W Kazimierzu o Malczewskich

Skomentuj (6)

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na dwuczęściowe spotkanie poświęcone malarstwu Jacka i Rafała Malczewskich. Poprowadzie je historyk sztuki Zofia Katarzyna Posiadała z Muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu.

W sobotę 18 czerwca będzie miało miejsce dwuczęściowe wydarzenie poświęcone życiu i twórczości malarskiej Jacka i Rafała Malczewskich.  Pierwsza część – spotkanie z Zofią Katarzyną Posiadałą, wybitną specjalistką w dziedzinie malarstwa Malczewskich odbędzie się o godzinie 15.00 w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Tłem będzie wystawa "Aby to piękno służyło innym... Kolekcja Olgi i Tadeusza Litawińskich", na której m.in. pokazywane są obrazy Malczewskich.

Następnie o godz. 16.30 w Oddziale Dom Kuncewiczów Zofia Katarzyna Posiadała zaprezentuje swój album pt. „Jacek i Rafał Malczewscy”. Autorka szczegółowo opowie o pracy nad albumem, który recenzenci określają jako największe i najobszerniejsze wydawnictwo poświęcone twórczości Jacka i Rafała Malczewskich.
Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu "Zakopane w Kazimierzu". Finansowane jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z projektu: „Multimedialna Książka Życia: klasyczny i elektroniczny program promocji czytelnictwa w Muzeum Nadwiślańskim”.

Wstęp wolny na oba spotkania.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Z dołu
  Kocham jego obrazy !
 • Kuzia
  Nareszcie mamy w Kazimierzu najwyższej klasy sztukę! Oby tak dalej :)
 • Max
  Obrazy Malczewskiego na wystawie są doskonałej jakości. Jak to dobrze, że w muzeum nareszcie prezentowana jest sztuka przez duże "S"
 • m.m.
  A kto jest dyrektorem Kuncewivzowki? pewnie jakis nastepny ze swiata co tylko kase na Kazimierzu zarabia a miasto ma w czterech literach.
  • M.M.
   Trudno takich troli jak ty nie mieć!
 • Tonio
  Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu "Zakopane w Kazimierzu". Lepszy tytuł nie pasuje do Kuncewiczówka - tożto ta willa zakopana jest w Kazimierzu wśród lasów i wąwozów tak skutecznie że chyba nawet jej dyrektor zapomniała o tym że tam pracuje.

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę