Postać i portret

Skomentuj (1)

zobacz więcej (12)

W Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki oglądać możemy niecodzienną wystawę rysunku zatytułowaną „Postać i portret”. Autorami prac są uczestnicy warsztatów organizowanych przez Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pod wezwaniem św. Anny.

Wystawa prac rysunku zatytułowana „Postać i portret” to druga już wystawa zorganizowana przez Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pod wezwaniem św. Anny. Prace wykonane przez uczestników warsztatów oglądać można w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.

 

- Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pod wezwaniem św. Anny zrzesza osoby starsze i niepełnosprawne mieszkujące na terenie gminy Kazimierz Dolny, ich bliskich oraz tych wszystkich, którym bliskie są wartości takie, jak dobroczynność i wolontariat – pisze w informacji prasowej Katarzyna Bączkowska, członek Zarządu. - Spotykamy się cyklicznie dwa razy w tygodniu w budynku kazimierskiej tzw. Starej Plebanii: w czwartki na warsztatach rysunkowych oraz w piątki na warsztatach manualnych.


Wszystkie prace zaprezentowane na wystawie powstały w bieżącym roku pod kierunkiem Waldemara Doraczyńskiego i Natalii Sikorskiej. Pierwsze spotkania sekcji rysunkowej w ramach warsztatów rysunku organizowanych przez Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pod wezwaniem św. Anny miały miejsce latem 2013.

 

- Zajęcia terapeutyczne z rysunku to tak naprawdę prawdziwe zajęcia z rysunku, na które wszystkich serdecznie zapraszamy. Również młodzież, która chce się przygotować do egzaminów do liceów plastycznych – mówi Natalia Sikorska. - W zajęciach uczestniczy Waldemar Doraczyński, który 20 lat uczył w Liceum Plastycznym w Nałęczowie. Ja także ukończyłam Wydział Konserwacji Akademii Sztuk Pięknych. Czujemy się więc utytułowani do tego, żeby pomóc wszystkim zainteresowanym.

 

Sala rysunku udostępniona jest na Starej Plebanii. Jak tłumaczą organizatorzy, już niebawem zajęcia będą też odbywać się na poddaszu plebanii, gdzie znajduje się profesjonalne studio ze sztalugami i ciekawym oświetleniem. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wystarczy przynieść swój ołówek i papier. Bądź też skorzystać z tego, co jest na miejscu.

 

- Jeśli ktoś przychodzi systematycznie, to na pewno dużo na tym korzysta – mówi Natalia Sikorska. - Teraz będziemy prawdopodobnie pracować nad jakimś plakatem. Postaramy się razem opracować plakat, który będzie lepiej promował nasze spotkania.


Warsztaty rysunkowe odbywają się w każdy czwartek o godzinie 15.30. Trwają maksymalnie 2 godziny. W zajęciach zwykle uczestniczy od dwóch do dziewięciu osób. Wiek nie jest żadnym ogranicznikiem, gdyż przychodzą na nie zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i emeryci.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Ola
    Dziękuję za informacje, chętnie skorzystam z propozycji, niestety wcześniej nic nie wiedziałam o warsztatach. W Kazimierzu brakowało tego typu inicjatyw. Dzięki!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę