Aktualności dla "Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym"

Przybędą nowe boiska sportowe, siłownie plenerowe i place zabaw na terenie gminy Kazimierz Dolny. Do końca lipca mają powstać nowe miejsca rekreacyjne w Rzeczycy, Parchatce, Zbędowicach i Wierzchoniowie.

Czy tego chcemy już, czy jeszcze nie - idą święta. Kalendarz jest w tej kwestii nieubłagalny. Idą i już. Wypada się więc do nich odpowiednio przygotowac. Najlepiej - podczas Jarmarku Świątecznego w Kazimierzu Dolnym.

Przyszłoroczny kalendarz imprez kulturalnych organizowanych w Kazimierzu Dolnym będzie wzbogacony o dodatkowe wydarzenie. O co chodzi? O Festiwal Kolonii Artystycznych.

Tradycyjnie – na 3 trasach, w 10 biegach – pobiegli uczestnicy Biegów Ulicznych o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. Imprezę rozegrano po raz osiemnasty.

W ostatnim czasie pojawił się pomysł, by na rzece Bystrej w Bochotnicy powstała mała elektrownia wodna. Odbudowany zostałby także zbiornik retencyjny, który od lat nie spełnia już swego zadania. Czy uda się zrealizować te plany?

28 nalewek z różnych miejsc Polski stanęło w szranki X jubileuszowego Turnieju Panien Apteczkowych, który odbył się w SARP-ie w ramach cyklu wydarzeń „Kazimierz bywa kobietą”. Zwyciężyli – jury było wyjątkowo zgodne – najlepsi!

Wystawy, spotkania, warsztaty rozmowy prowadzone przez malarki, aktorki, dziennikarki, reżyserki, pisarki, terapeutki i inne twórcze kobiety. Zapraszamy na cykl wydarzeń „Kazimierz bywa kobietą”. Już po raz drugi 8 marca Kazimierz przywdzieje szaty kobiece i przez ten kobiecy – ósmomarcowy weekend - weekend będzie Kazimierą…

Nowe drogi w wąwozach

Trzy kolejne wąwozy – w Rzeczycy, Bochotnicy i Witoszynie – zostaną utwardzone w okolicach Kazimierza. Inwestycja zostanie dofinansowana z budżetu państwa.

Miłośniczki nalewek z całego kraju spotkają w Kazimierzu Dolnym 9 marca podczas X jubileuszowego Turnieju Panien Apteczkowych. Zjazd towarzyszyć będzie cyklowi wydarzeń „Kazimierz bywa kobietą”.

Po dwóch latach działalności w wynajmowanych pomieszczeniach w rynku powrócił na swoje miejsce pod nową nazwą. Właśnie dokonano uroczystego otwarcia Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki w nowo wyremontowanym budynku, który obecnie łączy tradycję z nowoczesnością.

Dni poprzedzające czas świąt Bożego Narodzenia to dla większości z nas czas szczególny. Czas spotkań i refleksji, składania życzeń łamania się opłatkiem, a także snucia planów na kolejny rok.  Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. św. Anny 18 grudnia gościło z życzeniami w Urzędzie Miasta i Gminy Kazimierz Dolny.

Remont Krakowskiej

Na remont ulicy Krakowskiej, jej mieszkańcy czekali ponad dziesięć lat. Teraz, gdy remont już trwa, pojawiły się kolejne problemy, bowiem codzienne życie i prowadzenie działalności przy rozkopanej, zabłoconej ulicy jest naprawdę ciężkie.

Mieszkańcy Mięćmierza nie poddają się i wciąż walczą o drogę dojazdową do swojej miejscowości. W ostatnim czasie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli wszyscy zainteresowani. I w końcu udało się podjąć pierwsze decyzje…

Jak wygląda droga dojazdowa do Mięćmierza wie każdy, kto choć raz zdecydował się na wyprawę do tej malowniczej, malutkiej miejscowości. I choć niedawno pojawiła się szansa na remont nawierzchni, teraz znów wydaje się ona oddalać. Mieszkańcy Mięćmierza nie zamierzają jednak czekać z założonymi rękami.

Blisko tysiąc dzieci z Kazimierza i wielu miejsc Polski wzięło udział w Wielkim Kazimierskim Rysowaniu. Nie wystraszyły się deszczowej pogody i na kartonach stworzyły obrazki o łącznej długości prawie pół kilometra!

Wizyta ze Staufen

Z wizytą partnerską gościła w Kazimierzu w ostatni weekend delegacja niemiecka. Za dwa lata w naszym Miasteczku będziemy uroczyście obchodzić 20 - lecie współpracy między Kazimierzem i Staufen.

Ponad 300 młodych biegaczy stanęło na starcie Biegów Ulicznych o Puchar Burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego. Impreza od 17 lat propaguje bieganie jako aktywną formę spędzania czasu.

Pańskie - bezpańskie

Psy w Kazimierzu były od zawsze. Pańskie i bezpańskie. Wpisały się w klimat Miasteczka tak bardzo, że aż doczekały się swojego pomnika pod Farą. Nie zawsze jest to jednak obrazek tak sielski. Co zrobić, kiedy pojawia się realne zagrożenie ze strony bezpańskich czworonogów?

Urząd Miasta informuje, że do dnia 31 stycznia 2012 r. oczekuje na informacje od mieszkańców gminy na temat wyrobów zawierających azbest i miejscu ich wykorzystania. Jednocześnie informuje, że do 16 stycznia można składać wnioski o ubiegać się o dofinansowanie do 100% kosztów związanych z usunięciem wyrobów zawierających azbest.

Z dniem 30 września z Urzędu Miasta odszedł zastępca burmistrza Maciej Żurawiecki. Jaki był powód jego odwołania?

Pokaż stopkę