Aktualności dla "wystawy malarstwa"

Jerzy Gnatowski, Irena Duszacka, Jacek Jaroszewski, Krzysztof Ludwin, Waldemar Wojczakowski, Jan Grabski. Jeszcze co najmniej jeszcze przez tydzień będzie można oglądać wystawę „Akwarela królowa technik” w Galerii Grabskich.

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza w sobotę 1 kwietnia o godz. 13:00 do Oddziału Kamienica Celejowska na otwarcie wystawy malarstwa „Światło i kolor” Michała Smółki.

Duszacka, Potworowa, Dawidiuk, Olszewski, Owczarski, Kośmiński, Gruszecki, Szutter,  Grabski – obrazy tych dziewięciu artystów oglądać możemy w Galerii Grabskich.  Wszystko za sprawą nowo otwartej wystawy poplenerowej pt. „Dziewięciu wspaniałych”.

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na dwuczęściowe spotkanie poświęcone malarstwu Jacka i Rafała Malczewskich. Poprowadzie je historyk sztuki Zofia Katarzyna Posiadała z Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Jedną z najbogatszych i najcenniejszych prywatnych kolekcji sztuki można oglądać w Muzeum Nadwiślańskich podczas wystawy „Aby piękno służyło innym”. Ekspozycja powstała jako wynik projektu naukowego, którego celem była rekonstrukcja zbioru Olgi i Tadeusza Litawińskich.

Przed nami VI edycja muzealnej akcji o nazwie Dzień Wolnej Sztuki. W wydarzeniu bierze udział także Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Start: 23 kwietnia, godzina 12.00.

Magia akwareli

Galeria Grabskich zaprasza na wystawę „Magia akwareli”, której wernisaż odbędzie się już w najbliższy weekend.

W Galerii Grabskich przy ul. Lubelskiej trwa wystawa Dariusza Twardocha “Magiczne miejsca, magiczny czas”.

Obrazy, biżuteria, książki używane i nowości wydawnicze, autorskie zdjęcia oraz grafiki na poduszkach wypełnionych łuskami gryki. To coś dla ducha. A dla ciała trunki rodzimej produkcji i te przywiezione aż z dalekiej Afryki. ArtLoch pod Knajpą Artystyczną znowu otwarty!

Dziewięć muz

Święty Mikołaj przyniósł do Kazimierza obrazy Leszka Sokoła. Troszkę się nawet pospieszył. Wystawa „dziewięć muz” w Galerii Grabskich przy ulicy Lubelskiej została otwarta już w sobotę 5 grudnia.

Na kazimierskie uliczki powracają malarze. Znowu – jak za dawnych lat – będzie można zobaczyć malujących w plenerze artystów. Efekty ich jesiennego malowania przez najbliższe trzy tygodnie można oglądać w Galerii Kolor na ulicy Senatorskiej.

Kazimierz w plenerze

Kazimierz powraca do korzeni. Jako kolonia artystyczna chce, by malarze znów byli widoczni na kazimierskich uliczkach. Pierwsze efekty malowania w plenerze zobaczymy na wystawie już w najbliższą sobotę w galerii Kolor.

Postać i portret

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki oglądać możemy niecodzienną wystawę rysunku zatytułowaną „Postać i portret”. Autorami prac są uczestnicy warsztatów organizowanych przez Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pod wezwaniem św. Anny.

Kazimierski Ośrodek Kultury promocji i Turystyki zaprasza na wystawę prac Barbary Gruszki. Wernisaż 3 października godzina 16.00.

Po raz kolejny Kazimierska Konfraternia Sztuki prezentuje artystyczne efekty swojej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Tym razem w postaci długo oczekiwanej wystawy malarstwa.

Grupa X zaprasza do KOKPiT-u na wystawę malarstwa „Polski realizm kapitalistyczny”. Wernisaż 14 marca o godzinie 14.30.

Obrazy Zenona Kononowicza, Stanisława Jana Łazorka, Jerzego Gnatowskiego, Andrzeja Kołodziejka, Wojciecha Kosowskiego – ikon kazimierskiego malarstwa – złożyły się na wystawę „Pokolenie pomiędzy” zorganizowaną w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki w ramach Europejskiego Festiwalu Kolonii Artystycznych.

Blisko 40 różnych wydarzeń artystycznych – wystaw, prelekcji, pokazów filmów o sztuce. Kazimierskie środowisko artystyczne wespół z kolegami z Worpswede (Niemcy), Krzemieńca (Ukraina), Szklarskiej Poręby i Zakopanego celebruje w ten weekend w Kazimierzu swoje wielkie święto.

W lipcu i sierpniu Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na oprowadzania tematyczne po wystawie prac Chaima Goldberga – żydowskiego malarza urodzonego w Kazimierzu nad Wisłą.

Dotyk Światłospadu

Szczególnie zajmuje mnie materializowanie duchowości światła, które niejednokrotnie zagęszcza się aż do konsystencji wody. Stąd powstał temat moich prac, którym nadałem nazwę światłospadów. Ich pionowe ukierunkowanie egzemplifikuje porządek: Stwórca – światło – człowiek – pisze o swoich pracach Krzysztoporski.

Pokaż stopkę