – naprawdę malownicze o każdej porze roku.

1 maja


Godz. 10.00 – "Spotkanie z historią”
- zlot samochodów militarnych z II wojny światowej – Rynek


Zlot samochodów militarnych z II wojny światowej - V edycja
Miejsce: Rynek
Organizator: Willis Club Polska, Piotr Kozłowski, Fundacje propagujące PSZ w czasie II Wojny Światowej, KOKPiT

godz. 10.00 - Spotkania z Archeologią 2015 część pierwsza
- Muzeum Nadwiślańskie Oddział Grodzisko Żmijowiska

Przez trzy dni – od 1 do 3 maja (piątek – niedziela) – w przygrodowej osadzie zjawią się Iza i Karol Żołędziowscy, którzy wraz ze swoimi kolegami specjalizującymi się w archeologii doświadczalnej, wcielą się w pruskich rzemieślników ze schyłku wczesnego średniowiecza. * Prezentować będą kilka dziedzin ówczesnej kultury materialnej: obróbkę metali kolorowych – odlewnictwo, drobne kowalstwo, tkactwo, w tym także wyrób przęślików i ciężarków tkackich, farbiarstwo, skórnictwo, obróbkę drewna, a także unikalną umiejętność wyplatania „łapci” z łyka. Przez cały weekend, w godzinach od 10.00 – do 16.00 w Grodzisku Żmijowiska będzie też można spotkać archeologów z Muzeum Nadwiślańskiego, którzy udzielą niezbędnych informacji.

Godz. 12.00 - Wystawa malarstwa Marka Andały
– Galeria Brama ul. Krakowska 36 B

Wystawa malarstwa Marka Andały w Galerii Brama ul.Krakowska 36 B Kazimierzu Dolnym. Wernisaż 1 maja o godzinie 12.00.

godz. 16.30 - Teatr w Stodole przedstawia: Baśń o rycerzu bez konia w wykonaniu grupy teatralnej Muchomor z Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika"
- Zagrodowa Osada w Uściążu k/Kazimierza

Tekst: Marta Guśniowska, reżyseria: Grażyna Idzik - Dominiak, muzyka: Zbigniew Jonak. Wstęp: dobrowolna cegiełka na dojazd dla aktorów.

Godz. 17.00 - "Pokaż, co masz" - wystawa
– Zamek

Wystawa "Pokaż, co masz" czynna: piątek godz. 17:00-17:00 * sobota godz. 10:00-17:00 * niedziela - godz. 10:00-17:00 * Organizator: grupa artystyczna złożona z absolwentów Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym * Miejsce: Dziedziniec Zamkowy w Kazimierzu Dolnym

godz. 18.00 - Koncert Old Klezmer Trio
- Dawna Synagoga ,,Beitenu'' ul. Lubelska

Koncert Old Klezmer Trio * World famous jewish songs * Bilet 30 zł.

godz. 20.00 - Kazimierskie Wieczory Biegowe: Kazik biegnie w Polskę! - Rynek / Studnia

W niedzielę 3 maja o godzinie 10.00 z kazimierskiego Rynku spod Studni w swoją biegową odyseję wyruszy nasz Kazik Piskorek! A w piątek 1 maja Jarek Bartoszek zaprasza na wspólne bieganie z Kazikiem na Kazimierskich Wieczorach Biegowych! To będzie jeden z ostatnich treningów Kazika przed Biegiem dookoła Polski! Przyjedźcie do Kazimierza i przekażmy Kazikowi naszą biegową energię, która przyda mu się w najbliższych 45 dniach! Zbiórka o 20.00 na Rynku pod Studnią. Po 5 minutowej rozgrzewce, którą oczywiście poprowadzi Kazik, wyruszamy po raz ostatni na "zimową trasę" Kazimierskich Wieczorów Biegowych! A do pokonania będzie standardowo od 1km do 10km! Pamiętajmy o odblaskach!

godz. 20.00 - Nocne zwiedzanie Kazimierza -
Rynek

Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym.
W programie: Spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd ekobusikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu. Zbiórka na Rynku pod Studnią.

Godz. 20.30 - Kino Letnie w Starej Łaźni: "Człowiek z żelaza"
reż. Andrzej Wajda - Restauracja stara Łaźnia ul. Senatorska


Kino plenerowe. Wstęp wolny.


2 maja

Godz. 9.30 – Rajd Flagi: Puławy – Kazimierz Dolny –
Start sprzed Urzędu Miasta w Puławach godz. 10.00

Organizator: PO RP powiatu puławskiego

Godz. 10.00 - oficjalne otwarcie Spotkania z historią
– Rynek

Do godz. 18.00 - prezentacja historycznych pojazdów militarnych, jak również bardziej współczesnych samochodów wojskowych, w tym defendery, muty, gelendy, gazy 67 i 69, santany, motor K-750

godz. 11.30 - Ogólnopolski Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc – Hotel *** Zajazd Piastowski

2 maja w Kazimierzu Dolnym na terenie Hotelu „Zajazd Piastowski” będziemy gościć czołówkę polskiego wyciskania, zawitają do nas min. Mistrz i rekordzista świata Dominik Skrzyński, Marcin Goleń - reprezentant Polski, dwukrotny Mistrz Polski w trójboju siłowym, a puławską sztangę reprezentować będą zawodnicy KS Wisła Puławy w tym rekordzista Świata juniorów w wyciskaniu sztangi leżąc Michał Janusz. Zapraszamy również na piknik połączony ze wspólnym grillowaniem (piwo, napoje i dania z grilla), który będzie odbywał się w trakcie zawodów, wstęp wolny dla publiczności. W trakcie zawodów przewidziano również możliwość sprawdzenia się w wyciskaniu dla publiczności.

Godz. 12.00 - Kino za Rogiem: Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę reż. B. Aljinovic – Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę (2014)
rodzaj: Animowany produkcja: Niemcy * reżyseria: Boris Aljinovic, Harald Siepermann * scenariusz: Douglas Welbat, Harald Siepermann, Sven Unterwaldt Jr., Daniel Welbat * muzyka: Stephan Gade, Daniel Welbat * dystrybutor: Kino Świat * kat. wiek.:7 * czas trwania:1 godz. 27 min.

Godz. 16.00 - Kino za Rogiem: "Baby są jakieś inne" reż. Marek Koterski Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

Baby są jakieś inne (2010) * rodzaj:Fabularny gatunek:Komedia * produkcja:Polska * reżyseria:Marek Koterski * scenariusz: Marek Koterski * zdjęcia: Jerzy Zieliński * muzyka: Fryderyk Chopin * dystrybutor: Kino Świat * kat. wiek.:16 czas * trwania:1 godz. 30 min. * bilet: 8 zł

Godz. 17.00 - Spotkanie autorskie Bohdana Zadury – Muzeum Nadwiślańskie Oddział Dom Kuncewiczów

Spotkanie autorskie Bohdana Zadury - pisarza, tłumacza, redaktora naczelnego twórczości oraz 2. w historii kierownika Muzeum w Kazimierzu Dolnym, które obecnie nosi nazwę Nadwiślańskiego, organizowane z okazji 70. urodzin pisarza i 10. rocznicy powstania Domu Kuncewiczów jako oddziału tej placówki muzealnej.

Godz. 18.00 – Spotkanie z historią: występ Anny Przybysz w repertuarze Hanki Ordonówny
- Rynek

Godz. 19.19 – Koncert Yegora Zabelova
– Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa zaprasza na niesamowity show jednego artysty. Energia wulkanu połączona z wirtuozerią, której jeszcze w Kazimierzu nie było... Grający z Lao Che i Kiniorem. Yegor Zabelov w Korzeniu!

godz. 20.00 - Nocne zwiedzanie Kazimierza - Rynek
Niezwykła nocna wycieczka po Kazimierzu Dolnym!
Co w programie: Spacer po Rynku, Małym Rynku, przejazd ekobusikami do wąwozu i na cmentarz żydowski, spacer po wąwozie z pochodniami. Kieliszek kazimierskiej nalewki dla kurażu. Zbiórka na Rynku pod Studnią.

Godz. 20.30 - Kino Letnie w Starej Łaźni: "Sztuka kochania" reż. Jacek Bromski – Restauracja stara Łaźnia
Kino plenerowe. Wstęp wolny.

Godz. 21.00 - Tomek Bielecki i Przyjaciele - Kawiarnia Rynkowa: Koncert bluesowy

Koncert odbędzie się w Ogródku Kawiarni Rynkowa. Wstęp wolny.


3 maja

Godz. 10.00 - Bieg Trzeźwości dookoła Polski 2015
- Rynek

Start z Rynku: godzina 10.00. Spotkanie z biegaczem Kazimierzem Piskorkiem ok. godz. 9.30.

Godz. 10.30 – uroczystości trzeciomajowe
– Fara

Godz. 15.00 - Pokaz Sprawności Działań Strażackich - OSP Kazimierz Dolny - Rynek

Godz. 18.00 - Kino za Rogiem: Ida
reż. Paweł Pawlikowski –  Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki

Ida – polsko-duński czarno-biały dramat psychologiczny z 2013 roku w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Scenariusz: Paweł Pawlikowski, Rebeka Lenkiewicz. Obsypany nagrodami, m.in.
Oscary 2015 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny
BAFTA 2015 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny
Orły 2015 w kategoriach: najlepszy film Paweł Pawlikowski, najlepsza główna rola kobieca Agata Kulesza, najlepsza reżyseria Paweł Pawlikowski, najlepszy montaż Jarosław Kamiński, Złote Lwy 2015.

Przez cały weekend trwać będą:

 V Pleneriada Uczelni Artystycznych 
- Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki ul. Lubelska

Akwarela - aquarell - acquerello - międzynarodowa wystawa akwareli
– Muzeum Nadwiślańskie gmach główny w Rynku

Wystawa „Leon Barszczewski - badacz przyrody Azji Środkowej XIX wieku”
– Muzeum Nadwiślańskie Oddział Przyrodniczy ul. Puławska

Wernisaż wystawy akwareli Włodzimierza Karczmarzyka
-  Kamienica Celejowska ul. Senatorska

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę