Magia akwareli

Skomentuj (2)

Galeria Grabskich zaprasza na wystawę „Magia akwareli”, której wernisaż odbędzie się już w najbliższy weekend.

Lekkość akwareli przypomina lekkość zbliżającej się wiosny, a trudność jej stawia ją na piedestale  królowej technik. Uznanie w tej dziedzinie sztuki udało zdobyć się nielicznym artystom i Ci mistrzowie pokażą nam magię, która tworzy się plamą pigmentu i wody.

A będą to: Krzysztof Ludwin malarz, architekt, nauczyciel akademicki,  z podręczników którego uczą się studenci akademii sztuk pięknych. Perfekcyjnie operuje akwarelą, tworząc obrazy pełne magii. Piotr Fąfrowicz jeden z najlepszych polskich plakacistów i ilustratorów. Jego magia akwareli łączy się z magią tworzenia miasteczek pełnych życia i barw. Zwycięzca Biennale Ilustracji w Aki Town w Japonii. Waldemar Wojczakowski – Diabeł, przedstawiciel klasyki gatunku. Jego twórczość żywi się wrażliwą obserwacją rzeczywistości, odnajdziemy w niej diabelsko – ziemskie szczegóły. Jan Grabski, którego akwarele “nasycone są magnetyzmem i romantyzmem”. Malarz Kazimierza i... tematów wielkich i małych. Lekko porusza się w technice akwareli, oddając uroki otaczającej nas przestrzeni.

Przedstawimy również kilka akwareli wielkiego, nieżyjącego mistrza, księcia polskiego pejzażu Jerzego Gnatowskiego, członka Brytyjskiej i Królewskiej Akademii Akwareli.
 
Gdzie: Galeria Grabskich ul. Lubelska 33
Kiedy: 20 lutego godz. 14.00
Wstęp: wolny

 

Tekst i foto: Galeria Grabskich

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę