Informacja Urzędu Miasta

Skomentuj (9)

Urząd Miasta informuje, że do dnia 31 stycznia 2012 r. oczekuje na informacje od mieszkańców gminy na temat wyrobów zawierających azbest i miejscu ich wykorzystania. Jednocześnie informuje, że do 16 stycznia można składać wnioski o ubiegać się o dofinansowanie do 100% kosztów związanych z usunięciem wyrobów zawierających azbest.

Szczegóły w zakładce Wiadomości Urzędu Miasta.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (9)

 • prawnik
  a co wy macie do eternitu tyle lat byl i nikomu nie przeszkadzal a jak ja mam eternit ekologiczny bez azbestu to co tez nie moze lezec na dachu a co do skladowania eternitu to zapraszam na wysipisko smieci w Dabrowce jak pogrzebiecie to sporo tam go jest
 • pijany znad Grodarza
  a 23, to pewnikiem MIEJSCOWYCH.
 • tak sobie myśle
  Polecam dokładnie obejrzeć zdjęcie 22 w artykule " Na Liszewskiego'
  Dom, sądząc po zamkniętych okiennicach, w rękach zamiejscowych i nie biednych.
  Pięknie utrzymane otoczenie, latem przyjemnie na świeżym powietrzu posiedzieć i powdychać... co spada z dachu.
 • tak sobie myślę
  Bo te dwa pierwsze są jako magazyn części zamiennych, żeby ten trzeci jeździł.
  Porzucić na terenie nienależącym to można stary rower, "ternit" też, ale jest to margines,bo jednak więcej eternitu leży spokojnie na dachach niż w pokrzywach.
  Dużo tego leży na stodołach, których stan jest zbyt dobry,aby je zburzyć, ale za kiepski aby pokrywać na nowo.
  Mamy znowu problem.
 • pijany znad Grodarza
  Ja pytałem sie o deski, bo jestem zainteresowany kupnem.
  Odnosnie eternitu . Pisząc:"Czy znane sa miejsca nielegalnego skladowania odpadow, do których, ze zrozumialych wzgledów, nikt nie przyzna się?. Czy znana jest ilość już wykonanych zmian w pokryciach dachowych?.." uważam, ze moje obawy są zasadne, bo np. porzucil je na terenie do niego nienależącym. Prostą sprawą sa aktualnie istniejące dachy. Problem zawarłas w swoim pytaniu: " s skad wziąć żrodki na nowe pokrycie." Znając nieco przyzwyczajenia TYCH, ktorzy " żywia i bronią" jestem pewien, ze nie ruszą palcem zanim nie be4dzie zapewnien, że My te dachy Im zafundujemy./ są BIEDNI, przy czym średnia ilość samochodow osobowych na podworku oscyluje w poblizu TRZECH/
 • tak sobie myśle
  @Pijany czasem jesteś do bólu kompetentny i merytoryczny a czasem... ech!
  To właśnie mieszkańcy mają zgłosić posiadane pokrycia dachowe lub inne materiały zawierające azbest.
  Jak sobie wyobrażasz inaczej"rozpoznać" skalę problemu?
  Policzyć mkw dachu jeszcze możesz,ale "rezerwowych" arkuszy leżących gdzieś pod wiatą, jakiej starej rury kanalizacyjnej to już nie. No, chyba że jesteś jasnowidzem.
  Co rozumiesz przez nielegalne składowanie? Uprzednio zdjęte np. przy wymianie pokrycia leżące gdzieś pod płotem, bo nie było wiadomo co z nimi dalej zrobić.
  Dopóki wyroby z azbestem były dopuszczone, były materiałem budowlanym i mogłeś ich mieś na podwórzu całą piramidę.
  Z dnia na dzień stały się materiałem niebezpiecznym a ty zostałeś nielegalnym "składowiskiem". Teraz teoretycznie nie możesz ich bez odpowiednich zabezpieczeń osobistych nawet dotknąć.
  Dobrze, że na skutek nacisków z Brukseli coś w tym temacie się dzieje.
  Wykorzystajmy dobrze ten moment.
  W innej gminie, gdzie miałem budynek z pokryciem z eternitu, przyjechała ekipa w odpowiednich strojach. Płyty zdemontowane z dachu po złożeniu na paletę zostały zafoliowane i wywiezione.To wszystko za zero złotych.
  Naturalnie dużym błędem jest dość powszechne myślenie roszczeniowe typu - jak "zbierajo ternit to niech dadzą na blache".
  Tu jest prawdziwy problem,bo co potem, a zwłszcza za co?
 • pijany znad Grodarza
  Dużo ich masz?
 • prawnik
  a ja mam deski przykryte eternitem
 • pijany znad Grodarza
  Czy rozpoznana jest skala problemu w gminie Kazimierz?. Czy znane sa miejsca nielegalnego skladowania odpadow, do których, ze zrozumialych wzgledów, nikt nie przyzna się?. Czy znana jest ilość już wykonanych zmian w pokryciach dachowych?..
  No tak. Tylko Kto odpowie na te pytania. Przecież nie Burmistrz. haha

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę