Magia akwareli

Skomentuj (2)

Galeria Grabskich zaprasza na wystawę „Magia akwareli”, której wernisaż odbędzie się już w najbliższy weekend.

Lekkość akwareli przypomina lekkość zbliżającej się wiosny, a trudność jej stawia ją na piedestale  królowej technik. Uznanie w tej dziedzinie sztuki udało zdobyć się nielicznym artystom i Ci mistrzowie pokażą nam magię, która tworzy się plamą pigmentu i wody.

A będą to: Krzysztof Ludwin malarz, architekt, nauczyciel akademicki,  z podręczników którego uczą się studenci akademii sztuk pięknych. Perfekcyjnie operuje akwarelą, tworząc obrazy pełne magii. Piotr Fąfrowicz jeden z najlepszych polskich plakacistów i ilustratorów. Jego magia akwareli łączy się z magią tworzenia miasteczek pełnych życia i barw. Zwycięzca Biennale Ilustracji w Aki Town w Japonii. Waldemar Wojczakowski – Diabeł, przedstawiciel klasyki gatunku. Jego twórczość żywi się wrażliwą obserwacją rzeczywistości, odnajdziemy w niej diabelsko – ziemskie szczegóły. Jan Grabski, którego akwarele “nasycone są magnetyzmem i romantyzmem”. Malarz Kazimierza i... tematów wielkich i małych. Lekko porusza się w technice akwareli, oddając uroki otaczającej nas przestrzeni.

Przedstawimy również kilka akwareli wielkiego, nieżyjącego mistrza, księcia polskiego pejzażu Jerzego Gnatowskiego, członka Brytyjskiej i Królewskiej Akademii Akwareli.
 
Gdzie: Galeria Grabskich ul. Lubelska 33
Kiedy: 20 lutego godz. 14.00
Wstęp: wolny

 

Tekst i foto: Galeria Grabskich

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę