Zobacz obrazy, poznaj kulturę

Skomentuj (11)

W lipcu i sierpniu Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na oprowadzania tematyczne po wystawie prac Chaima Goldberga – żydowskiego malarza urodzonego w Kazimierzu nad Wisłą.

Oprowadzania tematyczne po wystawie „Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza nad Wisłą” dotyczą najważniejszych świat żydowskich, o których opowiadają zebrane na kazimierskiej wystawie obrazy Chaima Goldberga.

- Edukatorzy muzealni w praktyczny sposób przybliżają zainteresowanym genezę i historię poszczególnych świąt, związane z nimi tradycje oraz towarzyszące im rytuały i gesty. Swoją opowieść ilustrują sprowadzonymi na wystawę czasową z USA pracami Chaima Goldberga.

Oprowadzania zaplanowano na 31 lipca oraz w sierpniu na 2, 7, 14, 21, 28 i 30 sierpnia.

Każde oprowadzanie trwa około godziny. Skorzystać z niego można na podstawie biletu wstępu do Muzeum. Zbiórka w hallu Gmachu Głównego. przy Rynku 19 na godz. 10:30.


Fot. Muzeum Nadwiślańskie

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • Samuraj
  Szanowna Redakcjo, jesteście bardzo niekulturalni (indoktrynujecie opinię społeczną i to wszystko co dzieje się w Kazimierzu, zgodnie z zaleceniami okupanta z Brukseli i podległej mu władzy), kasujecie wpisy, które były kulturalne i prawdziwe. Dyskutować się z Wami nie da, w związku z tym szkoda pisania.
 • Redakcja
  Szanowni Państwo! Przypominamy o kulturze dyskusji. Wpisy osób komentujących nie stosujących się do Regulaminu dyskusji są kasowane.
 • Daks.
  Wystawa- hadko słuchać,hadko patrzeć.
 • pijany znad Grodarza  @Drugi Shogun - Wrocław
  Czytaj uważnie, czy aby nie koszerna. Miecz trzymaj w rozporku. Ja piłem wczoraj.
 • Drugi Shogun
  Ani myślę! Skoro samuraj rodem z Łodzi może mieczem siec obrazy Żyda będącego Chazarem, a malującego Polaków grabiących ... Chazarów uważających się za Żydów, to ja, Polak z matki Polki i ojca Polaka idę normalnie na wódę!!! Poczytam se napisy na etykietce! :)
 • Samuraj
  Nie to nie ma nic wspólnego z antysemityzmem, ale z prawdą. Antysemityzm wymyślili sami Żydzi. Polecam tutaj szerokie opracowania Bradleya w jego książkach i na witrynie michael -jego prace wskazują na neandertalskie pochodzenie żydowskiego narodu. Współcześni Żydzi to w zdecydowanej większości potomkowie Chazarów. Pan Goldberg był Chazarem, a prawdziwymi Izraelitami są Palestyńczycy. Tak więc Panie Shogun ucz się i czytaj. Może dowiesz się kim byli Japończycy.
 • Shogun
  Japończyk- antysemita?
 • Samuraj
  Ostrzę już swój miecz na te obrazy, zwłaszcza te trzy.
 • Redakcja
  Komentarz został skasowany. Regulamin nie przewiduje wstawiania linków zewnętrznych.
 • pijany znad Grodarza
  @Kazimierzak.
  Sadzisz, że " gębę" dorabiają ? No cóż. " Poprawność" zawsze pożądaną jest.
 • kazimierzak
  ci edukatorzy powinni sie najpierw sami wyedukowac bo bzdury opowiadaja wstyd

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2023? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2023.
Pokaż stopkę