Wizyta ze Staufen

Skomentuj (15)

Z wizytą partnerską gościła w Kazimierzu w ostatni weekend delegacja niemiecka. Za dwa lata w naszym Miasteczku będziemy uroczyście obchodzić 20 - lecie współpracy między Kazimierzem i Staufen.

Delegacja ze Staufen – partnerskiego miasta Kazimierza w Niemczech – przyjechała do Miasteczka w piątek po południu. Wśród niemieckich gości był burmistrz Michael Benitz z małżonką, byli radni miejscy, strażacy, a także przedstawiciele społeczności uczniowskiej. Goście byli w Warszawie i Lublinie, a także tradycyjnie zwiedzili Kazimierz.

– Tym razem motywem przewodnim spaceru było motto „Polska w budowie – Kazimierz w budowie” – żartuje dr Andrzej Pawłowski – przewodniczący komitetu partnerskiego w Kazimierzu, który jako przewodnik turystyczny pokazywał gościom odnawiane kazimierskie zabytki i powstający nowy budynek Muzeum Nadwiślańskiego. Niemcy odwiedzili również nowo powstały budynek szkoły kontenerowej i zapoznali się z historią katastrofy budowlanej, w czasie której ucierpiał dawny budynek szkoły. Byli pod wrażeniem materiału filmowego z kamer szkolnego monitoringu, na którym utrwalił się moment wybuchu gazu.

Program pobytu był zróżnicowany i uwzględniał potrzeby i zainteresowania niemieckich partnerów – w związku z tym część grupy, wśród których byli pracownicy domów opieki, odwiedziła Samodzielny Publiczny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Celejowie. A młodzi mieli czas na przykład rozegrać wspólny mecz w piłkę nożną.

Wizytę zakończyła oficjalna uroczysta kolacja w Austerii Kazimierskiej, gdzie goście delektowali się przygotowanym specjalnie na tę okazję przez właścicieli obiektu tortem - niespodzianką, pokrojonym i podanym osobiście przez burmistrzów obu miast.

Za rok delegacja z Kazimierza pojedzie do Staufen, które obchodzić będzie 50 – lecie partnerstwa z francuskim miastem Bonville. A w Kazimierzu za dwa lata wspólnie z niemieckimi partnerami nie mniej uroczyście świętować będziemy 20 – letnią współpracę ze Staufen.

 

Fot. Andrzej Pawłowski

 

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę