Wybiegali puchary Burmistrza!

Skomentuj (1)

zobacz więcej (32)

Tradycyjnie – na 3 trasach, w 10 biegach – pobiegli uczestnicy Biegów Ulicznych o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. Imprezę rozegrano po raz osiemnasty.

Ponad czterystu młodych zawodników uczestniczyło w XVIII edycji Biegów Ulicznych o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego organizowanych przez Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza oraz Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym.

- To już prawdziwa tradycja w Kazimierzu, że młodzież w ten piękny majowy czas zbiera się na kazimierskim rynku i uczestniczy w konkurencjach biegowych – powiedział burmistrz Grzegorz Dunia. – Osiemnaste biegi w Kazimierzu uważam za otwarte!

I pobiegli. Najpierw maluchy ze szkół podstawowych, potem starsi, gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Nie zabrakło także tych, którzy szkoły pokończyli już dawno.

- Wrażenia są super. Generalnie biegam długie dystanse. Teraz przygotowuję się do maratonu warszawskiego, który będzie we wrześniu, i półtora kilometra to nie jest mój dystans. Gdyby było na dziesięć – to spokojnie bym wygrał – śmieje się kazimierzanin Jarosław Bartoszek, którego za udział w biegu nagrodzono dyplomem honorowym. – Ten start można potraktować jako swego rodzaju rozgrzewkę do maratonu, chociaż nie było to zgodne z moim planem treningowym, który przewiduje długie dystanse od pięciu kilometrów w górę co dwa dni, a tu wskoczyłem w przerwę między treningami.

- Liczy się spontaniczność – skomentował tę wypowiedź kazimierski fotograf Maks Skrzeczkowski, który w ostatniej chwili zmotywował kolegę do udziału w imprezie.

Spontaniczność jest istotna, ale najważniejsze jest to, by zachęcić młodych do aktywności fizycznej, by bieganie - tak jak w przypadku Jarosława Bartoszka – stało się formą spędzania wolnego czasu.

- Przed biegiem najważniejsza jest rozgrzewka. Trzeba organizm przygotować do wysiłku. Parę minut rozgrzewki biegowej, potem wymachy nóg i krążenia rąk, skręty tułowia wystarczy, żeby ogólnie rozgrzać całe ciało. Po takiej rozgrzewce około 15 minut przerwy i wtedy możemy biec – mówi Bożena Górczyńska - pomyslodawca i sędzia główny zawodów. – W naszym biegu mogą pobiec osoby trenujące, które mają większe szanse na miejsce punktowane, bo organizm jest przygotowany do takiego wysiłku, ale i osoby nietrenujące, bo najważniejsze jest przecież uczestnictwo i ruch jako taki.

Na podium stanęli zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Bieg 1

1.    Żeliszewska Julia SP w Nałęczowie
2.    Śmiech Sylwia SP w Karczmiskach
3.    Górka Weronika SP w Janowcu

Bieg 2
1.    Gałązka Adam SP w Końskowoli
2.    Pardyka Maks SP Nałęczów
3.    Sadurski Jan SP w Końskowoli

Bieg 3
1.    Zaręba Eliza SP w Janowcu
2.    Oko Wiktoria SP w Janowcu
3.    Byzdra Edyta SP w Janowcu

Bieg 4
1.    Piskorek Patryk SP Kazimierz Dolny
2.    Kowalczyk Kamil SP w Końskowoli
3.    Kubiak Radosław SP w Nałęczowie

Bieg 5
1.    Borkowska Aleksandra SP w Dabrówce
2.    Lipińska Wiktoria SP w Nałęczowie
3.    Janek Weronika SP w Kurowie

Bieg 6
1.    Gajewski Arkadiusz SP w Karczmiskach
2.    Wójcicki Kamil SP w Janowcu
3.    Chołaj Szymon SP w Kurowie

Bieg 7
1.    Kwiatkowska Katarzyna Gim. Nałęczów
2.    Szymczyk Agata Gim. Kazimierz
3.    Wiewiórka Karolina Gim. Janowiec

Bieg 8
1.    Kędra Kacper Gim. Nałęczów
2.    Gazda Marcin Gim. Kazimierz
3.    Kędra Patryk Gim. Nałęczów

Bieg 9
1.    Miłek Antonina  LO nr2 Puławy
2.    Dysput Justyna ZS nr 3 Puławy
3.    Bajorek Weronika Gim. Przy ILO w Puławach

Bieg  10
1.    Kowalczyk Wojciech ZS nr2 Puławy
2.    Celejowski Andrzej ZS nr1 Dęblin
3.    Matysiak Piotr ZS nr2 Puławy

W klasyfikacji drużynowej najlepsze okazały się szkoły:
•    w kategorii szkoły podstawowe – Szkoła Podstawowa w Janowcu
•    w kategorii gimnazjów – Gimnazjum w Nałęczowie
•    w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – LO nr 2 w Puławach (dziewczęta) i ZS nr 2 w Puławach (chłopcy)

Pełne wyniki zawodów można znaleźć na stronie Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.

Organizujący imprezę Zespół Szkól im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym zaprasza na kolejne biegi za rok, a już 16 maja na Gwiaździsty Rajd Gimnazjalny – po drogach i bezdrożach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę