W Kazimierzu o Malczewskich

Skomentuj (6)

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na dwuczęściowe spotkanie poświęcone malarstwu Jacka i Rafała Malczewskich. Poprowadzie je historyk sztuki Zofia Katarzyna Posiadała z Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu.

W sobotę 18 czerwca będzie miało miejsce dwuczęściowe wydarzenie poświęcone życiu i twórczości malarskiej Jacka i Rafała Malczewskich.  Pierwsza część – spotkanie z Zofią Katarzyną Posiadałą, wybitną specjalistką w dziedzinie malarstwa Malczewskich odbędzie się o godzinie 15.00 w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Tłem będzie wystawa "Aby to piękno służyło innym... Kolekcja Olgi i Tadeusza Litawińskich", na której m.in. pokazywane są obrazy Malczewskich.

Następnie o godz. 16.30 w Oddziale Dom Kuncewiczów Zofia Katarzyna Posiadała zaprezentuje swój album pt. „Jacek i Rafał Malczewscy”. Autorka szczegółowo opowie o pracy nad albumem, który recenzenci określają jako największe i najobszerniejsze wydawnictwo poświęcone twórczości Jacka i Rafała Malczewskich.
Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu "Zakopane w Kazimierzu". Finansowane jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z projektu: „Multimedialna Książka Życia: klasyczny i elektroniczny program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim”.

Wstęp wolny na oba spotkania.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Z dołu
  Kocham jego obrazy !
 • Kuzia
  Nareszcie mamy w Kazimierzu najwyższej klasy sztukę! Oby tak dalej :)
 • Max
  Obrazy Malczewskiego na wystawie są doskonałej jakości. Jak to dobrze, że w muzeum nareszcie prezentowana jest sztuka przez duże "S"
 • m.m.
  A kto jest dyrektorem Kuncewivzowki? pewnie jakis nastepny ze swiata co tylko kase na Kazimierzu zarabia a miasto ma w czterech literach.
  • M.M.
   Trudno takich troli jak ty nie mieć!
 • Tonio
  Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu "Zakopane w Kazimierzu". Lepszy tytuł nie pasuje do Kuncewiczówka - tożto ta willa zakopana jest w Kazimierzu wśród lasów i wąwozów tak skutecznie że chyba nawet jej dyrektor zapomniała o tym że tam pracuje.

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę