Niepełnosprawni u burmistrza

Skomentuj (11)

Dni poprzedzające czas świąt Bożego Narodzenia to dla większości z nas czas szczególny. Czas spotkań i refleksji, składania życzeń łamania się opłatkiem, a także snucia planów na kolejny rok.  Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. św. Anny 18 grudnia gościło z życzeniami w Urzędzie Miasta i Gminy Kazimierz Dolny.

Uściskiem dłoni każdego z przybyłych członków Kazimierskiego Stowarzyszenia dobroczynnego pw. św. Anny spotkanie w holu Urzędu Miasta rozpoczął burmistrz Grzegorz Dunia w towarzystwie wiceburmistrz  Marzanny Cendrowskiej.

W imieniu Stowarzyszenia głos zabrał prezes Zbigniew Samcik, składając życzenia świąteczno – noworoczne burmistrzowi i współpracownikom oraz przekazując na ręce pana burmistrza kartkę świąteczną wykonaną w trakcie naszych przygotowań do udziału w VI Kazimierskim Jarmarku Świątecznym oraz drobny upominek.

W odpowiedzi na ten gest burmistrz pogratulował nawiązania przez Stowarzyszenie do tradycji Fundacji świętej Anny. Życząc sukcesów w realizacji celów, jakie zakładamy, zapewnił jednocześnie o chęci współpracy i wpierania działań Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych starszych i potrzebujących. Następnie Ryszard Nieradko przekazał zaproszenie dla Urzędu Miasta na charytatywny organowy koncert noworoczny, którym Stowarzyszenie zgodnie z uchwałą Sejmu chce zainaugurować rok 2013 jako rok osób niepełnosprawnych w Kazimierzu Dolnym.

W trakcie spotkania znalazła się też krótka chwila na określenie planów inwestycji dających dostęp do miejsc publicznych osobom niepełnosprawnym. Dotyczy to m.in. prowadzonych na zamku prac remontowych, jakie gmina planuje zakończyć w nadchodzącym roku. Padło również pytanie o przyszłość i przeznaczenie Wikarówki - w tej kwestii czekają nas kolejne rozmowy.

Spotkanie zakończyło się w rodzinnej atmosferze tradycyjnym łamaniem opłatka i indywidualnym składaniem życzeń.

 

Katarzyna Bączkowska

Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne
pw. św. Anny

 

Skomentuj


Dodane komentarze (11)

 • Mieszkanka celowo anonimowa
  mela i ...................chcesz .............że .................. i..........nie wiem. Masz na myśli, że...............
 • mela
  Niepełnosprawny prezes Zbigniew Samcik na pierwszym planie, a fot. Monika Samcik
 • Kazia
  @minio,czy to nie są mieszkańcy naszej Gminy na tym zdjęciu?
 • Ulka
  @neo, czy oczekujesz, że reszta będzie się spowiadać tutaj ze swoich ułomności? Czy na przykład człowiek z głębokim niedosłuchem, które nosi aparaty, musi je zaopatrzyć w chorągiewki, żeby były dostatecznie dla wszystkich widoczne?
 • minio
  to ludzie naszego proboszcza
 • neo
  Na zdjęciu tylko 1 niepełnosprawny, a reszta??? - zainteresowani wikarówką??
 • pijany znad Grodarza
  Oj,tak. Napisałem bardziej dosadnie, i wtedy xyz ZAUWAŻYŁ, ze ja pijak, na co odpisałem pytaniem :" pijany czy co", że tak pisze i wtedy nastapilo WYMAZANIE.
  Pozdrawiam świątecznie.
 • Max
  Rodacy JP II.
 • mieszkanka
  Spokojnie - drodzy niepełnosprawni. Jeszcze trochę, nadejdzie czas wyborów, a wtedy burmistrz wszystko Wam obieca - nawet Wikarówkę. Nikt Wam tyle nie da, co nasz władca Wam naobiecuje. Tego możecie być pewni
 • mieszkaniec
  jak u jasniepana na zamku :)
  urzad miasta nie jest przystosowany dla inwalidow na wozkach bo poco przeciez tam i tak zawsze beda pracowac znajomi znajomych i ich znajomi
 • Karolina
  Czy goscie zostali przyjeci w korytarzu? Nieslychana goscinnosc i szacunek.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę