Aktualności dla "OSP Kazimierz Dolny"

Walentynki na lodzie

Walentynkowa niedziela dla druhów z kazimierskiej OSP była okazją do ćwiczeń z ratownictwa na lodzie. Z sercem w tle.
Mają już swoją piosenkę, teraz przyszedł czas na kalendarz. Kazimierska OSP zbiera w ten sposób środki na doposażenie ratowników w nowe środki ochrony indywidualnej. Jak można nabyć to wydawnictwo?
Na wieczną służbę odszedł druh Adam Kuś z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu Dolnym. Miał 45 lat.
Lipiec na kazimierskim odcinku Wisły rozpoczął się… od wypadku. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.
Wczorajszy pożar na Dołach sprawia, że coraz wyraźniej wybrzmiewa pytanie o przyczyny wszystkich innych pożarów na terenie gminy Kazimierz.

Zabawa w ganianego

Jasne – jest susza. Jasne – pożar może się zdarzyć. Jasne – strażacy są od gaszenia pożarów. Jasne – podpalenia są karalne. Tylko co z tego? Strażacy wciąż bawią się w ganianego z podpalaczami. Dobrze, że tym razem nie byli potrzebni gdzie indziej bardziej...

Pożar w Czerniawach

W Czerniawach doszło wczoraj do groźnie zapowiadającego się pożaru poddasza. Dzięki sprawnej akcji gaśniczej udało się opanować sytuację.
Od kilku dni w zasadzie codziennie pojawia się komunikat jednej z miejscowych OSP o kolejnym pożarze na terenie gminy Kazimierz Dolny. Nawet koronawirus nie jest w stanie powstrzymać ludzi przed wypalaniem traw.

Kazimierz stanął w godzinie W. Miejscowi i turyści uczcili pamięć powstańców warszawskich w 75. rocznicę zrywu wolnościowego.

W poniedziałkowe przedpołudnie, w samym centrum Kazimierza wybuchł pożar. Jego finał jest niestety tragiczny.

Woda naprzód!

Po raz kolejny kazimierska straż pożarna dopełniła swojego tradycyjnego wielkanocnego obowiązku. Okna w rynku spłynęły wodą, która spadała także obficie na przyglądających się temu swoistemu rytuałowi turystów i mieszkańców.

Wczorajszej nocy na jednym z nadwiślańskich parkingów spłonął całkowicie jeden z camperów.

To już pewne. Strażnica jest własnością gminy Kazimierz. Co władze zamierzają zrobić z tą nieruchomością? Plany są ogromne.

Pierwsze miejsce w Gminnych Zawodach Pożarniczych zajęła OSP Kazimierz Dolny.

Przez ostatnie dwa dni samochody służb ratowniczych niepokoiły mieszkańców Kazimierza. Na pewno jednak nic złego się nie działo. To były tylko ćwiczenia.

O tym, że wody kazimierska OSP nie żałuje, wiedzą wszyscy. Jeśli ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości, dzisiaj ostatecznie się one... rozpłynęły.

Stop pożarom traw!

U zarania cywilizacji stosowany był jako jeden z zabiegów rolniczych. Stosowany wciąż nawet dzisiaj, mimo że zabrania tego prawo. Wypalanie traw wciąż powoduje kolejne pożary, szczególnie wiosną.

W Kazimierzu wybuchł kolejny pożar. Tym razem w jednym z domów mieszkalnych na ulicy Sadowej zapaliły się sadze w kominie.

Druhom z kazimierskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej zima niestraszna. Mimo mrozu przeprowadzają rutynowe ćwiczenia ratownicze. Tym razem na lodzie.

Dzisiejszej nocy spłonął jeden z domów na Wzgórzu Zamkowym. Budynek mimo prowadzonej akcji gaśniczej spłonął niemal doszczętnie.

Pokaż stopkę