Wybiegali puchary Burmistrza!

Skomentuj (1)

zobacz więcej (32)

Tradycyjnie – na 3 trasach, w 10 biegach – pobiegli uczestnicy Biegów Ulicznych o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. Imprezę rozegrano po raz osiemnasty.

Ponad czterystu młodych zawodników uczestniczyło w XVIII edycji Biegów Ulicznych o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego organizowanych przez Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza oraz Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym.

- To już prawdziwa tradycja w Kazimierzu, że młodzież w ten piękny majowy czas zbiera się na kazimierskim rynku i uczestniczy w konkurencjach biegowych – powiedział burmistrz Grzegorz Dunia. – Osiemnaste biegi w Kazimierzu uważam za otwarte!

I pobiegli. Najpierw maluchy ze szkół podstawowych, potem starsi, gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Nie zabrakło także tych, którzy szkoły pokończyli już dawno.

- Wrażenia są super. Generalnie biegam długie dystanse. Teraz przygotowuję się do maratonu warszawskiego, który będzie we wrześniu, i półtora kilometra to nie jest mój dystans. Gdyby było na dziesięć – to spokojnie bym wygrał – śmieje się kazimierzanin Jarosław Bartoszek, którego za udział w biegu nagrodzono dyplomem honorowym. – Ten start można potraktować jako swego rodzaju rozgrzewkę do maratonu, chociaż nie było to zgodne z moim planem treningowym, który przewiduje długie dystanse od pięciu kilometrów w górę co dwa dni, a tu wskoczyłem w przerwę między treningami.

- Liczy się spontaniczność – skomentował tę wypowiedź kazimierski fotograf Maks Skrzeczkowski, który w ostatniej chwili zmotywował kolegę do udziału w imprezie.

Spontaniczność jest istotna, ale najważniejsze jest to, by zachęcić młodych do aktywności fizycznej, by bieganie - tak jak w przypadku Jarosława Bartoszka – stało się formą spędzania wolnego czasu.

- Przed biegiem najważniejsza jest rozgrzewka. Trzeba organizm przygotować do wysiłku. Parę minut rozgrzewki biegowej, potem wymachy nóg i krążenia rąk, skręty tułowia wystarczy, żeby ogólnie rozgrzać całe ciało. Po takiej rozgrzewce około 15 minut przerwy i wtedy możemy biec – mówi Bożena Górczyńska - pomyslodawca i sędzia główny zawodów. – W naszym biegu mogą pobiec osoby trenujące, które mają większe szanse na miejsce punktowane, bo organizm jest przygotowany do takiego wysiłku, ale i osoby nietrenujące, bo najważniejsze jest przecież uczestnictwo i ruch jako taki.

Na podium stanęli zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Bieg 1

1.    Żeliszewska Julia SP w Nałęczowie
2.    Śmiech Sylwia SP w Karczmiskach
3.    Górka Weronika SP w Janowcu

Bieg 2
1.    Gałązka Adam SP w Końskowoli
2.    Pardyka Maks SP Nałęczów
3.    Sadurski Jan SP w Końskowoli

Bieg 3
1.    Zaręba Eliza SP w Janowcu
2.    Oko Wiktoria SP w Janowcu
3.    Byzdra Edyta SP w Janowcu

Bieg 4
1.    Piskorek Patryk SP Kazimierz Dolny
2.    Kowalczyk Kamil SP w Końskowoli
3.    Kubiak Radosław SP w Nałęczowie

Bieg 5
1.    Borkowska Aleksandra SP w Dabrówce
2.    Lipińska Wiktoria SP w Nałęczowie
3.    Janek Weronika SP w Kurowie

Bieg 6
1.    Gajewski Arkadiusz SP w Karczmiskach
2.    Wójcicki Kamil SP w Janowcu
3.    Chołaj Szymon SP w Kurowie

Bieg 7
1.    Kwiatkowska Katarzyna Gim. Nałęczów
2.    Szymczyk Agata Gim. Kazimierz
3.    Wiewiórka Karolina Gim. Janowiec

Bieg 8
1.    Kędra Kacper Gim. Nałęczów
2.    Gazda Marcin Gim. Kazimierz
3.    Kędra Patryk Gim. Nałęczów

Bieg 9
1.    Miłek Antonina  LO nr2 Puławy
2.    Dysput Justyna ZS nr 3 Puławy
3.    Bajorek Weronika Gim. Przy ILO w Puławach

Bieg  10
1.    Kowalczyk Wojciech ZS nr2 Puławy
2.    Celejowski Andrzej ZS nr1 Dęblin
3.    Matysiak Piotr ZS nr2 Puławy

W klasyfikacji drużynowej najlepsze okazały się szkoły:
•    w kategorii szkoły podstawowe – Szkoła Podstawowa w Janowcu
•    w kategorii gimnazjów – Gimnazjum w Nałęczowie
•    w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – LO nr 2 w Puławach (dziewczęta) i ZS nr 2 w Puławach (chłopcy)

Pełne wyniki zawodów można znaleźć na stronie Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.

Organizujący imprezę Zespół Szkól im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym zaprasza na kolejne biegi za rok, a już 16 maja na Gwiaździsty Rajd Gimnazjalny – po drogach i bezdrożach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę