Aktualności dla "wystawy malarstwa"

Dwa miasta jeden brzeg

Wernisaż, który odbył się w sobotnie popołudnie 5 lipca w KOKPiT, jest znakomitym potwierdzeniem tezy, że Kazimierz jest miasteczkiem artystycznym. Otwarcie wystawy będącej konsekwencją kooperacji malarzy kazimierskich i warszawskich zgromadziło liczne grono zainteresowanych.

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu zaprasza na wystawę prac puławianina obecnie mieszkającego w Albanii Piotra Sujki. Wernisaż w piątek 4 lipca.

Świętość

„Świętość” - tytuł wystawy w Kościele św. Anny - skłania do zastanowienia się nad samym pojęciem świętości w jej sakralnym znaczenia, ale też jej obecności w życiu każdego człowieka, odniesieniem jego postawy do wszelkich przejawów naszej rzeczywistości, również tej duchowej. Otwarcie 21 czerwca o godzinie 12.00.

Najnowsze prace młodej ukraińskiej artystki osiadłej w Kazimierzu Dolnym można oglądać w warszawskiej restauracji „Żywiciel”. Wystawa potrwa do połowy stycznia 2014 r.

Blisko 80 prac autorstwa 40 artystów z Kazimierskiej Konfraterni Sztuki będzie można oglądać na wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury w Zambrowie.

Gerson w Kazimierzu

W Kamienicy Celejowskiej, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oglądać możemy wystawę pt. „Wojciech Gerson. Wspomnienie z wycieczki wodno-piechotnej do Kazimierza Dolnego”. Jest to zbiór prac o tematyce historycznej oraz niezwykłe pejzaże.

„Vera Icon – Prawda Obrazu” to wystawa ikon Arkadiusza Kulpy i fotografii Krzysztofa Saka, którą możemy oglądać w Bibliotece Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. Wydarzenie to rozpoczyna projekt: „Niezwykła podróż na Wschód”.

Zapraszamy do Galerii Willi Agnieszka 4 października na wernisaż wystawy VI Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Kazimierz Dolny 2013.

Wernisaż wystawy malarskiej ku czci Andrzeja  Ściepury, niestrudzonego popularyzatora Kazimierza Dolnego, odbędzie się za kilkanaście godzin — 13 września 2013 (piątek), o godz. 17:00 — w Galerii Sztuki Współczesnej Dom Michalaków.

Czas na długi weekend

Trwa długi weekend majowy. W Kazimierzu to oficjalne niejako rozpoczęcie sezonu. Co nas tu czeka?

Blisko sto prac złożyło się na tegoroczną wystawę na plebanii „Chleba naszego powszedniego…” Ekspozycję można było oglądać na plebanii w ostatni weekend.

Przed nami Wielki Tydzień. Rodzajem artystycznych rekolekcji wielkopostnych może być wystawa prac znakomitego malarza, profesora Jacka Sempolińskiego noszącej tytuł „Jacek Sempoliński. Na skrzyżowaniu z Kazimierzem…”. Wernisaż odbędzie się w sobotę 31 marca od godzinie 12.00 w Kamienicy Celejowskiej.

Pokaż stopkę