Polski realizm kapitalistyczny

Skomentuj (1)

zobacz więcej (7)

Grupa X zaprasza do KOKPiT-u na wystawę malarstwa „Polski realizm kapitalistyczny”. Wernisaż 14 marca o godzinie 14.30.

Tytuł ekspozycji Grupy X niemal automatycznie budzi skojarzenia z socrealizmem.


- To właśnie socrealizm w domyśle może stanowić dla odbiorcy wystawy punkt odniesienia w kontraście do tego, co twórcy pokazali na wystawie. Dlaczego? Bo właśnie transformacja, przejście od socjalizmu, który sztukę wykorzystywał jako narzędzie propagandy do kapitalizmu, który propagandę zamienił na perswazję często nieświadomie odciskającą się na obiektach sztuki, jest tym co leży u podstawy refleksji twórców wystawy - piszą twórcy wystawy.

Wystawę „Polski realizm kapitalistyczny” w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki będzie można oglądać do 14 kwietnia.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • pijany znad Grodarza


    Polecam.
    Karol Modzelewski, „Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jezdzca"


    "Czytając kolejne rozdziały opowiadania Modzelewskiego można odnieść wrażenie, jakby liczne etapy jego publicznej działalności, które wiążą się nierozerwalnie z kamieniami milowymi w dziejach PRL i III RP, były dla niego chwilami przerwy od właściwej treści jego życia - pracy historyka."
    Jest tam wiele z tzw. PRZEKSZTAŁCEŃ WŁASNOŚCIOWYCH / czytaj: wyprzedaży za bezcen, a ściślej - grabieży/

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę