Akwarela - królowa technik

zobacz więcej (7)

Jerzy Gnatowski, Irena Duszacka, Jacek Jaroszewski, Krzysztof Ludwin, Waldemar Wojczakowski, Jan Grabski. Jeszcze co najmniej jeszcze przez tydzień będzie można oglądać wystawę „Akwarela królowa technik” w Galerii Grabskich.

Cerkiewki otoczone koronką bezlistnych drzew, spokojne wody jezior, łąki, zaułki i place Kazimierza i akty kobiece – te i inne tematy stały się inspiracją dla akwarelistów, których obrazy zaprezentowano na wystawie w Galerii Grabskich „Akwarela – królowa technik”.

- Akwarela to jedna z najtrudniejszych technik w malarstwie, stąd nazwa wystawy „Akwarela – królowa technik”, na jaką akwarela absolutnie zasługuje – mówiła Olga Grabska podczas wernisażu wystawy. – Malarz akwarelista jest jak dobry gracz w szachy: jeden błąd i mat. Jeden błąd i cała akwarela może nadawać się do wyrzucenia. To jedyna z technik malarskich, która nie toleruje poprawek – pigmentu z papieru nie da się zdjąć.

Miłośnicy akwareli podziwiali misterne prace Wojczakowskiego, pejzaże Grabskiego, Kazimierz Ludwina, akty Duszackiej, prace Jaroszewskiego oraz rysunki i akwarele Gnatowskiego, który akwarelę traktował bardziej jako szkice właśnie, jako narzędzie pracy, na podstawie których tworzył potem obrazy olejne.

Wystawa potrwa co najmniej 10 dni.

Skomentuj


Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę