Wielkie dziecięce rysowanie (video)

zobacz więcej (16)

Blisko tysiąc dzieci z Kazimierza i wielu miejsc Polski wzięło udział w Wielkim Kazimierskim Rysowaniu. Nie wystraszyły się deszczowej pogody i na kartonach stworzyły obrazki o łącznej długości prawie pół kilometra!

W Dzień Dziecka ponad 960 uczniów z 21 szkół podstawowych i gimnazjów z Kazimierza, ale także z Parczewa, Stężycy, Lubartowa, Radzynia Podlaskiego, Józefowa, Gardzienic i wielu innych miejscowości wzięło udział w I Wielkim Kazimierskim Rysowaniu.


- U źródeł pomysłu leży fakt, że Kazimierz Dolny słynie ze swych związków ze sztuką. Dlatego do kultywowania tej malowniczej tradycji oraz twórczego spędzenia Święta Dziecka chcemy zachęcić młodych mieszkańców całej Lubelszczyzny, ale szczególnie Kazimierza Dolnego, regionu i okolic – mówi Dorota Szczuka inspektor ds. Promocji i Dziedzictwa Kulturowego w Urzędzie Miasta w Kazimierzu Dolnym. – Szacujemy, że gotowe dzieło będzie miało ok. kilometra długości, jednak tu nie idzie o bicie rekordów. Ideą jest dobra i ciekawa zabawa dużego grona dzieci. Chodzi o to, by odnalazły one radość we współtworzeniu czegoś niepowtarzalnego, dającego szansę fantazji i kreacji.


Początkowo planowano, że dzieci będą tworzyć swoje rysunki kredą na wale wiślanym. Plany te pokrzyżowała jednak pogoda i obrazki powstawały pod dachem na kartonach – w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza i w Przedszkolu im. Marii Konopnickiej, a także na terenie szkół podstawowych gminy Kazimierz. Pod okiem kazimierskich artystów – Agnieszki Mitury, Marka Andały, Marty Andały, Haliny Kołodziejskiej, Jacka Jarosza i Leszka Furtasa powstawały wizerunki rynku, fary, Góry Trzech Krzyży czy Wisły. Co jeszcze rysowały dzieci, będzie można zobaczyć wkrótce na wystawie zorganizowanej w przestrzeni miasta.

W ramach imprezyzorganizowanej przez Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym dzieci miały okazję bezpłatnie zwiedzić wszystkie oddziały Muzeum Nadwiślańskiego oraz wejść na Górę Trzech Krzyży.

 

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę