Aktualności dla "Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym"

W pierwszy wrześniowy weekend na kazimierskim Rynku odbędzie się dobroczynny wieczór klezmerski, którego gwiazdą będzie dobrze znany już w Miasteczku zespół KROKE.

Gmina Kazimierza Dolnego uruchomiła rachunek bankowy , na który można wpłacać środki pieniężne na rzecz odbudowy budynku szkolnego . Każda złotówka wpłacona na ten cel ma bardzo duże znaczenie - podaje komunikat Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym.

Unia w Kazimierzu

Podczas polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Kazimierz będzie miejscem nieformalnego spotkania blisko setki dyplomatów państw członkowskich Unii Europejskiej. Wizytę zaplanowano na 7 lipca.

Turystyczne hity

Na jeden dzień kazimierski Rynek wypełnili twórcy ludowi, przedsiębiorcy, hotelarze i restauratorzy z Kazimierza Dolnego i jego najbliższych okolic. A wszystko to z okazji imprezy – Hitów Turystycznych Krainy Lessowych Wąwozów.

Jeszcze czas na uwagi

Do 26 maja w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, przy ul. Nadwiślańskiej w Kazimierzu Dolnym oglądać możemy projekt zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kazimierz Dolny. Jeszcze tam nie byłeś? Śpiesz się.

Ponad 400 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wystartowało 11 maja w Biegach Ulicznych o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. To już XVI edycja tej imprezy popularyzującej bieganie wśród dzieci i młodzieży.

Podczas prac remontowych zabytkowych budynków, bardzo często mają miejsce niecodzienne odkrycia. Tak jest również w przypadku Kazimierskiego Ośrodka Kultury, gdzie znaleziono tajemnicze pomieszczenia.

Pokaż stopkę