Malarstwo Barbary Gruszki

Kazimierski Ośrodek Kultury promocji i Turystyki zaprasza na wystawę prac Barbary Gruszki. Wernisaż 3 października godzina 16.00.

Z wykształcenia jest grafikiem, ale zajmuje się malarstwem tworząc głownie w technice akrylu. Barbara Gruszka – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu od lat związana jest z Wybrzeżem, gdzie mieszka i tworzy.

- Tematem moich obrazów jest najczęściej pejzaż, który jest moją główną inspiracją, ale także martwa natura – pisze o sobie Barbara Gruszka. –  Nie staram się odtworzyć otaczającej mnie rzeczywistości, ale raczej interpretować ją w sposób nadający kształt moim nastrojom z tą rzeczywistością związanym. Malarstwo daje mi więcej swobody niż jakakolwiek inna technika sztuk wizualnych. Kiedy maluję, wchodzę w tworzony przeze mnie obraz, jak wchodzi się do nowego domu i proces ten pochłania mnie całkowicie.

Inspiracje do swoich prac artystka znajduje najczęściej podczas plenerów, w których od lat bierze udział. Wystawa w Kazimierzu obejmuje prace z ostatnich dwóch lat.

 

Wystawę można będzie ogladać do 4 listopada.

 

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę