Każde miejsce jest sukcesem

Skomentuj (19)

zobacz więcej (23)

Ponad 300 młodych biegaczy stanęło na starcie Biegów Ulicznych o Puchar Burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego. Impreza od 17 lat propaguje bieganie jako aktywną formę spędzania czasu.

Młodzi biegacze XVII edycji Biegów Ulicznych o Puchar Burmistrza Miasta Kazimierza Dolnego mieli do pokonania tradycyjnie 3 trasy, z których wszystkie rozpoczynały się i kończyły na Rynku. Najmłodsi – do 4 klasy szkoły podstawowej włącznie – swoje 400 m zaliczyli, biegnąc  przez  Mały Rynek i  ul. Lubelską. Starsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści mieli do pokonania prawie dwukrotnie większy dystans – 750 m przebiegli ulicami Nadwiślańską, wałem wiślanym i Senatorską. Najdłuższą 1500 m trasę przygotowano dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i chłopców z III klasy gimnazjum – żeby  pokonać 1500m, trzeba było przebiec ulicami Lubelską i Nadrzeczną.

W imprezie wzięło udział 306 biegaczy z 16 miejscowości położonych na terenie nie tylko gminy Kazimierz Dolny i powiatu puławskiego, ale również z tak odległych miejsc, jak Gorajec w powiecie lubaczowskim. Najlepsi z rąk wiceburmistrz Marzanny Cendrowskiej, dyrektora Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza Teodora Józefackiego i radnego Rady Powiatu Puławskiego Marcina Pisuli otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary.

 

Na podium po rozegranych 10 biegach stanęli zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:


Bieg 1

 1. Sumorek Sandra  SP Końskowola
 2. Michalska Małgorzata SP Kurów
 3. Kokowicz Wiktoria SP Żyrzyn

Bieg 2

 1. Kozak Jakub SP Końskowola
 2. Boreczek Dominik SP Kurów
 3. Filipowski Kacper SP Końskowola

Bieg 3

 1. Aleksandra Biernat SP Żyrzyn
 2. Kucińska Julianna SP Kurów
 3. Olga Ziarek SP Żyrzyn

Bieg 4

 1. ex aequo Piłat  Mateusz  SP Karczmiska i Capała  Rafał  SP Góra Puławska
 2. Wrótny Łukasz  SP Kurów

Bieg 5

 1. Wrótna Aneta SP Kurów
 2. Cyrkler Aleksandra SP Nr 1 Opole Lubelskie
 3. Grzelak Aleksandra SP Kurów

Bieg 6

 1. Nowaczek  Łukasz SP Karczmiska
 2. Lesiewicz Jakub SP Kurów
 3. Wałachowski  Patryk SP Karczmiska

Bieg 7

 1. Socha Izabela Gim. nr 1  Opole Lubelskie
 2. Bartoś Aleksandra Gim. nr 1 Opole Lubelskie
 3. Dumia Julia Zespół Szkół Europejskich Puławy

Bieg 8

 1. Górski Michał Gim. Karczmiska
 2. Popiołek Adrian Gim. Karczmiska
 3. Grabczak Paweł Gim. Karczmiska

Bieg 9

 1. Miłek Antonina LO nr 2 Puławy
 2. Kardas Ilona ZSZ nr 2 Dęblin
 3. Dysput Justyna ZS nr 3 Puławy

Bieg  10

 1. Szczypa Sylwester ZS nr 2 Puławy
 2. Matysiak Piotr ZS nr 2 Puławy
 3. Grela  Grzegorz ZS nr 2 Puławy

W klasyfikacji drużynowej najlepsze okazały się szkoły:

 

 • w kategorii szkoły podstawowe – Szkoła Podstawowa w Kurowie
 • w kategorii gimnazjów – Gimnazjum w Opolu Lubelskim
 • w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – ZSZ nr2 w Dęblinie (dziewczęta) i ZS nr 2 Puławy (chłopcy)

 

W biegach uczestniczyli oczywiście uczniowie szkół kazimierskich – zarówno z Gminnego Zespołu Szkół, jak i ze szkoły organizującej biegi – Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza. Spośród w sumie 71 uczestników z Kazimierza nagrodzeni zostali jedynie Krystian Pielak (Szkoła Podstawowa Kazimierz), który w biegu nr 4 zajął 4 miejsce oraz Anna Księska (Gimnazjum Kazimierz), która zajęła miejsce 6 w biegu nr 3. Pozostali uczestnicy z Kazimierza uplasowali się poza pierwszą dziesiątką.


Pełne wyniki zawodów można znaleźć na stronie Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.

 

Organizujący imprezę Zespół Szkól im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym zaprasza na kolejne biegi za rok, a już 18 maja na Gwiaździsty Rajd Gimnazjalny – po drogach i bezdrożach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.


Organizatorzy:
Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza i Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (19)

 • optymista
  malkontent- zasłużony w czytaniu gazet ? dobry to ten co chronią go związki ?
 • Redakcja
  Pełne wyniki zawodów zawsze można znaleźć na stronie organizatora - Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, o czym i teraz, i rok temu informowaliśmy.
 • ha ha ha
  pisanie wielką literą nic nie zmieni a można wylewu dostać .
 • malkontent
  Czyli po wpisach widać ,że atmosfera wśród nauczycieli jest katastrofalna.Panie dyrektorze,czas naprawiać stosunki między ludzkie.Zwalnianie zasłużonych,dobrych nauczycieli na niewiele się zda.Właśnie papierkiem lakmusowym, osiągnięć szkoły za Pana kadencji są właśnie wyniki sportowe.
 • biegacz
  Do mix-Super reklamę zapewnili sobie Ci nauczyciele "jak wylecą na ..." to zapewne pochwycą ich inni dyrektorzy ,będą się bić o takich pracowników ...
  Poczytajcie jak to się załatwia w Puławach.
 • KARCZMISKA
  "..u nas w Rzeczycy pani menadżer dała wf katechetce która olała dzieci i nie pojechała...ale jak się ma 2 etaty (drugi w Karczmiskach) to kto by brał pod uwagę dzieci???? Pani Iza ś.p. była zupełnie inna, kochała dzieci"
  PO PIERWSZE NIE PANI MENADŻER TYLKO PANI DYREKTOR, PO DRUGIE CO CIEBIE" BEATA" ;)OBCHODZI GDZIE JESZCZE I ILE GODZIN MA NAUCZYCIELKA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO, ZAJMIJ SIĘ LEPIEJ SWOIM BAŁAGANEM I NIE OBRAŻAJ DYPLOMOWANEGO NAUCZYCIELA!
 • kasia
  "Po pierwsze : uczniowie z Kazimierza brali udział , było kilka miejsc w pierwszej dziesiątce , po drugie : biegi odbywały się przed lekcjami, a nie w czasie lekcji i to wpłynęło na frekwencję.Najważniejszy był udział, a nie koniecznie wygrana" no tak każde wytłumaczenie jest dobre żeby się usprawiedliwić,ale czy aby na pewno takie :)........ żenada
 • Kazimierz4
  zgodzę sie osoby z kazimieskich szkół powinny być lepiej przygtowywane do takich zawodów:) a Zwycięzcom w biegu 10 gratuluje ;) Gratuluje rownież przygotowania ich trenerowi bo trzy miejsca na podium jednej szkoły to naprawde jest wyczyn.
 • Kazimierz4
  zgodzę sie osoby z kazimieskich szkół powinny być lepiej przygtowywane do takich zawodów:) a Zwycięzcom w biegu 10 gratuluje ;) Gratuluje rownież przygotowania ich trenerowi bo trzy miejsca na podium jeden szkoły to naprawde jest wyczyn.
 • mix
  Powyższe wyniki,to jest właśnie twarz kompromitacji absolutnej - w wymiarze edukacji i rozwoju kultury fizycznej (czytaj W-F).To po prostu dramat, ręce opadają. W żadnej kategorii nie zdobyliśmy czołowego miejsca.Panie dyrektorze!Nauczyciele nie znają dnia, ani godziny, kiedy wylecą z pracy na zbity...i znajdą się na bruku, więc efekty- Panie dyrektorze J.A widać gołym okiem, gratuluje!
 • Beata
  Hm,jak ja chodziłam do szkoły, to uczniowie z gminy nie mieli sobie równych, bo i uczniom się chciało i nauczycielom...a teraz to wstyd..u nas w Rzeczycy pani menadżer dała wf katechetce która olała dzieci i nie pojechała...ale jak się ma 2 etaty (drugi w Karczmiskach) to kto by brał pod uwagę dzieci???? Pani Iza ś.p. była zupełnie inna, kochała dzieci
 • anonim
  Ale i tak Budeks Gora!!! :) jak by ktoś nie wiedział Zs2 puławy;)
 • Ulka
  @Kazimierz ma rację - w końcu - jak głosi tytuł newsa - każde miejsce jest sukcesem - takze to niepunktowane.
 • Kazimierz
  Andzia tak się składa,że nauczyciele robią,co tylko mogą. A to,że kazimierskie dzieci nie były na podium to nie ma znaczenia. Liczą się chęci,że chciały wziąć udział. :)
 • Max
  W ubiegłym roku portal interesował się tylko pierwszymi miejscami,teraz już uwzględnił pierwsze trójki,ale niestety nikogo z Kazimierza.
 • tosiek
  Po pierwsze : uczniowie z Kazimierza brali udział , było kilka miejsc w pierwszej dziesiątce , po drugie : biegi odbywały się przed lekcjami, a nie w czasie lekcji i to wpłynęło na frekwencję.Najważniejszy był udział, a nie koniecznie wygrana.A zwycięzcom gratuluję.
 • Ktoś
  Szczypa Sylwester ZS nr 2 Puławy
  Matysiak Piotr ZS nr 2 Puławy
  Grela Grzegorz ZS nr 2 Puławy

  wygląda ze puławy w tym roku bardzo mocny skład mieli;) Gratulacje Chłopaki! życze dalszych sukcesów
 • Szok
  ? nikt z Kazimierza? ej dzieciaki co jest z wami?
 • Andzia
  A uczniowie z Kazimierza nie brali udziału? Żadnego miejsca na podium? Państwo od W-F do pracy, bo wstyd

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę